Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kérheti az exem új felesége...

Kérheti az exem új felesége bírósági úton, hogy a közös gyerekünk ne járjon fizetős különórákra és ezek összegével csökkentsék a gyerektartást?

Figyelt kérdés

A fiam franciát tanul és úszni jár. Az új feleség szerint ezek feleslegesek, ezért bíróságra mennek.


Megtehetik?


Az apa 30.0000-t fizet.


2013. jún. 26. 09:54
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%

ÉS a férjed ehhez mit szól?


Szép egy pár...mit ne mondjak. Remélem örül a férjed, hogy ilyen jól házasodott.


Undorító liba. Remélem majd az élet visszafizeti neki és majd neki is le kell mondania mindenféle különórákrók, műkörmösről, kozmetikusról.


Nem hiszem hogy ebben a férjed partner...jézusom.

2013. jún. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%
ui: mond meg ha követelik hogy ne járjon a gyerek a különórákra, akkor te meg követeled az emelést. Ennyi.
2013. jún. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%
ui2. amúgy mehetnek bíróságra, a bíró pofánröhögi, úgyhogy emiatt nem aggódnék...mondd csak nyugodtan menjenek bíróságra.
2013. jún. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
81%
És az élet vissza is adja mindig. (legalábbis remélem,hogy mindig) A volt párom miután külön mentünk elvett feleségül egy nőt. Amikor a kislányommal találkoztak,akkor a nő rá sem nézett a lányomra, elfordította a fejét is. Amíg vele élt a volt párom,addig nem is jött a kislányomat látogatni. Lett nekik egy közös kislányuk. Miután elváltak a volt párom a gyerekük felé sem nézett. Visszakapta amit Ő idézett elő. Viszont az én lányommal azóta tartja a kapcsolatot, sőt nagyon oda van érte. Ennyit tesz egy nő,ha szemétkedik :( De legalább Ő is átérezheti most,hogy milyen érzés,ha nem törődnek a gyerekével.
2013. jún. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
61%

24: én azért sajnálom azt a közös gyereket, akire nem kíváncsi az apja, még ha te most elégedetten vigyorogsz, hogy az élet megbosszulja magát.


Egyébként a férjed szégyellje magát, ekkora bejelentett fizetésből adjon többet. Menjetek bíróságra, nagy lesz a pofáraesés!

2013. jún. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
2%

Azért tegyük hozzá, hogy a nőknek pot mindig akkor jut eszükbe különórára járatni a gyereküket, amikor elváltak. Érdekes...


Amúgy ne pattogjanak, mert többet is fizethetnek, ha a bíróság úgy állapítja meg.

2013. jún. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%
Hol írta a kérdező, hogy csak azóta jár a gyerek, mióta elváltak?
2013. jún. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:

Úszni régebb óta jár, a nyelvtanulást pedig az apja is fontosnak tartja. Leültünk 3an, megbeszéltük hogy mit szeretne, a franciát választotta. De ahhoz az exférjem is ragaszkodott, hogy tanuljon nyelvet.

Az meg, hogy ezekre az órákra hordom, NEKEM jelent pluszköltséget, plusz szervezést, nekem kel úgy alakítani a munkám, a magánéletem hogy elvigyem és érte menjek. Nekem is egyszerűbb és olcsóbb lenne, ha nem járna.

2013. jún. 26. 19:27
 29/30 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanmár ez nevetséges ilyenkor kell előkapni a forró palacsinta sütöt és pofán törölni a másikat,

honnan veszi már a bátorságot hogy a te gyereked nevelésébe bele szoljon.

2013. jún. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben az exed támogatja, hogy a gyereketek ezekre az órákra járjon, akkor érezd magadat bebiztosítva. Ha meggyőzi az új feleség, akkor sincs sok esélyük, mert ilyen fizetés mellett nem fognak ennél kevesebb gyerektartást megítélni!

Amúgy sem értem mit pattog... A 30 ezer fixen jár. Neki nem mindegy, hogy cipőt veszel belőle a gyereknek, vagy francia órára hordod belőle? Nem azért fizet az exed mondjuk 20 helyett 30-at, mert te kitaláltad, hogy franciára kell vinni a gyereket, hanem mert ennyit ítéltek meg és pont. Egyszerűen nem is értem az ilyen szűk látókörű és eszméletlen buta embereket!


Akár bíróságra kerül az ügy, akár nem, légy nyugodt, túlzottan nagy bántódásod nem fog esni.

Engedj meg néhány plusz mondatot is. Nem tudom írtad-e milyen idős a gyerek, de HATALMAS előny az életben, hogyha valaki valamilyen nyelvet egészen pici korától tanulhat. Mindig is irigyeltem azokat, akik esetleg már kétnyelvű oviba is jártak, mert utána hihetetlenül lazán álltak a suliban a nyelvórákhoz, míg én kőkeményen megküzdöttem a nyelvvizsgámért, de olyan igazán sosem fogom magaménak érezni egyiket sem a magyaron kívül, mint ők. Ha megtehetitek, akkor igen is jó hogy jár órákra, ha szereti, akkor meg de pláne! :)


A másik az úszás. Én is jártam már ovitól. Szintén nagy előny, hogy otthon érzem magamat a vízben, megvan a "vízbiztonság" érzet minden szituációban, mert egyszerűen nincs arról az időszakról emlékem, amikor még nem tudtam úszni. :) Ezt most látom, korombeliek sokan nem tudnak úszni, nyaraláson hajókiránduláson lehet ugrálni a vízbe és nem, mert gyengén úsznak, strandolunk élővíznél és vigyázva tipegnek, mert ha nem ér le a lábuk baj van, stb. Én ezt is előnyként és egy jó dologként könyvelem el, akkor is, ha nem lettem versenyúszó. Lehet a ti gyereketekből sem lesz, de sokkal nyugodtabb szívvel engeded el majd később strandolni a haverokkal így, mintha gyengén úszna. :)


Ez a két plusz óra nagyon nagyon jó dolog, én csak biztatni tudlak, hogy amíg megtehetitek, ne engedj belőle! Tudom, nem erre voltál kíváncsi, de gondoltam leírom erről is a véleményemet.

2013. jún. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!