Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hazaköltöznétek ebben a...

Ti hazaköltöznétek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Jelenleg albérletben élünk a kisfiunkkal hárman. Férjem ki akar menni szerencsét próbálni külföldre, mert szerinte itt nincs jövőnk. Úgy tervezi, hogy pár hónapon belül mi is követjük. Én ettől az egésztől nagyon félek, mert itt van egzisztenciája, eltart minket. De neki ez kevés, mert nem tudunk lakást, házat venni. Szóval az a terve, hogy addig a szüleimhez költöztet minket. Engem ettől a hideg is kiráz, mert apámat kizárt, hogy elviselem egy fedél alatt. Nagyon nehéz és agresszív ember. Két napot töltöttem ott a férjem nélkül a gyerekkel és akkor is megfenyegetett, hogy megver. 31 éves vagyok. Én elképzelhetetlennek tartom a a szitut, hogy a gyerekkel odaköltözzek, tiszta idegbaj lennék. Amúgy jóban vagyunk, de csak úgy, ha látogatóba megyünk. Anyukámmal nagyon jó a kapcsolatom. Benne csak azt nem értettem, hogy miért tűrte egy életen át apám viselkedését, mert vele sem a legszebben viselkedett, viselkedik a mai napig. Képes mások előtt megalázni. Férjem azt mondja, ennyi áldozatot megér, hogy jobb életünk legyen. (Hogy pár hónapot ott vagyok a gyerekkel) Emellett attól is félek, hogy hazajön, mert nem találja a szerencséjét, és ott ragadunk gyerekestül én meg bekattanok. Mit csinálnátok?

2012. dec. 27. 08:34
1 2
 1/12 Mara Acoma ***** válasza:
74%
Kizárt, hogy hazaköltöznék. Maradj az albérletben, ha meg tudjátok oldani az anyagi részét, akár költözz kisebb lakásba, hogy olcsóbb legyen. A férjednek magyarázd el, hogy nem akarsz hazamenni, nem hiszem hogy annyira erőltetné, ha látja mennyire idegenkedsz ettől.
2012. dec. 27. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképp nem költöznék vissza, ha nem látnak szívesen. Főleg, hogy nem tudni, a párod megtalálja-e kint a számítását...
2012. dec. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem költöznék haza. Te nem dolgozol?
2012. dec. 27. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképpen nem költöznék oda, felelőtlenség lenne, ezt a férjednek is meg kéne értenie. Amúgy meg hogyan óvja ő a saját családját, ha a feleségét és gyerekét egy agresszív emberhez küldené, aki bármikor bánthatja őket?

Maradjatok albérletbe. Amúgy gondolom külföldön ő is dolgozna, tehát keresne vagyis lenne miből fizetni az albérletet és mivel külföldön jobb a kereset, így tudnátok félre is tenni.

Nem tudom mennyi idős a gyereketek, ha gyesen vagy vele otthon, esetleg próbáljátok meg a bölcsit és menj vissza dolgozni vagy ha nem olyan kicsi már, akkor meg keresgélj munkát és nem lesz gond az albérlet fizetésével.

De ha apukád nem is ütne-verne benneteket, de a folyamatos veszekedéssel teli légkör és az, hogy te rettegsz, az a gyereketekre sem lenne jó hatással. Szóval semmiképpen se költözzetek oda!

2012. dec. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
"Férjem azt mondja,ennyi áldozatot megér,hogy jobb életünk legyen."Hihetetlen,hogy erre kér,hogy költözz oda az agresszív apád mellé aki lehet még idegességében a gyereketeket is elpüfölné!Szeret ez az ember egyáltalán titeket,mert szerintem inkább a pénzt szereti jobban.Egyébként mi is külföldön élünk és nagyon nehéz munkát találni.Ismerős által nagyobb az esélye,de Németországot ellepték a lengyel bevándorlók és alig van munka.A másik,hogy nem nagyon szeretik a magyarokat.A hugom Angliában dolgozik és elég nehezen sikerült megszerettetnie magát,ő is ismerős által jutott ki amúgy.Te is akarod ,hogy kimenjen,vagy csak ő?Mert ha csak ő akar,akkor mondd meg neki ,hogy úgy menjen ki,hogy te maradsz az albérletben és szépen fizesse ki.Ő a családfenntartó,mert gondolom te otthon vagy a kisfiatokkal.Egyébként nálunk is hasonló a szitu,de én már kint vagyok a párom dolgozik,és inkább itt vagyok mint a szüleimnél.Az én apám nem agresszív,csak ők együttvéve szeretnek mindenbe beleszólni,a gyereknevelésbe (3éves kislányunk van),és szét akarnak minket választani a páromtól.Folyton ellene hangolnak,és kritizálják a mi döntéseinket,és ezért én sem akarnék visszaköltözni a szülői házba.Pedig anyagilag sokkal jobban járnánk,de a párom nem akar ennek kitenni.Nekünk van ugyan lakásunk MO.-n de nem tudtuk fizetni a törlesztőket a svájci frank emelkedése miatt,és ezért kellett külföldre jönnünk.Anyámék ezt is lereagálták,hogy minek vettünk fel ekkor hitelt,nem számít hogy amikor felvettük még nyoma sem volt a válságnak.Na mindegy,nem kötelező költöznöd,ebbe nem kényszeríthet szerintem.
2012. dec. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Bennem is az merült fel, ami az 5. válaszadóban.


