Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy alkoholista tud igazán...

Egy alkoholista tud igazán szeretni, szerelmes lenni?

Figyelt kérdés
Bizonygatja, de én nem nagyon tudom elhinni neki...
2013. júl. 1. 19:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
63%
Tud. Sokkal jobban, mint azt valaha is éreztetni tudná...
2013. júl. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%
Hát az attól függ szerintem, hogy mennyire itta el már az eszét.
2013. júl. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
46%
max te is alkesz leszel
2013. júl. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
97%

Nem tudom... Pedig hidd el, rengeteget gondolkoztam, gondolkozom ezen... :/


Érzései vannak, és szeret, viszont eléggé hullámzó az érzelmi világa. Vagy kapaszkodik belém, vagy eltaszít /mostanában inkább az utóbbi/. Viszont nem hagy tovább lépni, féltékeny mindenkire.


Valahogy az a baj vele, hogy nem fogja fel a szavai és a tettei súlyát. Ha pl.megkéri a kezem, 2 nap múlva ne tegyen már úgy, mintha mi sem történt volna! És ha csúnyán megbánt, legyen annyi gerinc benne, hogy bocsánatot kér... Nincs benne se következetesség, se felelősségvállalás.


Bocs, ha nem tudtam segíteni, de jól esett ezt leírni:-) Nálatok mi a helyzet?

2013. júl. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
96%
Miért? Egy kényszerevő, egy testképzavaros, egy rendmániás, egy munkamániás, egy erős dohányos tud? Na, kb. ugyanígy tud az alkoholista is. De ez még nem azt jelenti, hogy érdemes is összekötni vele az életed.
2013. júl. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
96%

Egy alkoholistának egy szerelme van: az alkohol.

Mindenki csak ezután jöhet. De nem szokott jönni, mert mindenkit átvág, hogy ihasson. Ha kedves vagy hozzá, örömében, Ha megsérted, (vagy ő annak érzi) bánatában.

Ha nincs ok, keres rá, hogy ihasson.

Szavak...szerelem. Az első kocsmáig, fizetésig, haverig.

Ok pedig mindíg lesz az ivásra. Mert keres rá.

2013. júl. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Fogalmam sincs. Apám alkoholista, de ő vizet prédikál és bort iszik.
2013. júl. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nyilván attól,hogy szenvedélybeteg,még képes rá.Csak az baj,hogy az első számú szerelme mindaddig az alkohol marad,míg le nem mond róla,és azután jön a párja.Sokan közölük sajnos képetelenek lemondani az alkoholról,így a barátnő/barát örök második marad.

Egyébként megdöbbentően igaz az én kapcsolatomra is,amit az egyik válaszoló írt.Az érzései elég kaotikusak.Egyik nap azt szeretné,hogy a felesége legyek,másik nap olyan,akár a kőszikla.Szerintem tipikusan ez is jellemző rájuk,az érzelmi világuk elég hullámzó,ami hosszútávon nem tesz jót a kapcsolatnak.

2013. júl. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Kb 3 évig éltem egy alkoholistával, voltak enyhébb és súlyosabb időszakai, utóbbiból több... A kapcsolatunk elején szerelemmel szeretett, később már inkább csak ragaszkodást éreztem... ahogy egyre többet ivott, úgy kezdtem érezni, hogy ez már nem szerelem, inkább megszokás, vagy kötődés, kapaszkodás, hogy ne legyen egyedül. Szerintem tudta, ha én elhagyom, más már nem fog szóba állni vele, időnként tisztában volt az állapotával. Végül elhagytam, de az édesanyjával tartottam a kapcsolatot, tőle tudom, hogy inkább baráti viszonyban volt a lányokkal is, azzal is, akivel utoljára együtt élt. Nincs egy hete, hogy meghalt...
2013. júl. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Négyes, nálunk dettó ugyanez a helyzet, amit leírtál. Minden egyes szavad igaz ránk.

Azt állítja, amit az első leírt, de felettébb érdekesnek tartom, hogy ugyan, mi fogja vissza a kimutatásban? És más irányba miért tudja kimutatni, csak felém nem?

2013. júl. 2. 15:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!