Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről a hozzááll...

Mit gondoltok erről a hozzáállásról? Nekem egyre szimpatikusabb.

Figyelt kérdés

Huszonéves fejjel már túl vagyok egy gyors váláson. Eléggé megviselt a dolog, hamar összetörték az álmaim. :)


Ennek kapcsán a szüleim bemutattak egy ismerősüknek. A csaj 50 éves, háromszor elvált, talán két házasságából is van gyereke, de már felnőttek. Az exférjekkel viszont emiatt - vagy nem, ez nem egyértelmű -, tartja a kapcsolatot.


Azt mondta, arra jutott, hogy nem is akar többet házasságot, együttélést, jobb neki külön. Nem kell egy csomó házimunkát végeznie a férj után, azt csinál, amit akar, nem kell alkalmazkodnia senkihez. Ha beszélgetni akar valakivel, találkozik a testvérével vagy valamelyik barátjával, ha egyedül akar lenni, otthon marad. Ha találkozik egy szimpatikus férfivel, randizgatnak, de esze ágában nincs összeköltözni, netán hozzámenni. Ha szexelni támad kedve, gond nélkül talál partnert, pl. valamelyik exét, aki meg ráadásul ilyenkor kitesz magáért, pl. vacsorát főz neki, amire amíg házasok voltak, nem volt példa. Minden évben néhány hónapra kijár külföldre szállodába dolgozni, amit házasként nem tehetett meg, így az anyagi helyzetét hamar egyenesbe hozta, most pedig él, mint Marci Hevesen, itthon rengeteg szabadideje van, folyton utazgat, stb.


Végiggondoltam és az én helyzetem is hasonló. Az exemmel jóban maradtunk, előfordul hogy átmegyek, és tény hogy ilyenkor nagyon igyekszik a kedvemre tenni. El tudtam vállalni egy bentlakásos állást, amire előtte nem volt lehetőségem, így rengeteget spórolok, hiszen nincs semmilyen kiadásom, csak luxuscikkekre költök, korábban a fizetésem nagyját elvitte a rezsi, kaja...


Komolyan elgondolkoztam azon, hogy lehet, hogy ez az élet lenne ideális. Egyelőre legalábbis nagyon élvezem. De másrészről ott van, hogy az emberek többsége valamiért mégsem így él. Valamiért szinte mindenki családot alapít, stb. És akkor is házasságban marad, ha az nem is jó. Nyilván sokan félnek egyedül lenni, de lehet, hogy valami más oka is van? Ti mit gondoltok? Vagy csak még friss a dolog, ezért vagyok összezavarodva?


2013. júl. 3. 11:26
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Annak a nőnek ott a két gyereke is.

Neked egy sincs,nem vágysz rá?


Amig szeretted az exedet,nem volt jó hozzábújni minden reggel,élvezni az érzelmi biztoságot,a szerelmet,az állandóságot?


Most ez egy ilyen időszak,élvezd ki,ennek is megvannak az előnyei,de idő kérdése,és újból állandó pasira fogsz vágyni.

2013. júl. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

az ismerősödnek van már két gyereke, tehát ez a vágya, ösztöne kielégült már

eljön az az idő, amikor Neked is nagyon fog hiányozni az utód, addig megoldás lehet ez az élet, csak ne fuss ki az időből

2013. júl. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Szerintem még össze vagy zavarodva. Nekem hiányozna ennél az életmódnál az, hogy reggelente együtt ébredünk fel párommal, együtt kávézunk, és este várjuk a másikat, hogy megékezzen a munkából. Hiányozna az együtt vacsizás, a mindennapos bicajozások, egyszerűen hiányozna a boldogság.

Emellett a gyereknek két szülőre van szüksége.

2013. júl. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Nekem is tetszene a leírt életmód.


Szerintem ne másokra hallgass, csak magadra. Érezni fogod, mi a jó. Nem kötelező akarnod, hogy mással kelj fel reggel.

2013. júl. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem ez így teljesen OK.

Előző válaszokra: Ha gyereket szeretnél majd, biztos azt is meg tudod oldani :) Akár állandó partnerrel, akár anélkül!

