Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Minden vágyam az, hogy gyereke...

Minden vágyam az, hogy gyerekem legyen. Normális ez ennyi idősen?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy változhat még de mindig is így éreztem. Fiatalon, 23-24 évesen szeretném szülni az első gyerekemet, talán kettőt vagy hármat akarok ha összejönnének a dolgok. Ez az egyetlen olyan célom amiért bármit képes lennék megtenni. Suliban csak azért tanulok, hogy később olyan munkám legyen amiből majd el tudnom tartani a gyerekeimet. Az is lehet, hogy gyerekekkel szeretnék majd foglalkozni. Ez így tök jó lenne csak az a baj, hogy lehet, hogy nem lehet gyerekem vagy ötször annyi energiát kell belefektetnem mint más normális, átlagos nőnek. Nem fogom feladni, de ha végképp nem jönne össze akkor örökbe fogadnék mert nekem úgy is jó. Tudom, hogy az más de az árva gyerekek is nagyon közel állnak a szívemhez. Talán még saját mellett is fogadnék örökbe. Lehet, hogy hülyén hangzik de képes vagyok egy terhes nős képet nézni akár 5 percig is és beleélni magam a helyzetébe :D Amikor meglátok egy "terhes" nőt az utcán legszívesebben odamennék és megsimogatnám. Mindig is irigykedtem. Nem tudom, hogy velem van a baj vagy a többiekkel, de a velem egykorú lányoknak mindig más céljaik vannak. Vagyis gyereket akarnak, de nekik nem ez a legfőbb céljuk hanem valami más. Az is igaz, hogy nálam kimaradt az a híres lázadó korszak, a vénasszonyok klubjába tartoztam mindig :)

Szerintem hülyén fogalmaztam mert nem igazán tudom még szavakba önteni azt amit érzek, de a lényeg benne van. Van még valaki aki így érez vagy érzett ennyi idős korában?

16/L


2013. jún. 23. 11:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Mi lenne, ha olyan hivatást választanál, amivel gyerekeket segítesz valamilyen módon. A sérült gyerekekkel való foglalkozás nagyon szép munka. Vagy esetleg menj gyógytornásznak és "szakosodj" kifejezetten gyermekekre, csecsemőkre, terhestornára. Gyógytornászként be is indíthatod a vállalkozásod, ha van tőkéd.
2013. jún. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
A beteg gyerekeket nem bírom. Depressziós leszek tőlük.
2013. jún. 23. 11:37
 3/16 anonim ***** válasza:
Valószínűleg azért akarod ennyire mert tudod, hogy nehezen lehet. Amit nem lehet azt az emberek jobban akarják.
2013. jún. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
86%

Szia!

Én is valahogyan így voltam ennyi idősen, és még most is nagyon szeretnék gyereke(ke)t, DE...

23 évesen egyetem és mesteri után rájöttem, hogy nincs egy ledolgozott évem se...ergo nincs GYED, ergo éhen halni nem szülök gyereket. Úgy szeretném a gyerekemet nevelni, hogy ne kelljen megnézzem, hogy melyik kaját veszem le a polcról, hogy ne kelljen rettegjek, hogy hó végén nem tudok számlát fizetni. A párom orvosira jár, most ötödéves, ami azt jelenti, hogy még jó 10 évig nem lesz rendes fizetése (a rezidensek kezdő fizetése mifelénk minimálbér)...

Aztán 3 hónapja vigyázok egy 9 hós babára (mivel ugye szakmában nem tudtam még elhelyezkedni). Ezen idő alatt arra jöttem rá, hogy egy gyerek nagyon nagy felelősség, nem tudod betenni a sarokba, mert Te éppen akkor mást csinálnál, vége egy csomó olyan dolognak amit régebb egyedül vagy a pároddal csináltál. Persze ezzel nem azt akarom mondani, hogy nincs öröm benne, mert nekem is életem legnagyobb álma 2-3 saját gyerek, a páromtól, csak nem most, 23 évesen. (Pedig 16 évesen arról álmodoztam, hogy ennyi idősen már lesz 1 gyerekem). Azt gondolom, hogy mielőtt gyerekem lesz, még kell dolgoznom, látnom, utaznom, ilyesmi...

