Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? A menyem nem...

Mit tegyek? A menyem nem hajlandó semmire sem, ha szólok neki, megsértődik, adjak a fiamnak ultimátumot?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A történet:


Fiam 28 éves,jelenleg dolgozik,2 éve házasodtak össze a párjával,fél éve élnek velünk,egy 2 emeletes családi házban.

Eleinte albérletben éltek,de a főbérlő úgy döntött,eladja a lakást,ezért hozzánk költöztek.

Viszont a menyem már másfél éve nem dolgozik,a fiam tartja el.

Ez még "hagyján",de ugye együtt lakunk,egy tányért nem mos el,magukra sem hajlandó kimosni,ha vesz vmi ételt,akkor felviszi hozzájuk,és ketten eszik meg.

A fiam nem volt ilyen,teljesen megváltozott.

Példának okáért múlt héten pizzát rendeltek,mert a menyem ki volt éhezve,meghozták,szépen vittek fel tányérokat,és megették,annyit nem kérdeztek meg hogy "kérsz egy szeletet,te idióta?"

De az uszításhoz nagyon ért a menyem.

Múltkor palacsintát sütöttem,nem voltak itthon,elmentek

valami ismerőshöz,én vendégeket vártam,"sajnos" nem maradt

a palacsintából,én konkrétan egy darabot ettem,lányom gyerekei is itt voltak,akik élnek,halnak a palacsintáért.

A lényeg az,hogy a fiam nekem támadt,hogy miért nem voltam képes félretenni egy darabot,mikor tudom hogy a menyem szereti,ez bunkósság volt a részemről.....

Tudni kell,hogy ez a pizzás eset után volt....


De nem csak ezek miatt vagyok kiakadva!

Nemrég nálunk voltak a lány szülei,én készülődtem,süteményt sütöttem,főztem,kajával vártam őket,mikor elmentek,a menyem felvonult a szobába a fiammal,mint egy dáma,én meg itt maradtam az összes mosatlannal,és előtte sem kérdezte volna meg,hogy "segíthetek valamiben?"

Én olyan vagyok,hogy nem szeretem valakiből kierőszakolni a segítséget,vagy jön reflexből,vagy nem.....

De ez nekem kicsit is sok.

A férjemmel is sokat veszekszünk,múltkor fel akart menni,és megmondani a menyemnek,hogy szépen költözzenek az ő szüleihez,és használja ki az anyját!

De én leállítottam.

Fiammal már beszéltem,ő azt mondta,hogy miért nem szólok neki?Mondtam,hogy 1. Nem velem él,nem nekem kéne szóvá tenni neki ezt az egészet! 2.Milyen dolog már,hogy kierőszakolom belőle,hogy "légszíves ha esztek,mosogassatok már el magatok után,vagy drága lányom,a mosógép nem evett még meg senkit,nem kell félni tőle!"


Komolyan mikor a lányom 17 éves volt,vele nem voltak ilyen problémák,mindenben segített,amíg el nem költözött......


Múltkor szóltam neki,mikor megebédeltünk,hogy légyszíves segítsen nekem mosogatni,ő nem szólt,de láttam hogy húzza a száját,viszont másnap a fiam odajött hozzám,hogy szerinte én bunkón szóltam a párjának.....szerintem a "légyszíves" nem bunkó megszólítás....


Meg azon is kiakadtam,hogy 50 ezer forint csak a rezsink,(internetet a fiamék miatt köttettem be,azt mondták,majd ők fizetik)ennek a fele 25 ezer,viszont a kaját,a mosószereket,tisztítószereket én fizetem,azt eszik általában amit én főzök,meg mertem jegyezni,hogy ez elég kevés,és egy albérletben minimum 3x ennyit fizetnének,erre megint én voltam a banya,aki kötekedik.


Úgy érzem ezt már nem sokáig bírom,a fiam,mikor egyedül élt itt,volt hogy főzött,volt hogy segített ebben,abban,viszont mióta a felesége lett a nő,teljesen megváltozott.....


Elnézést,hogy ilyen hosszú lett....



2013. júl. 1. 21:10
1 2 3 4 5 6 7
 1/68 anonim ***** válasza:
88%

Én ultimátumot adnék, mert ennek nem lesz jó vége. Tudod mi lesz még a jobb, amikor majd a nyakadra szüli a gyereket és még te leszel a rossz nagyi.

Így hónap elején pont itt az idő megbeszélni a havi kiadásokat és a ház szabályokat ha nem tetszik nekik akkor mehetnek.

2013. júl. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/68 anonim ***** válasza:
91%

Hát ez elég komoly dolog!

Hány éves a menyed???

Beszélj a fiaddal,hogy gondolja át a helyzetet.Ha nem változnak a dolgok,vagy fizetnek albérletet az emeletért és mindenki saját magát látja el,vagy elköltöznek.Nehéz lesz de nem tudsz mit tenni.Késöbb még rosszabb lesz.

2013. júl. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/68 anonim ***** válasza:
86%

Elolvastam,hát mi konkrétan "tűz,és víz",vagyunk az anyósommal,de én is úgy gondolom,hogy ez azért elég szánalmas,és ciki.....kit vett el a fiad?

Egy plázap..csát?

Én bizony a helyedben megmondanám a fiamnak,hogy egy hét próbaidő!Ha nem változik,akkor mehet anyuciékhoz,azt meg hogy marad,vagy megy utána,ő dönti el,de a nő kizárt hogy itt maradjon!


Azért durva hogy még neki áll feljebb,ha segíteni kell,mikor az ő szülei jönnek......

