Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hány évesen költöztetek...

Ti hány évesen költöztetek össze a párotokkal? Utána milyen gyakran mentetek át saját szüleitekhez?

Figyelt kérdés
Okokat szeretnèk tudni meg hogy hàny naponta, hetente, havonta..

#Összeköltözès
2013. máj. 15. 22:38
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
22 voltam, 1,5 éve voltunk együtt. Sajátos a helyzetünk, szüleim a szomszédban laknak:) így találkozunk szinte mindennap, ha máshogy nem hát az udvaron látjuk egymást. Átmenni 2-3 naponta szoktam, húgom sokszor átugrik. Egyszer egy héten velük vacsizunk.
2013. máj. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
69%
56 éves voltam,a szüleim sírját évente egyszer látogattam
2013. máj. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

23 évesen költöztünk össze a barátnőmmel.

Az elsőhöz hasonlóan mi is a szomszédban vagyunk csak mi a szembe szomszédok vagyunk. A nagypapám lakott ott, csak sajnos már évekkel ezelőtt meghalt egy súlyos betegségbe, amit annyira titkolt hogy csak akkor tudtuk meg amikor már nem sokat lehetett rajta segíteni sajnos.

A lényeg az hogy apám oda adta azt a házat elég nagy kertünk van cserébe rendbe kellett raknunk, mivel én sokat tanultam apámtól a munka nagy részét én magam csináltam, többit a barátnőm szervezte mert az ő apjának sok ismerőse van villany és vízvezeték szerelés ügyben.

Na lényegtelen igazából. A lényeg az hogy szemben lakunk, az elválasztó kerítésnél van egy kis kapu ahol át tudunk járni egymáshoz. Persze nem rohanunk át egymáshoz minden nap, de ha én pl egyedül vagyok itthon és éppen nincs semmi dolgom, akkor átugrok anyámékhoz segíteni, vagy csak beszélgetni, vagy van hogy anyám jön át időnként.

A barátnőmet nem zavarja a dolog, örül is részben neki hogy közelben vannak mert az én szüleimmel sokkal jobban kijön mint a sajátjaival. Sokat segítünk egymásnak, anyám meg időnként hoz át ennivalót ha megmaradt valamiből. Meg persze ha elutazunk a barátnőm szüleihez akkor van aki figyel a házra meg foglalkozik az állatokkal ugye a kutyát nem vihetjük mindig magunkkal meg a 20 csirkét sem. És kölcsönösen is így van.

Barátnőm havonta 1-2 alkalommal jár haza a szüleihez de van amikor csak 2 havonta. Ez attól függ hogyan dolgozunk és milyen műszakban vagyunk amikor hétvégén ráérünk többnyire.

Persze nincs rosszban a szüleivel szerencsére csak nem jönnek ki olyan jól, de így ha ritkán megy haza akkor jó minden köztük és ez a lényeg.

Persze van amikor együtt megyünk át a szüleimhez vagy beszélgetni vagy kajálni, vagy ha ünnepelünk valamit, akkor vagy ők jönnek ide vagy mi megyünk oda, ez attól függ hányan leszünk, mert ha sok vendég lesz akkor a szüleimnél vagyunk mert ott nagyobb a hely még az udvaron is, ha kevesen akkor nálunk.

2013. máj. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

A jelenlegi férjemmel 28 évesen. Akkor két éve voltunk együtt.

Édesanyámhoz hetente legalább egyszer hazamentem. Nagyon ritka volt, hogy kihagytam a heti egy látogatást. Viszont minden nap felhívtam telefonon. De ez inkább csak amiatt volt, mert egyedül maradt hogy elköltöztem. Ha élt volna még édesapám, akkor a napi telefon nem lett volna, és talán a heti látogatást sem tartottam volna be annyira szigorúan.

2013. máj. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Összeköltözni 23 éves korban költöztem össze az akkor elvett feleségemmel. Édesanyámat legalább hetente egyszer látogattam meg, de ő is jött hozzánk.
2013. máj. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
23 évesen, szüleimet átlagban havonta egyszer látogattuk (30 km).
2013. máj. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
21 évesen. Nekünk anyuék ugyan nem a szomszédban laknak, de nagyon közel. Naponta, vagy kétnaponta látom őket. Viszont a férjem anyja szinte soha nem jön, a férjem néha átmegy hozzá, mondjuk havonta minimum egyszer.
2013. máj. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
28 évesen. Szomszéd városba. Hát én kb. úgy fogalmaznám meg, hogy olyan ez, amikor a gyereket szokatják az óvodához. Anyámat ugyanúgy szokatni kellett a gondolathoz, hogy nem lakom már otthon. Az elején elvárta a napi látogatást, ami nem mindig volt megoldható, mivel mindketten dolgozunk, és sokszor örültünk annak is, ha a napi bevásárlást, és a házimunkát elvégezhettük. Ha nem mentünk, már másnap jött a telefonon a hiszti, hogy miért nem mentünk, pedig nem egyedül maradt ott, és igazán nem is volt szükség a jelenlétemre. Aztán elég volt már heti 2-3. Most, hogy még többet dolgozunk, már elég egy héten egyszer. Bár így is ha neki kell valami, az azonnal kellene, de nem szakadhatok 100 fele.
2013. máj. 15. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
20 évesen, 200 km-re lakunk, így kb. 2 havonta megyünk.
2013. máj. 15. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
30 voltam, havonta-kéthavonta egyszer megyek a szülőkhöz két-három napra, mert kicsit messze laknak.
2013. máj. 15. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!