Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Saját termelésű mézet szeretné...

Saját termelésű mézet szeretnék eladni szórólapozással. Ha telefonon megkeresnek, a városon belűl házhoz vinném. Mekkora az esély, hogy büntessenek érte?

Figyelt kérdés
főállású őstermelő lettem. Háztól eddig is vitték az utcabeliek, ismerősök a mézet, de most a szomszéd városban is szeretnék eladni. Piacon nem árulhatok, mert nem vagyok számlaképes.
2011. aug. 21. 15:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Az őstermelők egy bizonyos éves összeghatárig nem kell számlát adjanak.Saját kimutatást kell csak vezetni.Illetve van termény felvásárlási jegy is,amivel a többleteladást adózhatják.Ezt adják számla helyett.(elvileg)
2011. aug. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ezt a felvásárlási jegyet ismerem, mert eddig még csak úgy adtam el mézet a kereskedőnek. 600 000 Ft-ig nem kellett róla adóznom. de most Főállásban csinálom. Ami nem fogy el kéz alól, azt ezek után is nagy tételben szeretném eladni. A piaci árusításhoz úgy tudom (nem vok biztos benne) kell palackozási engedély is. Nekem ilyenem sincs.
2011. aug. 21. 16:04
 3/5 anonim ***** válasza:
Sajnos a mézet nem tudom,de oda könnyen lehet hogy kell egyéb engedély is.Én csak gyümölcs termelőket ismerek,ők a piacon árulnak nagybanin és kispiacon is,és nincsen számlájuk nekik se.Azért gondoltam hogy írok.De a méz tényleg könnyen lehet más elbírálás alatt.
2011. aug. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
De hiszen még a WC-s néni is számlát ad! :-O
2011. aug. 21. 17:41
 5/5 anonim ***** válasza:
Az más.Van egyfajta támogatás a kicsiben dolgozó,háztájit árusító termelők részére,ahogy mondtad kb.600.000 forint.Ezt használják ki sokan,és mennyiségtől függően semmi,vagy minimális adót fizetnek.Pénztárgépjük biztosan nincs,számlát nem láttam írni egyet se,és az adóellenőrök sem vegzálják őket.A kereskedőket annál inkább.
2011. aug. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!