Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Havi szinten mennyibe kerül...

Havi szinten mennyibe kerül egy gyerek eltartása? Miket vesztek neki?

Figyelt kérdés
2013. júl. 3. 13:39
 1/4 anonim ***** válasza:
80%
Minél nagyobb, annál többe. A gimnázium és utána az egyetem - ha nem tud mellette állandó munkát vállalni - akkor kész katasztrófa.:(
2013. júl. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Tavaly érettségizett a fiunk, utána maradt még 5.-évre, most majd egyetem jön, de tényleg katasztrófa. Pedig diákmelózik is. Miket veszek? Mindent. Gatya, zokni, kondibérlet, illatszerek, kajáról nem beszélve, édesség, telefon feltöltés, fél tank benzin, + zsebpénz, + amit a suli kér, ilyen-olyan pénzek, stb.
2013. júl. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Engem most jóóól le fognak pontozni, de mikor fősulis voltam én 75 ezret kaptam lakhatásra, kajára, bulira meg mindenre ami kellett. Pl. jegyzetek. És az el is ment. Mondjuk megtehettem, hogy ne kelljen dolgoznom fősuli alatt, és ez hatalmas előny volt tanulásban ahhoz képest, aki nappali mellett szakban dolgozott a mekiben.
2013. júl. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Mekkora gyerek? Milyen színvonalon? Lehet vegetálni, lehet luxus körülmények között élni és a kettő között valahol van egy normális életszínvonal.

Nekünk még kicsi a gyerekünk, most lesz 1 éves. Már most is átlag havi 30 eFt körül költünk rá. Ennyi simán elmegy a tápszerre (egyéb étkezésre), pelenkára, ruhára, játékra, egyéb apróságokra, ha nincs semmmi rendkívüli. Ha valami extra is kell (pl. etetőszék, vagy autósülés), akkor abban a hónapban még több. Arról meg ne is beszéljünk, ha valami probléma, betegség van. Egyszer kellett eddig gyógyszer a babánknak, nem volt komoly betegség, de rögtön otthagytunk 15 eFt-ot a gyógyszertárban. Van olyan oltás, ami 19 eFt és kettő kell belőle. Ez nem kötelező, de hasznos, így beadattuk. Ezért mondom, hogy nem mindegy milyen színvonalon gondolod az eltartást. Szerintem mi ennyiből megveszünk minden szükséges és hasznos dolgot, de nagyon felesleges dolgokra nem szórjuk a pénzt.

2013. júl. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!