Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hazudott! Nem is kis dologban!...

Hazudott! Nem is kis dologban! Most mit tegyek? Választásom se nagyon van.

Figyelt kérdés

Olyan dologban ami ellen semmit nem tudok tenni.


Megbeszéltük a barátnőmmel, hogy ha becsúszik egy gyerek akkor nem tartjuk meg de fogamzásgátlót szed és mindig védekezünk mindenhogy, erre most terhes. Biztosra akartam menni, 6/5 pozitív. Kérdeztem, hogy akkor most mi lesz és azt mondta, hogy nem veteti el DE MEGÍGÉRTE! Én megmondtam neki, hogy nem akarok gyereket vagy ha igen akkor majd valamikor később, mondjuk 10 év múlva. Szó se volt olyanról, hogy megtartjuk. Nem merek gyereket vállalni, félek tőle (most nincs kedvem kifejteni, hogy miért) és ő ezt tudta/tudja nagyon jól. Nem tudok mit tenni vagy lelépek vagy maradok egy olyan kapcsolatban, környezetben ahol hazudtak és egy olyan gyerekkel kell együtt élnem akit nem akartam. Elmondta, hogy nem veteti el és egy kis veszekedés után eljöttem mert nem tudtam kezelni a helyzetet. Azóta hívogat, írogat, hogy milyen bunkó vagyok. Komolyan én vagyok a bunkó mert kijelentettem, hogy nem kell gyerek? Nem én hazudtam hanem ő és ő erőlteti a gyereket is. Nem akarok gyereket elegem van és fizetni se akarok utána. Apaságit a biztonság kedvéért csináltatni fogok de kizártnak tartom, hogy bárkivel is megcsalt volna mert azt észrevettem volna. Nagyon bénán hazudik. Nem volt rossz a kapcsolatunk ezt leszámítva. Mit csináljak?



2013. jún. 26. 22:17
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/141 anonim ***** válasza:
97%
Legközelebb ne bízd a nőre a védekezést! Ha megszüli a gyereket, akkor akár akarod, akár nem fizetheted a tartásdíjat.
2013. jún. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/141 A kérdező kommentje:
Nem bízom teljesen rá.
2013. jún. 26. 22:23
 3/141 anonim ***** válasza:
88%

Erről az oldalról már megtanulhatta volna mindenki, hogy ahol szex van, ott gyerek is lehet. Az óvszer és a tabletta papírkáján is ott a leírás, nem nyújt 100%-os védelmet, ennek tudatában kell használni, ahogy te is tetted.


Ebből következik, hogy a jog szerint a felelősség kettőtöké. Azt megteheted, hogy megszakítod a pároddal és a gyerekkel is a kapcsolatot, soha többé nem kell őket látnod, ha úgy akarod. A tartásdíjat viszont fizetned kell, és a szülés költségeibe is be kell szállnod, ha a bíróság úgy ítéli meg.


A kapcsolatok elején tett ígéretek addig tartanak, amíg az ember bele nem kerül egy szituációba. A nők nagy része nem tud lemondani a gyerekéről, ha már tudja, hogy megfogant, hiszen az anyai ösztönök erősebbek mindennél. Ezzel biztosan tisztában vagy te is, csak nem akartál róla tudni, hogy ez veletek is megtörténhet.

2013. jún. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/141 A kérdező kommentje:
De akkor annyit legalább mondhatott volna, hogy nem biztos, hogy elvetetné. Nem kellett volna biztosra mondani.
2013. jún. 26. 22:25
 5/141 anonim ***** válasza:
27%

Miben hazudott volna a szerencsétlen? Szexeltetek, te is ott voltál, és gyerek lett belőle? Ennek ez a rendje. Nem azon múlt, hogy nem védekeztetek.

Azt kéne felfognod, hogy mostmár NINCS VÁLASZTÁSOD, mert mostmár él a gyerek. A foganása előtt még van, hogy összehozzátok-e, azaz peteéréskor még védekezve se, de nem bírtátok ki, akkor mostmár NINCS DÖNTÉS. Él, megölni nem lehet.

Apa vagy, mit szeretnél? Hogy a lányod/fiad 20 év múlva rádcsapja az ajtót, hogy apa, te nem vagy az apám?

2013. jún. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/141 anonim ***** válasza:
76%

Először egy pár kérdés:

Hány évesek vagytok?

Biztos, hogy tényleg mindennel védekeztetek? Tabletta,gumi?

Nem vettétek észre az előjeleit a terhességnek?

Sajnállak, nem lennék a helyzetedben, de megértem a barátnődet is, mivel egy fejlődő élet kioltása nem kis lelki teher lehet, gondolom nincs szíve hozzá. Le kellene ülnötök TÜRELMESEN, veszekedés nélkül megbeszélni a helyzetet.

2013. jún. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/141 anonim ***** válasza:
87%

őszintén, ha azt mondja, hogy nem biztos, hogy elveteti, akkor nem fekszel le vele? vagy ha azt mondja, hogy kizárt, hogy elvetesse? :)

nem akarlak megbántani, de igazság szerint a szitun nem sokat változtat, hogy mit mondott szerintem

hány évesek vagytok egyébként?

2013. jún. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/141 anonim ***** válasza:
74%
én a helyedben leülnék vele beszélni, higgadtan. Te az elején közölted, hogy nem akarsz (mostanában) gyereket, ez így volt fair, mert nem hitegetted őt. Egyszerűen meg kell értetned vele, hogy te nem akarod a gyereket, és amennyiben megtartja, egyedül kell felnevelnie a kicsit. Hagyj egy kis időt neki, lehet, hogy holnap már máshogy gondolja. Egyébként mekkora annak az esélye, hogy szándékosan esett teherbe?
2013. jún. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/141 A kérdező kommentje:

Ezaz köszi, legyek már megint én a hibás mert megmondtam, hogy mit akarok és mit nem, ráadásul még ő is ugyanezt mondta de elfelejtette közölni, hogy változott a hozzáállása. Azért egy nagyon picit más lett volna ha nem mondja biztosra mert akkor most nem így érne ez az egész. Él. És? Jó, éljen de örökbe adni se akarja meg semmi. Nem tudom mennyi az esélye, hogy szándékos volt mert általában mindig duplán védekeztünk pont ezért.

Ő 23, én 25 leszek.

2013. jún. 26. 22:35
 10/141 anonim ***** válasza:
94%
Az a baj tudod, hogy ez egy kész helyzet, és te már nem nagyon tudsz vele mit csinálni.
2013. jún. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!