Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hogy jutottatok saját...

Ti hogy jutottatok saját házhoz/lakáshoz?

Figyelt kérdés
Annyira el vagyok keseredve. Van egy 4 éves Fundamentám, amit 20 ezerrel fizetek, most fog lejárni pár hónap múlva, meg van kb 400ezer megtakarításom készpénzben. Ennyi. Szeretnék jövőre végre saját házhoz jutni, olyan 6-7 millió értékben, de fogalmam sincs merre induljak. Milyen hitellel járnék a legjobban, banki vagy fundamentás vagy hogy?
2013. júl. 1. 13:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
63%

22 évesen kerültünk össze párommal,albérlet.

Havi 100-150ezret tettünk félre 5 évig,így vettünk egy 7 milliós lakást.(össz bevételünk 250-300 között mozog)

Ide született a lányunk,28 évesek vagyunk.

Most is sikerül félretenni,4-5 év múlva talán le tudjuk cserélni eg kertes házra.

2013. júl. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát mi sehogy. A férjemmel mi albérletben lakunk.

A nagyanyámék 10 év alatt apránként építették a házat, a hetvenes évek végére lett kész, de csak a telekre volt hitel. Hát igen, akkor még lehetett így is, két szakképzetlen fizikai munkásnak is!


Anyáék úgy vettek lakást, hogy a nevelőapám szüleinek háza lett eladva, abból a része kitette a lakás 2/3-át, a többi hitel és a lakás lett egyben a jelzáloghitel fedezete is.


A nagynéném nulla önerővel vett fel hitelt, és szintén a megvásárolt ház egyben a jelzáloghitel fedezete.


Nekünk meg semmi kilátásunk még hitelre sem, férjem BAR-listás önhibáján kívül, én meg nem kapnék semmiféle hitelt gyesre.


A helyedben felkeresnék egy brókert, vagy magam hasonlítanám össze az összes létező hitelkonstrukciót, a jövedelmem arányában, a kamatokat, futamidőt tekintve.

2013. júl. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%

Olyan bődületes nagy különbség nincs a hitelek között, főleg, hogy kb. 20 évre felveszed, közben változhatnak dolgok, stb.

A Fundamentás hitel elvileg jó szokott lenni.

2013. júl. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Mikor összekerültem a férjemmel, neki már volt lakása, hitelre vette. Szerencsére nem elviselhetetlenül magas a törlesztőrészlet, kb. annyi, mint egy olcsóbb albérlet bérleti díja. De nem azért, mert olyan kedvező lenne a hitel, csak nagyon olcsón sikerült a házhoz jutnia.
2013. júl. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Párban könnyebb lenne, egyedül megkeresni egy lakás árát és fenntartani, rezsit fizetni ugye dupla olyan nehéz, mint ha ketten csinálnátok.
2013. júl. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Amúgy ketten vagyunk a menyasszonyommal, nem egyedül. Hitelt is együtt akarunk felvenni meg együtt fogjuk fenntartani is, ezzel nincs gond. De már nem akarok éveket várni arra, hogy rakosgassak, inkább bevállalunk egy hitelt.
2013. júl. 1. 13:36
 7/13 anonim ***** válasza:

Én most vettem lakást, 27 évesen. Hogy hogyan jött össze? A legnagyobb részét eddig összespóroltam, a másik jelentős része pedig Fundamentás, illetve banki hitelből jött össze. Emellett a szüleim is segítettek egy 4 éve indult, most lejárt megtakarítással.

Én azt tapasztaltam, hogy a legjobban az előtakarékossági és Fundamentás hitellel jársz – a bankoknál nagyon magas a THM.

2013. júl. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Spórolással.

Nekünk 5 millió forint önerőnk volt, 1 millió forint hitelt vettünk fel, az FHB banknál. Számunkra ők nyújtották a legkedvezőbb ajánlatot.

Így mi 10 évre vettük fel, havi 14764 Ft fizetünk, forint alapú.

2013. júl. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Hát, ez kevés lesz. Ha felveszed a fundamentás hitelt, akkor is kell még felvenned sajnos.
2013. júl. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Hát csak én úgy gondolkodtam, hogy ha felveszem a 3.2 milliós Fundamenta hitelt, utána azonnal nyitnék egy új 4 éves megtakarítást, és mint már régi ügyfél lojalitás hitellel felvehetném a szerződéses összeget, ami ugye megintcsak 3.2 millió, tehát az már 6.4 millió lenne, elég lenne, és ennek a havi törlesztője összesen mindennel együtt olyan 60 ezer körül lenne, de akkor ez szerencsére pár év alatt le is telik.

De előbb beszélek majd azzal, akinél kötöttem a Fundamentámat.

2013. júl. 1. 14:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!