Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az ilyen...

Mi a véleményetek az ilyen hozzáállásról? Egészen jól jellemzi anyukám, és ez kissé zavar.

Figyelt kérdés

"... a kapcsolat pont a hagyományos családmodellnek megfelelően féloldalas: a férfi dolgozik, a nő otthon várja. De ezúttal nem a harcos feministák azok, akiket zavar ez a felállás, hanem maga a férfi az, aki nem érti, hogy barátnője miért nem megy el dolgozni."

"... le kellett tiltanom chaten is szégyenszemre, mert ahogy bejelentkezem, rögtön ír, hogy mizu, mikor jössz haza. Mindezt délután kettőkor. Amikor még van 8 óra munkaidőm. Tudom, hogy az sem normális, de legalább egyikünk tegye a dolgát. De miért nem tud ilyenkor csendben lenni és várni, míg hazaérek, esetleg azzal foglalkozni, hogy neki is legyen minél hamarabb elfoglaltsága és így egy kis pénze is?"

[link]


2013. febr. 28. 13:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
MI A KÉRDÉS????SZERINTEM MAGAD SEM TUDOD...
2013. febr. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Amikor a nő azt mondja, hogy márpedig ő nem dolgozik, őt tartsák el.

Most otthon voltam hosszabb időre, és így tűnt fel hogy anyukám is pont ilyen. Majdnem óránként hívta apukám, aki dolgozott, közben meg chaten írt neki. Amikor pedig hazaérkezett, megállás nélkül mondta a magáét, persze mert otthon unatkozik.

Én is munkanélküli vagyok jelenleg, de még csak egy hete, és nem sokat beszélgettem vele, mert írtam a motivációs leveleket.


Csak tényleg nem értem, hogy egy amúgy értelmes nő miért nem megy el dolgozni? Mi lehet ennek a viselkedésnek a mozgatórugója? Miért jobb otthon unatkozni, mint valami értelmeset csinálni?

Amíg van gyerek, az ugye leköti az embert, tiszta sor. De ha még/már nincs, akkor mire jó ez?

2013. febr. 28. 13:26
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát, ezt itt senki nem fogja tudni, anyukádtól kell megkérdezni, hogy miért nincs benne motiváció.
2013. febr. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mert fél a kudarcoktól, hogy nem tud majd megfelelni a munkahelyén. De az is lehet, hogy egyszerűen nincs kedve dolgozni. Az otthoni munkát már úgyis megszokta, a megszokás pedig részben kényelem.

Sok nő nem tudja tudásul venni, hogy régi hagyományos családmodell (apa dolgozik, anya otthon gyereket nevel, főz) az manapság már nehezen vagy egyáltalán nem működik. Dolgoznia kell az egész családnak, mert gyakran így is nehéz szinten tartani a büdzsét.

2013. febr. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
tudomásul venni. sorry elírtam
2013. febr. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Azért ez a példa amit hoztál, éppenséggel nem arra keres választ, hogy egy (vélhetően) középkorú családanya, miért nem dolgozik, ha a gyerekek már nincsenek otthon egész nap, és "csak" a háztartás a feladata?

Ez az írás huszonéves szinglikről szól, akik tartják magukat annyira jó nőnek, hogy ha egy pasinak ők kellenek, akkor el is tartsa őket. És találnak is maguknak partnert, mert van egy szűk rétege a fiatal, pénzes, ambíciózus férfiaknak, aki tényleg hajlandók erre.

Anyukád hány éves? Mi a szakmája? Szüksége lenne a családi kasszának az ő pénzére is? Apukád elvárja/elvárná tőle, hogy dolgozzon, vagy ők megbeszélték egymás között, hogy nekik ez így a legjobb? Ha van szakmája, milyen álláslehetőségei vannak ott ahol laktok? Mert egyáltalán nem biztos, hogy a szándék hiányzik belőle.

2013. febr. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!