Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A nővérem lassan 150 kiló és...

A nővérem lassan 150 kiló és idegesít a hozzáállása! Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

A nővérem 23 mindig is molett volt. Azon kívül, hogy féltem őt az egészségügyi problémáktól amik közül van már neki pár nem zavar, hogy ennyi kiló.

A gond az, hogy soha semmit nem képes tenni azért, hogy lefogyjon, életmódot váltson, de folyamatosan nyavalyog, hogy ő milyen kövér és milyen rossz neki. Egyszerűen már nem bírom elviselni. Rengeteg ötletem volt pl.: az életmódváltás, amit hajlandó voltam vele csinálni, mondanom sem kell, hogy egy napig tartotta én még a mai napig is csinálom, hogy megmutassam igen is lehet így élni boldogan. De semmi hatása!

Mit tehetnék még?


2011. jan. 12. 22:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
93%
Semmit. Majd rájön, hogy hol cseszte el, a te életed meg ne arra menjen el, hogy szélmalomharcot vívsz vele, aki ezt szemlátomást nem is értékeli.
2011. jan. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
92%
Hívd fel neki a figyelmét az egészségügyi problémák mellett arra is, hogy így nem sok férfinek fog kelleni...talán egynek sem. Ha ettől nem kap észbe, akkor a többi már az ő baja.
2011. jan. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
65%
főzz belőle szappant
2011. jan. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
93%

Menj át "dr. Csernusba", és ordíts vele egy jólesőt.


Ha megérti, megérti, ha nem, nem. Ő baja, ne vedd magadra.


A pátyolgatás és a kedvesség nem segített, ha legközelebb siránkozik, akkor nyugodtan vágd a fejéhez, hogy még senki se fogyott le a nyafogástól, de ha lehetne, már karcsúbb lenne, mint a nádszál. Súlyosan elhízott, ami nem véletlen, és mit vár tőled? Fogyjál le helyette??

Nem tömte senki, nem erőltette rá senki a kilókat, sokszor akartál segíteni, és nem törődött a tanácsaiddal.


Én már biztos elküldtem volna a fenébe, ha így viselkedik. Senki nem fog helyette lefogyni, neki kell. Ha akarja, csinálja, ha nem csinálja, akkor meg pofa be, senki más nem tehet a súlyáról.

2011. jan. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
23%

22:46 LOL


Amúgy semmit. Mindenki úgy cseszi el az életét ahogy akarja. Esetleg mondd azt neki, hogy a szíve egy bizonyos test súlyhoz van kalibrálva. (Ezt Csernus Imrétől olvastam. :))

2011. jan. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Kiabáltam is már vele, egyszerűen semmi nem hat. Próbálkoztam a pasis dumákkal is, hogy így mit vár tőlük, de mindenre csak annyit mond: " nem érdekel".


Képes lennék nem foglalkozni egy darabig a dologgal...de valahogy mindig úgy érzem, hogy segítenem kell neki.

2011. jan. 12. 22:51
 7/18 anonim ***** válasza:
93%
pedig nem kell. miert kene? kinyithatod neki az ajtot de at nem mehetsz rajta helyette. egy felnott emberrol van itt szo, nem egy kisgyerekrol akit terelgetni kell a helyes ut fele.
2011. jan. 12. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
52%
22:46: +1
2011. jan. 13. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
69%
Benne lenne-e olyasmiben, hogy elmentek hétvégente kirándulni és te csomagolod a kaját? Teljes kiőrlésű kenyér, sült pulykamell, uborka, ilyenek. Akkor legalább heti egy napot mozgással, egészséges evéssel töltene. És ezek a krándulások ne legyenek leterhelők, csak fokozatosan egyre hosszabbak, hogy ne menjen el a kedve. Vagy ha eljárnátok tollasozni, fallabdázni együtt esetleg bowlingozni, még az is sport.
2011. jan. 13. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

vidd el pszichológushoz. valami lelki gát van a háttérben. nálam is ez van: én a ffiaktól félek, ezért nem tudok lefogyni. én tudom magamról, de képtelen vagyok a félelem és undor ellen tenni. Hiába határozza el magát, ha a félelmei elmossák az elhatározást.

higgy olyannak, aki maga is ezt éli át :(

2011. jan. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!