Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha egy férfi házasságban él...

Ha egy férfi házasságban él és gyereke születik a szeretőjétől, akkor tényleg nem kell gyt-t fizetnie? Mert ő házasságban él, és ez "védi" vagy valami ilyesmi.

Figyelt kérdés
2013. júl. 3. 12:01
1 2 3 4 5 6
 21/56 anonim ***** válasza:
96%

18! Ertem, en a csaldvedelmi torvenyt magyaraztam. O hallott valamit es rosszul ertelmezte. Tudom, hogy itt az anyáról van szó, de az apa el házasságban. Olvasd el mégegyszer.

Kérdező, a feleség nem fog értesülni hivatalosan.

2013. júl. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/56 anonim ***** válasza:
42%
Nem kell ágyba bújni nős férfiakkal.
2013. júl. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/56 A kérdező kommentje:
Nem tudtam, hogy nős. Most mondta el, amikor kiderült hogy terhes vagyok.
2013. júl. 3. 12:56
 24/56 anonim ***** válasza:
49%
Miért fekszel le olyannal, akiről szinte semmit nem tudsz?
2013. júl. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/56 anonim ***** válasza:
86%
Így járt - jártatok. A gyerektartás alól nem fog tudni kibújni, bár sokat elárul a jelleméről, hogy ezzel a szöveggel próbálta meg. Sajnos rólad is sokat elmond, hogy te meg majdnem bevetted.
2013. júl. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/56 A kérdező kommentje:
1 éve vagyunk együtt. A felesége és a gyerekeik vidéken élnek az anyósánál, aki ápolásra szorul, így csak 3-4 hetente volt egy hétvége, amikor nem voltunk együtt. Egyébként jártunk mindenfelé kézenfogva, voltunk tavasszal 5 napot nyaralni együtt, bemutatott a barátainak és a bátyának is, hetente több éjszakát egymásnál aludtunk.
2013. júl. 3. 13:04
 27/56 anonim ***** válasza:
91%

18-as, olvasd l még egyszer!


Kedves kérdező! sarkítva: Akinek gyereke születik, és a másik fél neveli, annak fizetnie kell agyerek után gyerektartást. Lehet nő vagy férfi, szingli, elvált, nős, férjezett, akár több nővel is élhet, vagy épp pasival, lehet 1 gyereke vagy 11, ANNAK FIZETNIE KELL.


A házasságban élő, és a házasságon kívül született gyerekek közt nincs különbség. Ilyenkor a pasi fizuját veszik alapul.Maximum a fele vonható le gyerektartásra.

Kb: 1 gyerek 20 %, 2 gyerek 40 %. Ha 3 vagy több gyerek van, akkor a fizu felét osztják annyi felé, amennyi gyerek van.


pl. pasi keres 120.000-et. otthon van 2 gyerek, házasságból, +1 a barátnőtől. Akkor a felét, azaz 60.000-et osztanak 3 felé. Ebből így 20.000 a gyerektartás annak, aki a szeretőtől van. Persze ez általánosság, de kb. így néz ki. Ha az ipsének lesz még a szeretőitől 3 gyereke, akkor csökken az 1 gyerekre járó, és akkor már csak 1/6 jár gyerekenként, azaz 10.000 FT.


A pasi azt akarja, hogy ne menj bíróságra. Fizetnie kell, illetve fog, mert muszáj lesz.


Ja, és a szerető gyereke ugyanúgy örököl utána.

A feleségnek meg hogy adja be, hogy miért csökken a fizetése, az az ő dolga.

2013. júl. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/56 A kérdező kommentje:
Ügyvédi irodája van, ezért gondoltam hogy ismer olyan kiskaput, amivel tényleg kibújhat a fizetés alól.
2013. júl. 3. 13:06
 29/56 anonim ***** válasza:
100%
De értsd már meg: nincs kibúvó! Csak át akart vágni, ami sikerült is neki.
2013. júl. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/56 anonim ***** válasza:
93%
Ennyi ésszel, mint ami neked van, csodálom, hogy lehet egyszerre levegőt venni és írni.
2013. júl. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!