És mielőtt bárki ezen elborzadna: igenis lehet egyedül gyereket nevelni. Sok nő úgy nevel gyereket, hogy közben egy munkanélküli férjet is eltart... Ennél csak jobb lehet, ha alkalmanként segítség is van, akár pasi, akár édesanyád, akár barátok részéről.

2013. júl. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Igazság szerint eddig sem akartam gyereket. Az exem nagyon akart, miatta belementem volna, de jó hogy nem tettem. Merthogy amint eljöttem, a gyerek iránti vágyam azonnal eltűnt.

Persze lehet, hogy majd valamikor fogok akarni, de nem hiszem, hogy azért fenn kéne tartani egy kapcsolatot, hogy hátha majd gyereket akarok :)


Persze jó volt együtt ébredni, bár a végén utáltam már, hogy minden áldott nap én viszem neki ágyba a kávét, ő nekem soha.. jó volt együtt dolgozni, csinosítgatni a lakást, utazgatni, jó volt hogy mellettem volt a családommal szemben.


De nem igazán hiányzik. Pontosabban ha átmegyek, ugyanúgy alszunk, mint régen, átölelve, stb. Az jó. Összebújunk az ágyban a kávéval, az is jó. De utána visszajövök és az is jó, hogy kényelmesen elterpeszkedhetek egyedül az ágyon, és reggel a híreket olvasom kávézás közben.


Tényleg nem tudom, mi a jobb :)

2013. júl. 3. 11:50
 7/18 anonim ***** válasza:

Párkapcsolatban élek, DE:


1. a házimunka közös általában, illetve ha segítséget kérek (mert amúgy sok dolgot szeretek egyedül csinálni), azonnal jön, és lelkesen segít a párom + nem is csinál disznóólat maga körül, az asztalát leszámítva, de az az ő hatóköre, engem nem érdekel :)


2. azt csinálok, amit akarok, mióta elköltöztem a szüleimről, a párom nem a börtönőröm, hogy elszámoljak neki mindenről (más kérdés, hogy egészséges kapcsolatban a legtöbb dolgot megosztjuk egymással)


3. vannak barátaim, van családom, de megvan a maguk élete, a párom ellenben mindig mellettem van/áll, és ha egyedül akarunk lenni, azt is meg tudjuk oldani, nem vagyunk összenőve


4. három éve együtt élünk, a párom mégis meg tud lepni, minden reggel friss kávét dug az orrom alá stb., ehhez nem kell feltétlen külön élni (aki csak így figyelmes, az velem inkább ne legyen az)


5. a nyaralásra nem tudok mit mondani, anyagi problémái az embernek egyedül és párban is lehetnek, nem ezen múlik


Persze ha valaki egyedül boldog, akkor éljen egyedül, csak látni kell, hogy a szerelmeddel való együttélés semmi olyan jót nem vesz el, amiket te pl. leírtál. Már ha jó a kapcsolat, persze. A közös gyerek vállalása a szerelmeddel meg szerintem semmihez sem fogható érzés (amennyiben vágysz a szülővé válásra), ez számomra simán feledtetné, hogy nem a Bahamákon nyaralunk, csak a Balatonon...

2013. júl. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
*a szüleimTŐL
2013. júl. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%

Nem kell egy csomó házimunkát végeznie a férj után

- Normális férj segít, a házimunka közös feladat (lenne)


Minden évben néhány hónapra kijár külföldre szállodába dolgozni, amit házasként nem tehetett meg, így az anyagi helyzetét hamar egyenesbe hozta

- Mégis mit dolgozik ott kint? :)


20-on éves vagy, ő meg 50 éves. Elég szomorú, hogy már ilyen megkeseredett vagy. Sajnállak :(

2013. júl. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Azért arról ne feledkezz meg Kérdező, hogy az a bizonyos "példakép" háromszor elvált és 50 éves. Szóval bőven volt mit megtapasztalnia az életben, megélni a dolgok pozitív és negatív oldalát, mire úgy döntött, hogy ez az életforma megfelelő számára.
2013. júl. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!