Ennek ellenére, a véletlenül most jönne fogadnám és tudnám szeretni, a párom is így gondolja. De sajnos a körülmények nem a legmegfelelőbbek, úgyhogy még várnunk kell...

2013. jún. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
19%
Nem normális.
2013. jún. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs ezzel semmi baj. Én 16 évesen mondjuk nem akartam gyereket, vagyis úgy voltam vele, majd egyszer. Most 22 vagyok, most már nagyon vágyom rá, hogy gyerekünk legyen, de ugyanakkor még nem adottak a körülmények és még azért néha elbizonytalanodok, hogy ráérek még pár évig.
2013. jún. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Nekem is ez volt az elképzelésem 16 évesen. Én is kilógtam a sorból, ahogyan te, mert a korombeliek nem gondolkoztak ezen ennyire. Anyu 24 volt, amikor engem szült. Úgy gondoltam, hogy én is ennyi idősen, vagy maximum 27-28 évesen szeretnék már legalább egy gyereket. (Leginkább ikrekről álmodozom, imádom őket. :) ) Aztán most, 19 évesen meg azon a véleményen vagyok, hogy előbb leteszek egy szakmát, amivel talán még keresni is tudok úgy, hogy félre is tehetek belőle, illetve szeretem csinálni. Emellett szeretnék még élni is, utazgatni, szórakozni, felfedezni a világot. Aztán ha lesz már egy alap, amire építhetek, meg egy szerető párom, aki szintén nagyjából egy szinten van velem az életszakaszában, akkor jöhet a baba. Sajnos az a gyanúm, hogy ez legjobb esetben is csak 30 éves korom környékén valósul majd meg...
2013. jún. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
68%

Szia, én 17 éves vagyok, és én is gyakran gondolok arra, milyen lehet terhesnek lenni. Ne érts félre, én sem most azonnal akarok szülni, majd legkorábban 5 év múlva.

Mindenképpen 25 év előtt szeretném az első gyerekemet.

Nekem a terhes időszak is nagyon izgalmas, elképzelem, hogy nagy pocakkal járom a várost, vásárolgatok. :) Remélem, olyan párom lesz, aki végig mellettem áll, és nagyon fogjuk szeretni egymást. És remélem, hogy jó anyagi körülmények között fogunk élni... Hogy ne egyik napról a másikra éljünk. Meg én nagy családot szeretnék, minimum 3-4 gyereket, mindig is erre vágytam.

Szóval nagyon várom már, mindig is olyan életre vágytam, mint a 7. mennyország c. sorozatban, nagy, boldog családra. Remélem, a párom is hasonlóan fog gondolkodni, ő is vágyni fog esküvőre, nagy családra.

17L

2013. jún. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Szia!:)

én is 16 vagyok, és sokszor gondolok egy gyerekre. imádom őket:) mintha engem írtál volna le,ugyan ez vagyok. senki sem nézi ki belőlem hogy imádom őket,meg szeretnék,csak azt látják hogy smink,szép ruha,jó test és kb ennyi..

Én is egészségügybe akartam menni gyerekekkel foglalkozni,de hosszú sztori hogy miért nem... tanulj,és légy egészségügyben :) nagyon szép szakma

Én sem vagyok az a lázadozó csajszi aki minennap megy discoba,és részegre issza magát,meg stb. évente kb 1-2x. nincs többre szükségem,igaz elég stresszes vagyok,lehet a nyáron többször megyek. Ne add fel az álmaidat,tanulj,és meglásd megéri :)

2013. jún. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
80%

9-es vagyok.

8-as igen igaz :))

én 2 gyereket szeretnék,és nem gazdag lenni,hanem csak annyi hogy megéljünk. azaz kilegyen fizetve a számla,legyen kaja a hűtőben,és ne szenvedjünk hiányt semmiben,ne kelljen azon gondolkodni hogy számla VS kaja.

2013. jún. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!