Ő eldönti, hogy ti milyen áldozatot vállaljatok azért, amiért Ő kimegy, mert az itteni lehetőségeivel Ő nem elégedett.

Az egy dolog, hogy a magyar embernek semmi nem elég jó, de amikor nem az éhhalál fenyeget titeket, és van egy biztos egzisztenciája, akkor mit pattog és rendelkezik ő egyedül hármótok felől?

Miből akar kimenni és ellátni ott magát, ha még munka sincs, mert akkor megy ki "szerencsét próbálni"? Feléli a tartalékaitokat, azért kell felmondani az albérletet? Szerintem a kedves férjed túl nagyot álmodott. Ha ilyen fontos lenne a saját ház (na persze, biztosan az sarkallja arra, hogy hagyja ott a családját), akkor a babavállalás előtt el lehetett volna kezdeni megteremteni a rávalót...


"Menjetek külföldre, ott minden pöpec" - Ezt skandálja mindenki (megjegyzem, sokan itthonról), aztán hány embernek tört bele a bicskája, hány család hullott szét miatta? Én elsősorban ettől tartanék, nem is attól, hogy milyen lesz nektek otthon.

2012. dec. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Másik meg, amit még nem említettek a válaszolók:

" (Hogy pár hónapot ott vagyok a gyerekkel) "

Jaj hagyjuk már, ha be is jönne (ehhez nagyon jól kellene a férjednek 1-2 idegen nyelvet beszélnie + szakmája kéne hogy legyen!), akkor sem pár hónap lesz, inkább pár év!

Több a fizu, de több a költség is, még ha 10-en laknak 1 szobás munkásszállóban és csak 2x eszik egy nap! A többi, adminisztratív költségről meg ne is beszéljünk...


Annyira könnyen kimenne boldog-boldogtalan "szerencsét próbálni", ezt meg nem veszik figyelembe. Ezek mellett az albérletben maradás szerintem sokkal jobb döntés lenne...

2012. dec. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Mindenki kapta a zöld kezet! Apámról még annyit, hogy az unokáját imádja, biztos nem bántaná. Emellett tisztában vagyok vele, hogy nekem is rossz természetem van. Ha pl. anyámat piszkálja, nem tudom szó nélkül hagyni, vagy ha ok nélkül agresszív attól ki vagyok. És van az a mondás ugye, hogy két dudás egy csárdában nem fér meg.

Külföldön való új élet kezdésétől nagyon idegenkedem, mert már én is neki indultam. Erős alapszintű angol nyelvtudással egy takarítói állásba sem vettek fel, igaz ott nem a nyelvtudásom miatt nem vettek fel.Tudom, milyen kinn egyedül idegenben. És mennyire nehéz boldogulni. Szóval én azt gondolom, reálisan látom a helyzetet. Kisfiam most 9 hónapos, emiatt nem dolgozom. A másik meg, hogy nem szeretnénk sokat várni a tesóval. Amúgy a férjem nagyon jó ember, nagyon szeretjük egymást. Örülök, hogy ilyen ember jutott.

2012. dec. 27. 14:12
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem kötekedésből mondom, de ha nagyon jó ember, akkor gondolom, megértő is. Ha eddig nem beszéltél ezekről a dolgokról őszintén, tárgyilagosan vele, akkor azt mindenképpen tedd meg, mert hiába jó ember, ha irracionális álmokat hajszol, belerángatva az egészbe a családját is.
2012. dec. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Megmutattam a kérdést és a válaszokat a férjemnek. Azt mondta erre, hogy a válaszolók jómódú gyerekek. Éljenek ők albérletben! Meg nem ismerik a helyzetünket! És akkor azt mondja a gyereknek, hogy anya nem akarja, hogy egyetemre menj meg egyebek, mert ugye mi azt nem tudjuk fizetni. Egyébként én nem érzem katasztrófának, hogy albérletben élünk. Magyar berögzöttség a saját ház. Én úgy érzem, hogy a mai helyzetben jobb, hogy van egy lakás, amit bérlünk 50 ezerért, mintha lenne egy 150 ezres svájci frankos hitelem. Mellesleg Budapesten egy 2,5 szobás lakásról van szó.
2012. dec. 28. 06:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!