Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám megbeszélni a...

Hogyan tudnám megbeszélni a férjemmel, hogy túl sok időt tölt az előző házasságából származó fiával a közösen tölthető időnk rovására?

Figyelt kérdés

Nagyon örülök neki, hogy jó kapcsolatban vannak, nem ezzel van a baj. A fia 14 éves és az anyjával él. Fél éve hozzájuk költözött az anya barátja, akit a srác talán kicsit jobban is apjának tekint mint a vér szerintit. Ez mondjuk érthető is, hiszen velük él, ő viszi ide-oda, vele tud megbeszélni mindent, mert minden nap jelen van az életében nem csak hétvégenként. Kb. 3 hónapja a férjem teljesen ledöbbent, mert egy telefonbeszélgetés alkalmával a fia apának szólította az anyja élettársát. Azóta minden nap megy le hozzájuk munka után, ez viszont azt jelenti, hogy reggel 5-kor elmegy munkába és csak este 10 körül ér haza, a hétvégén megint a fiával van.

Ez így nagyon nem jó. Valahogyan meg kellene tudnom beszélni vele, de eddig csak azt értem el, hogy engem tart hisztisnek és már azt is megkaptam, hogy ne akarjam kitiltani a fiát az életéből. :(


2013. máj. 24. 13:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
49%

Beszélje meg a fiával, hogy zavarja, hogy apánk szólítja a másik férfit és ne tegye.

Ez lenne a legcélravezetőbb, lehet nem is direkt csinálta.

2013. máj. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
70%
Gyermekes férfivel kezdtél, és természetes, hogy ebben a helyetben a társad, helyre akarja hozni a fiával kettöjük kapcsolatát, hiszen még ha véletlenül is, de kiderült, hogy gyengült a kapcsolat. Teljesen helyesen teszi a társad azt amit tesz. Légy türelmes, és ne vetélkedj egy 14 éves kisgyerekkel, annyira gusztustalan... Majd ha neked lesz gyereked megtudod hogy mi az hogy szülő-gyerek, abszolut megfogod érteni..
2013. máj. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Én megértelek. De a férjed most kétségbe van esve. Azt hallani egy apának, hogy a gyereke valaki mást szólít apának, biztosan nagyon fájó pont lehet. Így most a férjed mindent belead, hogy visszaszerezze a fia szeretetét, bizalmát. Úgymond ez egy harc a volt feleségének a jelenlegi párjával... Viszont ugyebár Neked ez rossz. De ha beleszólsz abba amit most csinál, csak magad ellen fordítod mert úgy fogja érezni, hogy Te meg akarod szabni, hogy mennyi időt töltsön a fiával... Vagy épp, hogy Te nem akarod, hogy Vele bármennyi időt is tölthessen!

Én mégis azt javaslom, hogy próbálj meg Vele higgadtan beszélni erről. Mondd el Neki, hogy így a Ti kapcsolatotok abszolút nem lesz működőképes, hogy Ő hazaesik a munkából és egyből a volt feleségénél köt ki ... Ha a szép szó nem megy, állítsd választás elé, mert másképp nem fog menni. Ha Téged választ utána közös nevezőre juthattok azzal kapcsolatban, hogy mennyi időt töltsön a fiával és mennyit Veled...Egyébként miért nincs Nálatok a kisfiú? Akkor Te is több időt tölthetnél a férjeddel, részese lehetnél a közös programoknak...stb.

2013. máj. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
egész hétvégén és minden nap este 10-ig ott van?? Ezt tényleg igényli a 14 éves gyerek???? már nem is gyerek, inkább a haverjaival lenne szerintem. Lehet, ez csak átmenti időszak, bekkeld ki. Ha egy hónap múlva is így lesz, akkor szólj a férjednek, hogy ez nagyon izzadságszagú, ahogy teper a saját gyereke után, más nem kisgyerek egyrészt, másrészt meg minden nap a nyakán ül estig szegénynek, harmadrészt meg legyetek nálatok a gyerekkel. Kifutottam volna a világból, ha bármelyik szülőm ennyi időt töltött volna velem. Mikor tanul? Mikor ér? Mindig az apjával? Komoly?
2013. máj. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Na ilyen nálunk is volt.Csak abban a formában,hogy a 8 éves gyerek engem hívott anyának(én vagyok apa új párja).Nálunk az anya akadt ki de írtózatosan.Nem tudom honnan tudta meg de egy katasztrófa lett a vége.