2013. júl. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/68 anonim ***** válasza:
87%
Ne csak a fiaddal beszélj,mert amilyen papucsot csinált belőle a felesége,valószínűleg tovább sem adná neki,amit mondtál.Ha ez nem jön be,akkor adj ultimátumot nekik.Bárhogy is nézem,ebből csak te jöhetsz ki rosszul. :(
2013. júl. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/68 A kérdező kommentje:

A lány 26 éves.....van egy érettségije,meg egy boltvezetői szakmája.....de elmondása szerint,sehová sem veszik fel.

Az én unszolásomra regisztrált a munkaügyibe,hamarosan jogosult lesz az álláskeresői segélyre,de az ő véleménye az,hogy segélyt felvenni csak a roma származású emberek

szokása,és ő közmunkára nem menne érettségivel,ha a munkaügyi kiközvetítené....

2013. júl. 1. 21:23
 6/68 anonim ***** válasza:
89%

Az egyetemista lányomék ha rendelnek pizzát nem, hogy a húgát de még engem is megkínálnak. A mennyednek a nevelésével van a hiba, ami már úgyis veszett fejsze nyele.

Ne hagyd magad, mert ez még csak rosszabb lesz.

2013. júl. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/68 anonim ***** válasza:
89%

Ültesd le a menyedet és a fiadat és mondd el nekik a sérelmedet.

Nagyon nehéz helyzet, ha a csaj magától nem fogja fel, hogy besegitsen.

2013. júl. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/68 anonim ***** válasza:
80%
Akkor üzenem neki, hogy én 2 diplomával elmentem közmunkára, nem egy semmi érettségivel.
2013. júl. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/68 anonim ***** válasza:
94%

Kedves Kérdező!


Én első körben a fiammal beszélnék, nyugodt körülmények között, teljesen tárgyilagosan. Kitérnék a szomorú anyagiakra, megmutatnám a csekkeket, blokkokat. Aztán az apjával hármasban beszélnék vele. Mindezt azért, hogy ne érezze magát sarokba szorítva a felesége előtt (és a felesége se vegyen fel valami buta allűrt). Ráhagynék egy hetet és, ha nem változnak a dolgok, szépen leülnék négyeseben, megfogadva, hogy nem lesz vádaskodás, múltbéli sérelmek felemlegetése (pizza-palacsinta), sem emelt hangú beszéd. Neked kell moderálni, hogy a többiek is betartsák ezeket a szabályokat. Ekkor jön az ultimátum. Lényeg, hogy ne fordítsd egymás ellen őket, mert az olaj a tűzre. Legyél partner, vagy legyél "ellenség", de mindig mindkettejüké.

Nagyon nehéz út lesz, szorítok.

2013. júl. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/68 anonim ***** válasza:
87%

Jaj nagyon sajnállak!:(

Az én öcsém is egy ilyen idióta nőt fogott ki magának, és ugyanígy nem szólt neki semmiért. A "kedves" felesége egyre bunkóbb lett velünk, hiába tettünk bármit. Ő is ilyen volt, hogy soha egy tányért nem tett arrébb, a köszönöm és kérem szót pedig hírből sem ismeri. Kár is részletezni az egészet...

A leírásodból az derül ki számomra, hogy a fiad olyan mint az én testvérem, hogy nem vállal felelősséget a tetteiért. Tesóm mindent elintézett azzal, hogy a dolog majd megoldódik magától. Ha megkérdeztük tőle, hogy a felesége miért utál bennünket, akkor azt mondta, hogy nem utál, csak ő ilyen. Ennek a viselkedésnek hála odáig fajultak a dolgok, hogy a kis felesége már mindent megenged magának, a férje családjának az alapvető tiszteletet sem adja meg. Személy szerint én már látni sem bírom, nem megyek hozzájuk, annyira megutáltam, hogy hányingerem van ha meglátom. Ezt úgy 5 év alatt érte el nálam, mert túl sok energiát fektettem bele, hogy jóban legyünk.

Nálatok még rosszabb a helyzet, mert együtt éltek. Úgy látom, hogy te próbálsz nyelni a fiad kedvéért, de ő nem vállalja fel a konfliktust egyik féllel sem, szerintem úgy van vele, hogy ez nem az ő problémája. Pedig ez így csak rosszabb lesz.

Le leszek pontozva nagyon, de elmondom, hogy szerintem mit ne tegyél. És mondom ezt azok alapján, amit az én nagyon jószándékú anyukámnál láttam, akivel művészet rosszban lenni, és aki túl sokat nyelt szerintem.

NE próbálj meg továbbra is az idióta menyed kedvében járni, és ne finomkodj azért, hogy nehogy te legyél a gonosz anyós. Igenis emelje fel a s..ggét és mosogasson el evés után. És mi az, hogy nem mos?? A ruhái maguktól ugranak bele a mosógépbe, majd onnan ki? Netán vasalsz is rájuk? Ne haragudj, de nagyon felhúztam magam...

Szerintem oszd ki a kedves menyed, hogy vegye már észre magát. Nem ők tesznek szívességet azzal, hogy ott laknak nálatok, és te nem az ingyencselédje vagy. Ki ő? Az anyacsászárnő aki előtt mindenkinek hason kell csúszni? Ha továbbra is engedtek neki mindent, akkor egyre többet fog magának megengedni (mint az én sógornőm, aki már a saját kicsi gyerekét sem engedte be, mert az anyósa vitte haza, és annyira rühelli az anyósát=anyukámat. A 3 éves gyerek dörömbölt az ajtón, és az az idióta nem engedte be). Annyira szánalmasak az ilyen menyek.:(

Ne nyelj neki!!!

2013. júl. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!