Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám azt mondja felesleges a...

Anyám azt mondja felesleges a 4. nyelvbe is belevágnom, nem engedi. Hogy vegyem rá? 16L

Figyelt kérdés
Ez az amiben jó vagyok, olyan mint másoknál a sport,éneklés...stb. Angol felsőfokú nyelvvizsgám, német középfokú, és portugál alapfokú van,és most el szeretném kezdeni a japánt vagy spanyolt még nem tudom pontosan,anyám viszont ki van akadva,hogy minek már megint,hülyeség,és akadjak le a témáról. Hogyan győzzem meg?
2013. ápr. 4. 18:23
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
10%

jó ötlet

de ne a japánt inkább a spanyolt mert ez hasznosabb mivel hamarabb is meglehet tanulniés könnyebb (letudod irni nem ugy mint a japánt)

2013. ápr. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
90%

"de ne a japánt inkább a spanyolt mert ez hasznosabb mivel hamarabb is meglehet tanulniés könnyebb (letudod irni nem ugy mint a japánt)"


A japán szerintem hasznosabb, mert spanyolt sokan tanulnak. Mellesleg a japánt ugyanúgy le lehet irni, csak más irásjelek vannak.

(Viszont az elsö válaszoló még magyarul sem tud hibátlanul irni, ezért nem valószinü, hogy jó tanácsot tud adni.)



De szerintem elöször a meglévö három nyelvböl legyen meg a felsöfokod, és lehetöleg beszélgess is olyan anyanyelvü emberekkel, mert a nyelvvizsga még nem jelent tényleges tudást. Ha már ez a három tényleg jól megy, akkor érdemes belekezdeni egy újabb tanulásába.

2013. ápr. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
51%
Én is a Spanyolt tanulnám. Ne haragudj, hogy ezt mondom, de anyukád nagyon buta nő, hogy nem engedi, hogy tanulj! Örülhetne, hogy ilyen szorgalmas vagy. A nyelvtudás nagyon hasznos dolog, a tudást soha sem vehetik el tőled! Nem tudom megérteni, miért nem engedi meg, hacsak nem arról van szó, hogy nagyon sok plusz kiadást jelent, amit nem tudtok vállalni. Ha erről van szó, akkor még el tudom fogadni. Akkor viszont próbálj fejlődni mondjuk portugálból és később esetleg belevághatsz egy negyedik nyelvbe.
2013. ápr. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
88%

Keres nyáron diák munkát és abból csináld meg a nyelvvizsgát. Lehet egy kicsit már úgy gondolja, hogy sokba került a nyelvvizsgáid. És jobb lenne ha másra is költeni pl jogsira spórolni.


(Jaj de lennék a helyedben, én 25. évesen alig birok egy nyelvvizsgát letenni, hogy megkapjam a diplomát jövőre.)

2013. ápr. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
96%
Ha nem megy rá az időd és energiád a tanulásra, és nem kavarognak a fejedben a nyelvtani dolgok, akkor semmiképp se hagyd veszni ezt a képességedet! Később nagyon jól fog jönni. :)
2013. ápr. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
96%

Aj apán jó kis nyelv, nem is bonyolult, az írás sem vészes. Én idő hiányában csak alapfokig tanultam, de ha lesz alkalmam, szeretném folytatni egyszer. :)


Meggyőzés: ha egy felnőtt ember saját maga nem tudja felfogni, hogy nyelveket ismerni jó dolog, nem tudom, hogyan tudnád meggyőzni... :(

2013. ápr. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
97%

Basszus! Anyád annyi idős lehet, mint én. Na, ez nem dicsőség..Mi elvoltunk az orosz kötelező órákon, ahol tanultuk Lenin összes marxista hülyeségét, de megszólalni nem tudtunk. Mond el neki, ahány nyelv, annyi ember.

Tanulj csak nyelveket! Mert ettől lesz előtted a világ.

Anyád (én) időszakomban totál hülyeségeket tanultunk, mert kötelező volt a marxista középiskola. (is) Kérdezd már meg tőle, mire ment vele? Már tagadni kell, hogy oda is jártunk. 2 évig...

2013. ápr. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
67%
A spanyolt válasszad szerintem. És amellett, hogy anyukád süllyedjen el szégyenében, hogy ahelyett, hogy büszke lenne a teljesítményedre inkább korlátoz. Kérd meg anyukádat, hogy adjon épkézláb választ arra, hogy miért hagyjad abba.. Apukád támogat, vagy a nagyszüleid?
2013. ápr. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
96%

Szia,


mondd meg neki, hogy sokkal jobb helyzetben vagy/leszel, mire dolgozni szeretnél, hogy ennyi nyelvet tudsz, így több eséllyel tudsz majd elhelyezkedni.

Ezt szerintem csak megérti.

Én az oroszt tudnám még ajánlani, hogy azt is érdemes tanulni, mert nagyon sok business van velük ;)

A japánt is sokan mondják amúgy, hogy ha azt a nyelvet tudod, akkor zsíros állást lehet megcsípni.

Kitartást!!!

2013. ápr. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
65%

Anyukád nem hogy örülne, hogy magadtól tanulsz nyelveket, ami nagyon hasznos, még vissza is tart. Mivel indokolja hogy hülyeség? Ő nem tud semmilyen idegen nyelven, ugye?


Én akkor is elkezdenék új nyelvet valahogy, tennék is rá jó magasról, mivel próbál eltántorítani. Ez nem az ő élete.

2013. ápr. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!