Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hazaköltöznétek külföldről...

Hazaköltöznétek külföldről ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Párommal 3 éve vagyunk együtt, 1 éve élünk külföldön. Huszonévesek vagyunk, dolgozunk. Itteni viszonylatban elég "rosszul" keresünk, kb a havi bevételünk 1700 euró, ami itt elég rossznak számít (kb egy ember bevétele kéne hogy ennyi legyen). Ebből albérlet 500 euró (és egy kis lyukban élünk tényleg, egy roskadozó garzonban), + rezsi, bérletek, utazás, satöbbi, mindennel együtt 1000 euró biztos hogy elmegy a megélhetésre, pedig nem élünk nagy lábon, de itt drágább is minden, nem csak jobban keresünk... Havi szinten ami megy a megtakarításba, az kb 700 euró, azaz 200.000 Ft. Ennyit tudunk félre tenni. Persze tudom, hogy ez otthoni viszonylatban iszonyatos sok pénz, ami tényleg csak "félre megy", de én egyre inkább hajlok afelé, hogy nem éri meg! Otthon van egy kis lakásom, amit örököltem a szüleimtől, 2 szobás, most ki van adva albérletbe (20 ezer ft-ért egy barátnak), tehát ha haza mennénk, nem kellene albérletbe menni, van egy régi kis kocsink is, hitel nincs, szóval ha találnánk munkát otthon, most mindegy az, hogy csak fejenként 80 ezret keresnénk, abból tényleg csak meg kéne élni, nem kellene albérletet fizetni és hitelt sem. Ott a családom, a barátaink, mindenki, én haza szeretnék költözni, de a párom szerint egy marhaság, otthon ketten együtt nem vinnénk haza 200 ezret, itt meg csak annyi amit tisztán félrerakunk. Ti mit tennétek? Nagyon szeretem a párom, sokat "küzdöttünk" együtt. Ti maradnátok, ha igen, meddig? Ő haza sem költözne soha, gyereket is ide akar majd (nem most, pár év múlva).
2013. jún. 23. 16:39
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Én is külföldön élek, lassan 7 éve. Mi csak 3 évet akartunk kint maradni, de még mindig várunk. Majd egyszer hazamegyünk, de hogy mikor még nem tudjuk (nekünk is van pesten lakásunk)

Viszont nagyon sok magyar barátunk van akik egy idő után hazamentek végleg, mert nem érte meg kint lenniük. Hiába volt munkájuk, a szállás, és útiköltség meg a kaja a pénzük nagy részét elvitte, és még nem is éltek mellette. A legtöbbel ma is tartom a a kapcsolatot, és egyik sem bánta meg hogy hazament. Otthon is dolgoznak, bár kevesebbet keresnek jóval, de nem albérletben élnek, és ott vannak a barátok, rokonok.. Egy biztos. Ha valaki nem érzi jól magát ott ahol van, akkor tovább kell menni. Vagy haza vagy máshová.. De csak vegetálni és mást sem csinálni csak dolgozni az nem élet..

2013. jún. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Huha, nehez ugy es abszolut megertelek. En aupair-nek mentem ki es 7 honap utan mar nagyon durva honvagyam volt. Teljes depresszioba estem, mindenki hianyzott. Ugyanakkor az itthoniak nyustoltek, hogy maradjak meg. Vegul hazajottem, hogy tovabb tanuljak, es iszonyatosan orulok, hogy lathatom anyukamat, a nagymamamat es a legjobb baratnomet, de egyetem utan mindenkepp vissza megyek, pedig nekem is van oroksegem. (egy picike haziko)

Megbeszeltem anyukammal, o velem jonne, mert mar ugyis nyugdijas leszek, az en szakmam meg jol fizeto hianyszakma majd az osszes angol teruleten, igy remelhetoleg megelunk majd. Nelkule mar nem mennek vissza, tudom, hogy nem birnam.

Nos, ezert ertelek meg teged nagyon, csak neked ott a parod. Nem vagy egyedul, es itthon meg gondok vannak, ezt nyilvan tudod. Nem regen vagytok kint, talalhattok meg jobban fizeto allast is, amibol a "majdani nagymama" is lathatja az unokat akar 3 havonta. Ezt te erzed, de en azt mondom ne add fel ilyen konnyen, mar csak a kapcsolatod miatt se.

2013. jún. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Ha ez lelki kérdés én bizony hazamennék. Főleg, hogy van saját lakás. Én is külfödön élek, jelenleg nem dolgozom, mert kicsi gyerekeim vannak. A férjem keres egyedül. Vegetálunk sajnos. Egy fillért sem tudunk félretenni, mert elviszi az albérlet, a kaja, meg minden egyéb, ami a gyerekekre kell. Szerintem saját lakásunk soha nem lesz, ha ez így folytatódik. Az anyukámat két éve nem láttam. Persze egy részt boldog vagyok, mert van egy nagyon jó férjem, meg két gyönyörű gyerekem. Másrészt meg szenvedek mert honvágyam van. Hiányzik a családom, a barátaim. Szóval nem ragozom.
2013. jún. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Semmi esetre sem mennék haza !Bár tény,hogy 2 embernek össz.ez tényleg kevés fizetés! Mit dolgoztok ? Nincs lehetőség munkahely váltásra ?
2013. jún. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Én bizony hazamennék!
2013. jún. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Ez 2 embernek valóban kevés fizetés, hogy jön össze egyáltalán?! 1000 euró a minimálbér a legtöbb EU államban ahol euróban fizetnek...


Mindenesetre én rakosgatnám félre szorgosan a 200.000-eket, ha tényleg haza akartok költözni. Esetleg vállalnék másodállást, sok EU tagállamban vannak a 400-450 eurós másodállások amikhez kb. 10-12 órát kell ledolgozni extrában egy héten (ez ált. péntek 4 és szombat 6-8). Ha mindketten bevállalnátok azt egy időre, akkor jóval többet tudnátok félretenni. Én addig gyűjtögetnék, amíg az otthoni lakás árával együtt tudnék egy kényelmes kis családi házat venni nyugis környéken (vagy éppen egy nagyobb lakást, ha arra vágytok), és akkor költöznék haza.


Ha a nyelvet jól megtanultátok, akkor nyelvi irányban keresgélnék itthon - jó német/francia/spanyol/egyéb nyelvtudásért jól fizetnek itthon is, ha kint éltetek az pedig elég nagy bónusz.

2013. jún. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
Ha csak az miatt jönnél haza, mert nem éri meg az anyagiak miatt kint maradni, akkor keress más munkát, de ha honvágyad van, nem érzed ott igazán jól magad akkor meg kéne beszélni a dolgot a pároddal, mert ő ott szeretné leélni az életét. Ez a "meddig maradnátok" kérdés érdekes, egyedül jönnél haza? Vagy rá tudnád beszélni a párodat hogy ő is jöjjön? Kemény dió. Szerintem én azonnal hazajönnék. A pasi meg választhatna köztem és a havi 200ezer között.
2013. jún. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Egyébként a párom azt mondogatja nekem mindig, hogy költözzünk közelebb, mondjuk Ausztriába, azon belül is minél közelebb Mo-hoz, és akkor 2 hetente haza tudnánk járni, de megmondom őszintén, nekem ehhez nincs erőm. Letenni a kauciót (kb 2000 euró + az első havi lakbér), esetleg irodának a közvetítésért, megint munkát keresni, addig a tartalékot felélni, ehhez nincs már energiám :(
2013. jún. 24. 07:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!