Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem kívánt terhesség?

Nem kívánt terhesség?

Figyelt kérdés
Valószínűnek tartom, hogy én egy ilyen "esemény"-nek köszönhetem az életem. Apám elhagyott minket mikor még kicsi voltam (megcsalta anyumat) és jó pár mostohatestvérem van. Tőlem fiatalabb, idősebb, mindenféle. Kalandozó életvitelt élt apám már ez is gyanús. Anyum egy félresikerült házasság után ismerkedett meg apámmal. Nem tudom terveztek e hosszabb távra, még nem kérdeztem. De apám nem törte magát, hogy megismerjen. És ez fáj. Idegesít a tudat, hogy ő boldogan él de fogalma sincs arról milyen felnőni egy fiúnak úgy, hogy nincs egy példa a szeme előtt, nincs aki terelgetné. Szóval úgy érzem nem számítottak rám anno. De ezzel már megbékéltem (legalábbis szerintem). 20 éves vagyok, 2-3 éve merült fel bennem először ez a gondolat. Nem mertem eddig rákérdezni anyumnál erre a témára, mert lehet ha így is lenne nem mondaná el. Vagy elmondaná. Nem tudom.. Ha van szülő akinek így lett gyermeke az elmondaná a gyerekének? Vagy ha van hasonló helyzetű gyermek, az rákérdezett, vagy megtudta az igazságot? Ha igen, akkor ezt, hogy tette? Tanácstalan vagyok.. Nem tudom akarom-e tudni az igazságot. De úgy érzem megbirkóznék vele ha esetleg igazam van.
2013. jún. 28. 09:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Én is becsúszott baba voltam. Sosem láttam apámat. Anyám soha nem szidta, néha mesélt róla. Egyszer gyerekként megkérdeztem tőle, hol van az apám, Akkor mondta el, hogy véletlenül jöttem, és apu azt sem várta meg, hogy megtudja lánya lett. 17 évesen lettem úgy igazán kíváncsi, hogy ki az apám, hogy néz ki. Anyu mindent elmesélt, mert szerinte kár titkolni az igazságot. 18 évesen meg akartam ismerni, és megint csak anyu segített abban, hogy megtaláljam. (elmondta a nevét, nagyszüleim nevét, és hogy régebben hol élt) Nem részletezem, a lényeg, hogy megtaláltam apámat. Az az 1 találkozás bőven elég is volt. Ennek 6 éve, és azóta sem láttuk egymást. Én sem kérek belőle..

Csalódás volt, de legalább tudom, jobb is hogy így alakult..

25/N

2013. jún. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Sajnálom, hogy nálad így történt. De azt mondják nekem is, hogy nem jönnék ki jól apámmal. Teljesen ellentétek vagyunk személyiségben szóval én sem akarom felvenni a kapcsolatot vele. De annyit azért megkérdeznék tőle, tudja-e mit jelent az, hogy apa? Mert nekem fogalmam sincs... Amúgy kicsiként, hogy fogadtad ezt a tényt? Vagy felfogtad akkor? Mármint a kisgyerekek sok mindent nem értenek még ugye. Vagy ez nem zavart, sokkolt téged?
2013. jún. 28. 13:12
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát, ezek nagyon nehéz dolgok. Kb. ugyanez az én esetem is, mint a 1-esé és a kérdezőé, de én nem nagyon kerestem apámat. Neki nem kellettem, anyámnak viszont igen, és mindent megtett azért, hogy viszonylag normálisan fel tudjon nevelni. Igen, lehetett volna szebb is és jobb is, ha családban növök fel, de felnőtt fejjel már tudom, hogy anyámnak mennyi áldozatot kellett hoznia azért, hogy normális felnőtt legyek. Így visszagondolva, nem bánom, hogy nem kerestem apámat, nem is akarok tudni róla, nem is érdekel. Sőt, ha az osztálytársaim életét nézem, ahol volt apa, aki alkoholista volt, és ütötte verte őket, éjszaka futottak egy szál pizsamába...hmm, nekem szerencsére ezt nem kellett megismernem. Mint ahogy azt se, mikor láttam az oszt.társam anyját, hogy áll a kocsma előtt fizetéskor és várja a férjét, hogy kijöjjön, hogy valamennyi kis pénzt ki tudjon csikarni belőle, hogy a számlákat be tudják fizetni. Szerencsére én ezt se ismertem meg. Ha anyám nem olyan lett volna, amilyen, éppenséggel lehet, hogy intézetis gyerek lettem volna. Lehet, hogy normális ember volt az apám, csak mi nem kellettünk neki. Nem tudom, és nem is akarom tudni.


Na fájjon. Nem érdemli meg, hogy fájjon. Attól persze megtudhatod az igazságot, de nem biztos, hogy happy end lesz a vége.

2013. jún. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!