Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha papírokkal bizonyítani...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha papírokkal bizonyítani tudom, hogy a saját lakásom árából lett az önerő kifizetve a mostani házhoz válás esetén kérhetem e azt vissza? Mindenképpen felezni kell a lakás árát ha válunk és eladjuk?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 17. 10:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Meg kellene próbálni megállapodni a (volt) férjeddel. Gondolom a tulajdonjogbejegyzés 1/2 - 1/2 részre van? A peres út nagyon sokáig tartana. A meglévő iratok lehetnek tárgyalási alap a megegyezésben. Mindenképpen ügyvédhez kell fordulni.
2009. ápr. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen a saját lakásod ára sosem válik közös tuladonná,, akkor sem ha közös lakást vettetek belőle,így azt a vagyonmegosztásnál teljesen külön kell kezelni.
2009. ápr. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha azelőtt szerezted meg a volt lakásodat mielőtt összeházasodtatok, nem számít közösnek, így a belőle származó pénz sem közös. Tehát kérheted.
2009. ápr. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm én is így gondoltam...a férjem éppen keresi a jogi alapját ennek a dolognak! Már annak, hogy neki igenis jár a fele! Csalódni fog!
2009. ápr. 17. 12:23
 5/7 anonim ***** válasza:

Sajnos a volt férjed nem fog csalódni, mert van egy szabály.


Amennyiben eladtad a házasság előtt szerzett ingatlant a házasság alatt, akkor neked kell papírokkal bizonyítani, hogy azt pl nem feléltétek, hanem új ingatlant vettetek, vagy abból építettetek, stb, stb.

Sajnos a jog elég faramuci. Engem sikerült a volt férjemnek kiforgatnia a családi örökségemből egy részéből 5 éve (3 ingatlant vittem a házasságba, az exem mégis felezni akart). Csak hosszú, évekig tartó pereskedéssel tudtam volna bizonyítani az igazamat, de nekem arra anno nem volt pénzem.

2009. ápr. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Tudom bizonyítani adásvételi szerződésekkel ,hogy a lakás saját tulajdon volt!
2009. ápr. 18. 08:11
 7/7 anonim ***** válasza:

Nm kell felezni, a különvagyon nem vész el.

A különvagyonból szerzett közös vagyont a jog "vegyült vagyon"-nak hívja. A lényege, hogy ha egyértelműen bizonyított az eladott lakás értéke és különvagyoni helyzeti illetve és valószínüsíthető hogy az eladás és az új ház vétele között összefüggés van (pl. eladás után pár hónappal lett véve az új) akkor a különvagyon megmarad a közös tulajdonban is különvagyoni résznek.

Számítása pedig az, hogy a szerzéskor milyen arányban volt a külön vagyoni és a közös vagyoni hozzájárulás %-os aránya. E %-os arány szeront kell osztani a jelenlegi értéket.

2009. ápr. 20. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!