Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nekem kell eltemettetni az...

Nekem kell eltemettetni az anyámat ha nem örókölök utána semmit és haragba is voltunk? Ez ténylg így van?

Figyelt kérdés
2013. jún. 30. 13:54
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
42%
Igen, mivel te vagy jogilag a leszármazottja. Ha nem temetteted el, akkor az önkormányzat ugyan eltemetteti, de utána rajtad behajtják az árát.
2013. jún. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
46%
Elsőkörben a gyerekei örökölnek, és nekik is kell eltemettetni!
2013. jún. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
35%

Igen. Ma nem lennel sehol, ha o nem hordott volna ki.

Egyebkent eltemetteti az onkormanyzat es radterhelik.

2013. jún. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
De mire terhelik rá? Nem öróklók tőle semmit. Világ életében elszórta a pénzét, a ház is csak azért van még a feje felett mert az enyém ahova amúgy be sm engedett évek óta és lelakta. Miért nekem kéne fizetnem? Egy nincstelen tóbbmillióval lóg nekem is meg másoknak is. Hol van ilyen törvény hogy a gyereknek kell eletemettetni aki 300 kmre lakik és nem örököl semmit? Semmi közöm hozzá hagyjanak engem békén.
2013. jún. 30. 14:06
 5/32 anonim ***** válasza:
80%

Remélem, hogy nem..mert pl. engem gyerekként lesz.rt az apám, nem kérdezte meg soha, van-e mit ennem, ha beteg vagyok, van-e pénzünk gyógyszerre, soha sem anyagi, sem érzelmi támogatást nem nyújtott. Ha én halnék meg, tuti nem érdekelné, megkönnyebbülne.

Kérdezem én, az mégis miért fair, hogy egy szemét szülő simán elhagyhatja a gyerekét, de annak kell még a temetést is állni?

2013. jún. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
25%
Semmi kozod hozza? Teged a golya hozott tan? Hiaba nyafogsz, ha az onkormanyzat temetteti el, a Nav-on keresztul fogja behajtani rajtad. Ez van.
2013. jún. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:
De nem lehet valamit mégis tenni?? Hol van ez a jogszabály hogy nekem kell eltemettetni egy szemétládát csak azért mert megszült éheztetett egy cipőm nem volt télen szandálba járatott és kidobott azt mondta kérjek 5 ezret a pasiktol ne ingyen b....ak?anya az ilyen??egy ilyen senki miatt vegyek fel hitelt talán? Megírom a történetet az önkormányzatnak és azt is hogy haragba voltunk erre engem nem kényszeríthetnek
2013. jún. 30. 14:11
 8/32 anonim ***** válasza:
54%
Az én anyámat nem is ismerem, csecsemő koromban lelépett és otthagyott. Azt sem tudom, él-e még, de akkor sem temetném el, ha fizetnének érte.
2013. jún. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
20%
Attól,hogy nem volt szerinted jó anya,attól még te vagy a gyereke,és így ez téged terhel.Ha nem temeted el,akkor megteszi az önkormányzat,de behajtják rajtad.Nincs kibúvó.
2013. jún. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
64%
Az örökösöknek kell állni a temetés költségét, úgyhogy itt az a kérdés, ki örököl??
2013. jún. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!