Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ha Xyzné lesz valaki, nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha Xyzné lesz valaki, nem zavaró, hogy utána az ő neve szinte el is tűnik, csak az asszonynév marad?

Figyelt kérdés

A Kovács Józsefnékből abszolút semmit nem lehet megtudni, Kovácsnénak, Kovács néninek, magunk közt esetleg Józsi néninek lehet nevezni.

A fiatalabb Kovácsné Kis Katiknál is sokszor már nem a Kati hanem a Kovácsné marad, ő maga is úgy mutatkozik be, úgy ír alá. Pár nem közvetlen kollégám nevét sem tudom, csak a férjéét.


Én Kovács Józsefné semmiképp nem lennék, a Kovácsnén gondolkozom, csak hiába marad meg a nevem mögötte, a tapasztalatok szerint "csak" Kovácsné leszek a jövőben.

Ráadásul a páromnak elég csúnya neve van, bár ha a Bugyinék elszánták magukat a névfelvételre...



2013. máj. 10. 22:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
65%
Tedd azt.
2013. máj. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
34%
Gondolom, aki úgy veszi fel, azt nem zavarja. Te meg vedd fel úgy, ahogy neked tetszik és ne tegyél pikírt megjegyzést mások döntésére vonatkozóan.
2013. máj. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
69%
Kovács Józsefnéként én sem venném fel de a Kovácsné Kis Máriával semmi bajom. Abból kiderül mi a neved.
2013. máj. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
84%
Ha a férjed pl. Kovács József, te Kis Kati vagy, akkor nyugodtan feleheted férjed vezetéknevét, és Kovács Kati leszel. Így viseled a férjed nevét is, és megmarad a kereszteved is.
2013. máj. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
64%
Megkérdezhetem, hogy mi a férjed neve? Amúgy én sem tudom eldönteni, hogy felveszem-e...
2013. máj. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
71%

Én nem tudom milyen tapasztalatról beszélsz de én amikor férjhez mentem így vettem fel a nevet.

Kovácsné Kiss Kata. Senki nem hív Kovácsnénak.. Kata vagyok mindenhol..

2013. máj. 10. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Engem nem zavar hogy más hogy veszi fel, csak kérdezem, hogy valaki esetleg gondol-e a témáról valamit.


Nemrég volt erről szó a munkahelyemen, egy 50 körüli nő mondta, hogy ha tehette volna nem lett volna Gipsz Jakabné, de akkor ez volt a divat, viszont nagyon utálja, hogy eltűnt a neve és mindenhol Gipsznének szólítják. Erre 2 fiatalabb is mondta, hogy ők ugyan Kisné Nagy Rozik lettek, de így is sokszor csak a Kisné marad belőlük.


A saját vezetéknevem szeretném megtartani, mivel csak mi élünk ezzel a névvel az országban. Valószínűleg -né leszek vagy kötőjeles, még kitaláljuk.

2013. máj. 10. 22:59
 8/18 anonim ***** válasza:
78%
En sokaig igy gondolkodtam, mint te. Most viszont, miutan megtalaltam az igazit, boldogan veszem fel a nevet. Igaz, kulfoldi, tehat nem xyne leszek, hanem a keresztnevem plusz az o csaladi neve.
2013. máj. 10. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
83%

Miért nem tartod meg simán a saját neved?

És ezt nem értem, hogy bemutatkozásnál minek közölni a családi állapotot + a férj nevét. Ennyi erővel meglehetne még dobni a születési idővel és a vércsoporttal is.

2013. máj. 10. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
66%
Én nem vagyok már túl fiatal, mégsem vettem fel né-ként a nevet, mindig is utáltam, mi az hogy né, mint valami utánfutó, vagy másodrendű ember. Soha fel nem vettem volna így, a férjem nagyon is egyet értett vele. Semmilyen formában nem tetszik a né. Viszont szerettem volna az összetartozást a névvel is kifejezni, így a férjem vezeték nevét vettem fel az én keresztnevemmel. Ez már 14 éve volt, akkoriban még nem volt ilyen elterjedt mint most, sokan ki is voltak akadva, hogy majd azt hiszik a testvére vagyok. De mégis ki hinné azt? És ha azt hiszik, kit érdekel? Soha nem bántam meg a választásomat, és ha most kellene döntenem, megint ezt a formát választanám. A kötőjeles is tetszik, de csak nagyon kevés esetben, mert nagyon ritka akinek jól hangzik a két név együtt. Van egy kolléganőm, ő úgy vette fel hogy Kiss-Kálmán Ibolya, csak sajnos amikor bemutatkozik, elég röhejes. A név csak minta.
2013. máj. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!