Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Leszokott alkoholista lehet?

Leszokott alkoholista lehet?

Figyelt kérdés

Egy céges rendezvényen voltunk, az esti bulin volt alkoholfogyasztás is, de mértékkel.

Az animátor-szervező ott ücsörgött, odavittem neki egy sört, hogy megkínáljam. Mosolyogva mondta, hogy köszöni, nem kér. Kérdeztem, hogy nem szereti a sört? Mondta, hogy nem, csak néhány éve megfogadta, hogy egyáltalán nem iszik alkoholt.


Fura volt ez a megjegyzése és szöget ütött a fejembe. Eddig három típusú "egyáltalán nem iszom alkoholt, egy kortyot sem" emberrel találkoztam:

- gyógyszert szed és összegerjedne az alkohollal, ezért semennyit nem ihat (vagy terhes, vagy bármilyen ilyen egészségügyi ok áll a háttérben)

- rettentően utálja az alkohol ízét, ezért képtelen lenyelni belőle egy kortyot is

- leszokott alkoholista és attól való félelmében, hogy visszaesne, nem mer egy kortyot sem inni.


Félreértés ne essék, nem földönpörgős ivászat volt, max. szalonspiccig ivott mindenki, ki többet, ki kevesebbet - ismerve a saját határokat.


2013. jún. 28. 07:59
 1/10 anonim ***** válasza:
70%
na látod! meg is válaszoltad a saját kérdésed! ebből a 3 kategóriából bármelyik lehet :D
2013. jún. 28. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hát, lehet, hogy alkoholista volt. De az is lehet, hogy történt valami (nem biztos, hogy vele) az alkohol miatt, amiért tényleg megfogadta, hogy nem iszik többet.
2013. jún. 28. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagybátyám se alkoholista, se beteg nem volt, egyszerűen csak úgy döntött, hogy következő naptól nem mérgezi a szervezetét sem alkohollal, sem cigarettával. Egyébként nem dohányzott sokat, igazi kocabagós volt. Nem volt sem egészségügyi, sem spirituális oka rá, csak hozott egy döntést, és tartja immár 20 éve legalább. Egyedül az esküvőjén ivott egy pohár pezsgőt a házasságkötő teremben. Úgyhogy közel sem biztos, hogy a fent említett okok miatt nem ivott az ismerősöd. Nem szép dolog ítélkezni úgy, hogy semmit nem tudsz a másikról, hiszen már a kérdésed alapján is megbélyegezted az illetőt.
2013. jún. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%
Nem azért, de mi közöd hozzá?
2013. jún. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%

Én is arra gondoltam, hogy talán történt valami rossz vele, vagy a környezetében, ami miatt ezt a fogadalmat tette.

Vagy talán a családjában, környezetében volt/van alkoholista, és amiatt fogadta meg.

Vagy egyszerűen csak az általa károsnak vélt dolgokat nem fogyasztja néhány éve.

2013. jún. 28. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
94%
Esetleg autóval volt.
2013. jún. 28. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
91%

Egyik kolléganőm azt mondta, hogy gyűlöli az alkoholt, soha egy kortyot sem ivott, mint kiderült azért, mert az apja alkoholista volt és sokat szenvedett tőle gyermekkorában.

Egyébként ha sört hoznál oda, akkor én sem kérnék, mert nem szeretem.

2013. jún. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én azt nem értem, hogy miért érdekel, hogy a szervező miért nem ivott? Ez nem egy olyan horderejű dolog, amivel egy "idegennek" foglalkoznia kéne. Szerintem. Bármi lehet.
2013. jún. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem az a nagyobb baj hogy OK kell arra hogy NE igyál, nem kell neki ennyi, van aki nem csak azzal tudja jól érezni magát, megy anélkül is.
2013. jún. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Egyszerű kíváncsiság. Én sem vagyok egy nagy alkoholfogyasztó, egy pohár bornál nem is esik jól több, tehát megértem, ha valaki nem nyakalós típus.


A megfogalmazás volt furcsa, hogy teljes mértékben kizárta az alkoholt az életéből, bár említette, hogy korábban fogyasztott. Az egészséges életmódot kizárnám, mert dohányzik.

De lehet abban valami, amit többen írtatok, hogy esetleg ezzel összefüggésben történt valami tragédia a környezetében. Gondolom ez olyasmi, mint amikor valaki azért teszi le a cigit, mert tüdőrákban meghalt egy ismerőse.


Köszönöm a válaszokat!

2013. jún. 28. 15:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!