Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meg lehet mondani egy 11 éves...

Meg lehet mondani egy 11 éves fiúnak nyaralás alatt, hogy este 9-ig van közös program utána csendespihenő? Többi lent.

Figyelt kérdés

Férjem 11 éves kisfia is jön velünk nyaralni. Nekünk egy 3 és egy másfél éves kisgyerekünk van, akik 8-kor aludni mennek.

Már három éve úgy néz ki a nyaralás, hogy párom gyereke akkor megy aludni, amikor mi, így kvázi semmi időnk nem jut egymásra a férjemmel.

Hogyan lehet ezt finoman megmondani neki? Ti mit csinálnátok?


2013. ápr. 25. 14:51
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
94%
11 évesnek? sehogyan. vagy azt mondod neki, hogy irány az ágy, ti meg még elmentek apával egy sétára. mire elalszik, vissza mentek, aztán unga bunga.
2013. ápr. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
81%
Az én 11 éves fiam 8 és 9 között megy aludni, szerintem ez a normális.
2013. ápr. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
97%
Meg hát! Ágyba parancsolod, és kész! Nehogy már a befőtt tegye el a nagymamát! Mikor itt volt nálunk a férjem keresztlánya, neki is meg lett mondva, hogy 9-kor fürdés, utána irány az ágy, nincs apelláta.
2013. ápr. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Nem tudunk elmenni sétára apával mert ott vannak a kicsik is. Nem feltétlenül unga bungára gondoltam, sima beszélgetésben sincs részünk nyaralás alatt, mert napközben a kicsik vannak állandóan ott, este meg a nagy.

Mivel nem velünk lakik a nagy, ezért érthető, hogy szeretne sok időt az apjával tölteni, de én kicsit túlzásnak tartom, hogy minden este velünk legyen.

2013. ápr. 25. 14:58
 5/25 A kérdező kommentje:
Amikor hétvégeken nálunk van akkor is 10 körül megy aludni. Meg mi is, mert a kicsik reggel korán kelnek. Amikor ezt szóvá tettem a férjemnek akkor azt mondta, hogy ez neki is (kisfiúnak) nyaralás, amikor velünk van, hétközben úgyis mindig 8 körül kell lefeküdnie.
2013. ápr. 25. 15:01
 6/25 A kérdező kommentje:
Hétvégén és nyaralás alatt is 8-9 körül megy aludni?
2013. ápr. 25. 15:01
 7/25 anonim ***** válasza:
26%
nálunk is szigorú a napirend,tök mindegy h hétvége,nyaralás,egyebek,8.00-kor ágy. ebből sosem fogok engedni. te sehogy sem küldheted ágyba,ha a férjed nem akarja,az ő gyereke. kösstek kompromisszumot: egyik nap fentlehet ameddig a kedve tartja,másnap viszont neki is menni kell 8kor. ő a kicsikkel lesz egy szobában? esetleg oylan szállás ahová elvonulhat? ha nem álmos,olvasson szépen csendben pl.
2013. ápr. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim válasza:
82%
Megértelek és ha lehet ez számodra vigasztaló, az én párom kislánya bármeddig fent lehet ameddig szeretne. Ha kéthetente van velünk és nyaralás alkalmával,vagy csak amikor a szünidők alatt több időt tölt nálunk. Az az indok, hogy annyira keveset vagyunk együtt vele, hogy ilyenkor ez "jár neki".
2013. ápr. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Arra nem gondoltál, hogy nem csak a gyerek igényli a férjed társaságát, hanem a férjed is a gyerekét, mert ritkán látja? Ezenkívül a férjed sokkal többet van a saját gyerekeitekkel a nagy nélkül, akkor a nagy nem érdemel meg egy kicsi időt se a kicsik nélkül? Szerintem biztos fontos neki az az 1-2 óra, amíg apa csak rá figyel. Ha szereti is a testvéreit, azért egy 11 évessel csak máshogy kell foglalkozni, mint egy 3 évessel, és az apa csak akkor tud az igényeinek megfelelően foglalkozni vele, ha a kicsik nincsenek ott. Szerintem ha a férjed is rendjénvalónak látja, ne szólj bele, a tied és a kicsiké az év kb. 300 estéje, hadd maradjon meg a nagynak az a kb. 40-50.
2013. ápr. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Van ebben is igazság. Viszont napközben is tudnak együtt lenni a férjemmel, sokat vagyunk hármasban a kicsikkel pont emiatt, amit írtál. Illetve a férjem minden héten egy délutánt csak a naggyal tölt.

A melós hétköznapos esték azért teljesen mások, mint a nyugis nyaralós esték.

Ilyen nyugis nyaralós estém már 3 éve nem volt a férjemmel.

2013. ápr. 25. 15:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!