Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hazaköltöznétek külföldről...

Hazaköltöznétek külföldről ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Párommal 3 éve vagyunk együtt, 1 éve élünk külföldön. Huszonévesek vagyunk, dolgozunk. Itteni viszonylatban elég "rosszul" keresünk, kb a havi bevételünk 1700 euró, ami itt elég rossznak számít (kb egy ember bevétele kéne hogy ennyi legyen). Ebből albérlet 500 euró (és egy kis lyukban élünk tényleg, egy roskadozó garzonban), + rezsi, bérletek, utazás, satöbbi, mindennel együtt 1000 euró biztos hogy elmegy a megélhetésre, pedig nem élünk nagy lábon, de itt drágább is minden, nem csak jobban keresünk... Havi szinten ami megy a megtakarításba, az kb 700 euró, azaz 200.000 Ft. Ennyit tudunk félre tenni. Persze tudom, hogy ez otthoni viszonylatban iszonyatos sok pénz, ami tényleg csak "félre megy", de én egyre inkább hajlok afelé, hogy nem éri meg! Otthon van egy kis lakásom, amit örököltem a szüleimtől, 2 szobás, most ki van adva albérletbe (20 ezer ft-ért egy barátnak), tehát ha haza mennénk, nem kellene albérletbe menni, van egy régi kis kocsink is, hitel nincs, szóval ha találnánk munkát otthon, most mindegy az, hogy csak fejenként 80 ezret keresnénk, abból tényleg csak meg kéne élni, nem kellene albérletet fizetni és hitelt sem. Ott a családom, a barátaink, mindenki, én haza szeretnék költözni, de a párom szerint egy marhaság, otthon ketten együtt nem vinnénk haza 200 ezret, itt meg csak annyi amit tisztán félrerakunk. Ti mit tennétek? Nagyon szeretem a párom, sokat "küzdöttünk" együtt. Ti maradnátok, ha igen, meddig? Ő haza sem költözne soha, gyereket is ide akar majd (nem most, pár év múlva).
2013. jún. 23. 16:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
87%
Biztos nem mennék haza.Kint keresnék egy olcsóbb és jobb albérletet,nem igaz,hogy nem tudnátok jobbat találni ott kint...És tényleg nem fogtok 200at keresni itthon,nem félretenni.
2013. jún. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Itt nem fogok ennyi pénzért jobb albérletet találni, pláne olcsóbbat nem, az az alja (nyugati főváros).
2013. jún. 23. 16:44
 3/18 anonim ***** válasza:
83%
Tuti,h nem jönnék haza!!!!!!!!
2013. jún. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
83%

Esetleg egy jobban fizető munkahely?

Ahogy az itthoni politikai helyzetet nézegetem, itt lassan már csak a mazochisták maradnak, meg a politikusok...

2013. jún. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is maradjatok kint még 2-3 évig, így megéri, hogy félre raktok 700 Eurót viszont ottani viszonylatra ez szintén nem sok. Ezekre a körülményekre én nem vállalnék kint gyereket. Így csak a gyűjtögetés miatt éri meg maradni.
2013. jún. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha így állsz hozzá,akkor nem is fogsz találni semmit.Tulajdonképpen te haza akarsz jönni,csak megerősítésre vársz,hogy azt mondjuk."Persze,naná,hogy hazajönnék."
2013. jún. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Nem is azzal van gondom hogy keveset rakunk félre, inkább azzal, hogy mire? Lakás most is van otthon, lehet, hogy 1-2 éven belül tudunk venni így családi házat akár, vagy itt kint saját lakást, és örülni fogok, hogy mennyi mindent elértem, de bizony a gyerekem 1 évben egyszer láthatja majd a nagymamát.... Tehát nekem ez inkább lelki kérdés, mintsem anyagi...
2013. jún. 23. 16:50
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

De miért ne jöhetne haza. Neki fontosabb lenne a családja és a barátai, mint ez a pénz. Ilyen emberek is vannak, ha neki jobb lenne, akkor jöjjön haza.

Kérdező: Anyagi szempontból valóban megéri kint maradnotok, de ha neked az itthoni dolgok többet érnek, mint a pénz, akkor gyere, csak tudd, hogy nem jók itthon sem a viszonyok.

2013. jún. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, milyen messze vagytok, ha havonta hazajöttök meglátogatni a családot?

Élni ne gyertek haza, szerintem. Bár én is jó vagyok, csak anyám miatt nem mennék el itthonról...

2013. jún. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
62%

Én is külföldön dolgozok a párommal! Mi ketten kb 2700-3200 ig keresünk havonta! Csak max. 200 at költünk el belőle, de azt is élelmiszerre vagy ruha! Mindig olyan munkát keresünk ahol ingyen van a szállás! Igy lehet spórolni!


Egy darabig még én se mennék haza a helyetekben! De új munka után néznék!

2013. jún. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!