Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogszerű volt így a gyermekelh...

Jogszerű volt így a gyermekelhelyezés?

Figyelt kérdés
Én az apa vagyok. Közös felügyeletet szerettem volna a gyermekelhelyezés során, de a végzésben azt írták, hogy mivel megfenyegettem az anyát, hogy elveszem tőle a gyereket, ezért nem engedélyezték. Az viszont már nincsen benne, hogy azért fenyegettem meg, mert nem volt hajlandó odaadni a lányom, pedig ha jól tudom, a bírósági végzés előtt közös a felügyelet, tehát ugyanannyi jogom lett volna elvinni.

2013. júl. 4. 08:46
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Fenyegetőzni minden körülmények között törvényellenes.Én a láthatást sem engedélyezném.
2013. júl. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És hogy ő azzal fenyegetőzött, hogy nem adja oda? Az persze rendben van... Az apja vagyok annak a gyereknek, nekem nincsenek ugyanolyan jogaim?
2013. júl. 4. 08:51
 3/9 anonim ***** válasza:
A magyar jog szerin apa fizet neve csond anya adunak hasznalja a gyereket.
2013. júl. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, nem az, laza csuklóból meg KELL fellebbezni... Magyarországon helyi specialitás, hogy a gyermekelhelyezéssel kapcsolatos perekben az első fokú ítéletek rettenetesen elfogultak, viszont másodfokon - ahol nem egy bíró ítélkezik - tök rendben lévő döntések szoktak születni. Persze, arra készülj, hogy ha beadod a fellebbezést, neked fognak esni, hogy "bezzeg a gyerek érdeke" - na, ezt engedd el a füled mellett, mert a gyerek érdeke pont az, hogy ezek a dolgok rendesen legyenek szabályozva...
2013. júl. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha előbb te fenyegetőztél,akkor rendben van.:)

Ha előbb ő fenyegetőzött,akkor el kell mondani a bíróságnak.

2013. júl. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én elmondtam akkor is, de a végzésben erről egy szó nincs, csak az, h én el akartam venni a SAJÁT gyerekemet.
2013. júl. 4. 08:57
 7/9 anonim ***** válasza:
Kérdező (#6), mondom, nem rinyálás, hanem fellebbezés... és keríts magadnak egy normális ügyvédet.
2013. júl. 4. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat!
2013. júl. 4. 09:35
 9/9 anonim ***** válasza:
Pontosan felebezd meg.
2013. júl. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!