Én leültettem a kicsit,elmondtam neki,hogy anyának ez nagyon nem tetszik.De sajnos erre a kicsi hamarabb rájött mert jól meg is verte érte amikor kiderült.

Mondtam neki,hogy engem nem zavarna de mivel az anyát igen így inkább ne hívjon így.Sose kértem,hogy így hívjon csak többet foglalkoztam vele és valahogy úgy jött ki neki,hogy így szólítson.Nem tudom nálatok mi a helyzet,esetleg kérte e az új apa ezt,vagy a gyereknek jött ez de ezt meg kellene beszélni az anyával is a gyerekkel is meg az új apával is.Mert lehet ő traktálja ezzel,mint a mi kis 8 évesünket az új nagymama.Ő szó szerint kikérte magának,hogy a gyerek a nevén szólította nem mamának.szóval ezeket tisztázni kell de gyorsan.

2013. máj. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

A férjemet a fia soha nem szólította apának és az anyja egyik barátját sem, lehet, hogy ezért is fájó pont ez neki. A férjem 18 is alig volt, mikor becsúszott a gyerek, az anyuka akkor volt 26. Nem maradtak együtt.

Mi 7 éve vagyunk házasok és van két közös lányunk. A nagyobbik (2,5 éves) már azt kérdezgeti, hogy miért haragszik rá az apja. Próbálom menteni a helyzetet, hogy nem haragszik, csak most sok a munkája stb.

A fia a gép előtt tölti az életét, szinte csak olyan barátai vannak akik szintén azokat a játékokat játszák amit ő, persze a férjem is ezekkel játszik mikor együtt vannak, így nem olyan sok az a hétvégi 8-10 óra naponta. Nálunk is szoktak lenni, de akkor is csak a számítógép a program. Nem este 10-ig van náluk, csak 8-ig, mert akkor vacsoráznak és arról már kitiltották, de minimum másfél óra az út tőlük.

Én is azt vártam, hogy majd lecseng nála ez a hóbort, eddig türelmes voltam, de már fogytán a türelmem. Lassan ott tartok, hogy megkérdezem tőle, hogy talán én is kerítsek valakit akit helyette apának szólíthatnak a lányok, mert úgy talán már figyelne ránk...

2013. máj. 24. 14:18
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Egy kicsit a sarkadra kéne állnod most, és ezt elmondani:


1. A fián kívül van két lánya is

2. Az egyik kislány azt hiszi, hogy az apukája haragszik rá, és ezért nincs otthon annyit.


Négyszemközt, egy leülős beszélgetéssel tisztázni kell, hogy mindhárom gyermek ugyanolyan fontos, de a kislányokat most nagyon elhanyagolja. Esetleg hozza át a fiút hétvégén, hadd játszanak együtt.

2013. máj. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Már mondtam neki ezt is. Annyit reagált rá, hogy a lányok még túl kicsik, a fia viszont nehéz korban van, ezért nagyobb szüksége van az együtt töltött időre.

Minden második hétvégét tölti nálunk a fia, de mostanában akkor is csak vele foglalkozik. A lányunk hiába próbál bekapcsolódni a játékukba, lerázza annyival, hogy "ma apa-fia nap van, majd holnap", csak ez a holnap már 3 hónapja várat magára.

2013. máj. 24. 14:38
 9/15 anonim ***** válasza:

Az nem érv, hogy a lányai még kicsik. A fiát is az sínylette meg, hogy kicsi korában nem volt mellette. Most a legjobb úton halad afelé, hogy két szék közt a pad alá essen.


Megoldást nem tudok mondani: ha a fiú nem akarta sose apának szólítani, most már szerintem késő a csillagokat is lehozni az égről, főleg, hogy új család is van. A gyerek megszenvedte azt, hogy nem maradtak együtt a szülei, és az idő kerekét nem lehet visszaforgatni, ezt nem lehet eltörölni.

2013. máj. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

A férjed nagyon be van szűkülve most.

Én a helyedben egyet kérdeznék: "szeretnéd, hogy keressek egy apát a lányoknak, amíg te lerázod őket?"


Ha ettől sem tér magához, valami radikális lépés kell. Szedd össze a holmitokat, és költözz el valahova, nem kell tudnia, hogy hova. Telefonon elér, és ha észheztér, akkor hazamész, ha nem, akkor jobb, ha most beadod a válópert.

2013. máj. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!