Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg önző vagyok? Érdemes...

Tényleg önző vagyok? Érdemes vitatkozni egy kiló zöldbabon?

Figyelt kérdés

Jelenleg nincs munkám, így a háztartást vezetem, és kertészkedek. Mindenből egy keveset. De azt sem kell megvenni.

Viszont, bármink terem, legyen az fél kiló, vagy 2 kiló, a férjem 3 felé osztja, egy rész anyukájáéknak, , egy rész a testvérééknek, egy rész nekünk.

Ezt még le is nyelném, de!

Anyósoméknak magas nyugdíjuk van, télen is minden primőrt megvesznek, sógornőméknek kb. 5ször annyi a jövedelmük, mint nekünk, de még egy falat kenyeret sem adnak nekünk soha,

a férjem viszont mindent eloszt.

A legjobban az bánt, hogy a saját családos gyermekünknek mindig elfelejt osztani, holott ők is nehezen élnek.

Én meg inkább nekik adnék . Ezért önzőnek nevezett, és nagyon megsértődött, hogy azt mondtam, vigye el a babot, majd mi megvesszük a piacon, ami nekünk kell.

Ez már évek óta így megy, de most először szóvá tettem. Nem kellett volna, ugye?



#anyós #após #osztogatás #vihar egy tányérban(:
2013. júl. 2. 17:19
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem sokkal hamarabb kellett volna szóvá tenned, nem csak most. A zöldség elég drága, s ha a gyereketek rászorul tényleg logikusabb lenne neki adni belőle, vagy otthon lefagyasztjátok a felesleget, s majd főztök belőle valami finomat, ha megy hozzátok. Semmi értelme a rongyrázásnak a férjed részéről, ha nincs pénzetek. Mondd el neki, hogy te magatoknak termeszted a zöldséget, azért, hogy legyen mit ennetek, s ne kelljen rá annyi pénzt költeni, s nem azért hogy ingyen etesd az ő családját.
2013. júl. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
96%

Ne haragudj, de a férjed nem normális...mármint, tényleg ne haragudj...de ez abszurd!

Egyáltalán nem értem ezt miért csinálja. Persze, ha nehezen élnek meg, nincs pénz ennivalóra, akkor minden további nélkül segíteni kell a családnak, legyen szó szülőkről, testvérről, bárkiről.

Na de ilyen körülmények között osztogatni azt a keveset, amit TE magad termesztesz, gondozol, kapálsz stb...miért is?? Egyáltalán nem baj, hogy szóltál neki...sőt! Ráadásul így, hogy ez oda-vissza nem érvényes. Soha sem értettem az ilyesmit, pláne hogy a saját gyerekének meg nem ad. Számomra ez elfogadhatatlan, felháborító!

2013. júl. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
93%
nem értem ezt az osztozkodást. ha már nagyon osztani akarja, akkor tényleg, miért nem a családos gyereketeknek adja? röhej.
2013. júl. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
94%
Ja, és azt még elfelejtettem, hogy ez a gyerekes megsértődés, meg hogy még te vagy az önző! Ez végképp kiveri a biztosítékot!
2013. júl. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
94%
A saját gyereketeknek sem ad? Na, szép! Legközelebb a helyedben szó nélkül fognám a bab, vagy bármilyen zöldség nagyobb részét, elcsomagolnám. Ha a párod rákérdez, mondd neki, hogy ez a gyereké, a többit meg úgy osztod, ahogy akarod.
2013. júl. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Igen, előbb kellett volna szólnod. A férjed úgy viselkedik, mintha nem tanulta volna meg az évek/évtizedek alatt, hogy már nem az eredeti családjához tartozik, hanem saját családja van. Én kicsit karakánabb lennék, és nem fújnék visszavonulót, mert szerinte önző vagyok. Ha már itt tartunk, ő meg igazságtalan, mert nem annak adja a zöldséget, aki rászorulna(gyereketek), hanem az anyjának, aki lehet, hogy majd bevágja a fagyasztóba, onnan meg megy a kukába.
2013. júl. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Ő nem önző, a gyerekünknek is adna, csak őt általában elfelejti(: Aztán azt mondja, adjunk nekik a mi részünkből. Adok is, de az meg már nagyon kevés, általában.

Csak az a baj, hogy mindenben első az ó családja, mi csak utánuk jövünk. Nem szívesen szólok semmiért, mivel most nem dolgozom, csak annyi pénzem van, amennyiből magam el tudom tartani, ezért úgy érzem, nincs jogom beleszólni a dolgaiba.

2013. júl. 2. 17:37
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Házassági vagyonközösség az nincs nálatok? Külön kasszán vagytok?
2013. júl. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

"a gyerekünknek is adna, csak őt általában elfelejti"

A gyerekét, akinek szüksége lenne rá, rendszeresen "elfelejti". A nővérét, akinek igazából nem is lenne rá szüksége, nem felejti el soha. Te meg elhiszed, hogy véletlen. De kis naiv vagy te!


De ahogy mondtam, az a megoldás, hogy nem várod meg, amíg a férjed oszt-szoroz, hanem egy jó adagot félreteszel a gyereknek te magad, aztán osztogathatja a többit, ahogy akarja.

Azt is megcsinálhatod, hogy a gyerek adagja után valamennyit nektek is kiporciózol, a maradék meg a család többi tagjáé. Ha csak kevés marad, hát kevés marad, kóstolóba elég.

2013. júl. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon gáz...nem mersz neki szólni? Elég fura a házasságotok. Még ő is kerülhet parkolópályára munkaügyileg, szóval nyugodtan elmondhatod a véleményed.

A férjed meg úgy látszik anyuci pici fia maradt, megakadt 10 éves szinten.

2013. júl. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!