Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek jogosan k. -zott...

Szerintetek jogosan k. -zott le szinte a nővérem? Mit gondoltok az ilyen hozzáállásról?

Figyelt kérdés

Már férjnél vagyok, boldog házasságban élünk, most várom a kislányunkat. Nővéremmel nemrég beszélgettünk felhozódott egy régi kapcsolatom, vagyis ő mondta, hogy azt hitte hozzá megyek egyszer feleségül. Nem nagyon voltunk akkoriban annyira bensőséges kapcsolatban, most sem igazán, így nem meséltem neki arról miért szakítottunk. Most mondtam, hogy nem láttam mellette a jövőmet, nem keresett jól, volt egy nagy hitel a nyakán a szülei miatt. Mi is szegénységben nőttünk fel, tudtam hogy nem akarom azt sem magamnak, sem a gyerekeimnek. A szerelem szép dolog, csak nem mindenre elég. Szerintem.

Ne értsétek félre, a férjemhez természetesen nem csak a keresete miatt mentem, szóval az sem elég ha valakinek pénze van.

A nővéremnek erre volt egy mondata, amiben szinte lek.rvázott. Nem értem. Pont őt, aki jól tudja hogyan nőttünk fel, mennyi vitája volt a szüleinknek a francos pénz miatt és hogy ezt mennyire nem szerettem volna.


2013. ápr. 22. 21:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
81%
mindenkinek van véleménye. neki ez.
2013. ápr. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
77%
Nem szép,de legalább őszínte vélemény,örülj az ilyen tesónak!
2013. ápr. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 acelsziv ***** válasza:
100%
Azt írod, nem vagytok bensőséges kapcsolatban. Akkor mit számít a véleménye? Van egy olyan érzésem, hogy csak bántani akart...
2013. ápr. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem minden kapcsolatban megvannak a konfliktusra okot adó tényezők, ha nem a pénz hiánya, akkor más. Ettől a kapcsolat minősége nem lesz másabb. AZ én szüleimnek sem jó az anyagi helyzete, de ők csak összetartóbbak lettek ettől az évek során.

Szerintem is számító dolog ilyesmiért szakítani valakivel. Másrészt azt gondolom, ha igazán szeretted/ szerelmes lettél volna, ezzel az indokkal nem hagyod ott. Mert akit igazán szeret az ember, azt nem hagyja el ilyen miatt. Csak az számít, hogy vele lehessen.

2013. ápr. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
75%
Felfújod. Neki más értékrendje van, és mint látod, ennek vajmi kevés köze van az otthonról hozott mintának. Másrészt pedig inkább a szemedbe mondja, minthogy a képedbe vigyorogjon, hogy "hát megértelek", a hátad mögött pedig fikázzon téged, elhordjon mindennek. Legalább tőle tudod meg a véleményét, nem visszahallod valaki mástól.
2013. ápr. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Persze annál jobb, mintha a hátamba beszélne ki, de fogalmazhatott volna finomabban is, hogy ő nem így gondolja, látja az életet, hasonlók. Nem az, hogy az én gondolkodásom úgy pocsék/számító ahogy van. Tudja hogy szeretem a férjem, és örülök hogy így alakult az életem, vele vagyok és nem az exemhez mentem hozzá. Akkor őt sem szerettem kevésbé mint most a férjem. De hoztam egy döntést ami szerintem jó. Persze sok konfliktus forrás lehet egy kapcsolatban az biztos, de ha nem kell azon gondolkodni miből vegyek a gyereknek cipőt azért egyszerűbb az élet.
2013. ápr. 22. 22:07
 7/19 anonim ***** válasza:
64%
Nézd Kérdező, a te életed, a te döntésed - ahogy a nővéred véleménye meg az övé, amihez neki van joga. Az én véleményem meg pusztán annyi, hogy az előző párod járt jobban... én kifejezetten örülök, hogy pont amikor összejöttünk a zasszonnyal, volt egy időszak, amikor annyira ruppótlan voltam, hogy a dekket szettem a járda mellől, ha rá akartam gyújtani - így ha valamiben totál, 100%-ig biztos lehetek az az, hogy neki a párválasztásban a pénz legfeljebb ellenkező értelemben volt szempont...
2013. ápr. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
38%

durva dolog ezért elhagyni, de még mindi gjobb mint vele maradni, gyereket szulni neki majd lelépni gazdagabb pasihoz gyerekestűl, neki meg marad a láthatás és a tartásdij.


számító, de korrekt hozzáállás.

2013. ápr. 22. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
42%

Én a szegény párommal maradok, nem hagynám el, de végül is ha belegondolok, a te hozzáállásod igazolja azt, hogy a nők mindig olyan párt keresnek aki tudja a fajfenntartáshoz szükséges feltételeket biztosítani. Nem tudom most így hirtelen, olvastam valahol, ez lenne szerintem a fajfenntartási ösztön egyik velejárója. Lehet hülyeséget beszélek.


A lényeg, hogy szereted a férjed, boldog vagy, és ha ezt elmondod a testvérednek biztos megérti. Én nem vetlek meg amúgy.

2013. ápr. 22. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
54%
Aki lehurrog, meg számítónak nevez, az valószínű sosem volt még olyan helyzetben, hogy nincs előtted más, csak a totális kilátástalanság, illetve a bebetonozott küszködés, filléreskedő élet, ami nem önhibából, nem is általános rossz helyzetből, hanem kizárólag másik hülyeségéből/lustaságából/nemtörődömségéből stb. (a sort mindenki tapasztalat szerint folytathatja)ered. Aki bevállalta esetleg, az ő dolga, emelje magát a mártírok szintjére, ha akarja, de a ki ne volt még a helyzetedben, az ne ítélkezzen, mert úgy könnyű., hogy sose tapasztalt dolgokról mond véleményt...És a véleménye annyit is ér. Tudom, hogy bánt, de nagy ívben sz..d le.
2013. ápr. 23. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!