Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most egy autón fogunk összeves...

Most egy autón fogunk összeveszni?

Figyelt kérdés

4 éve együtt élünk, a páromnak van autója, én bkv-zom. Az autót heti kétszer-háromszor én is használom egyedül, illetve ha együtt megyünk, gyakran én vezetek, mert ő neki már elege van a vezetésből. Mindkettőnk minden pénze ráment az építkezésre, és az autót is le kéne cserélni, mielőtt tönkremegy, plusz hitel is van rajta. Ha elcserélnénk olcsóbbra, legalább a hitelt nem kéne fizetni. Eddig egyet értünk. De a párom egy jobbkormányos kisbuszt akar venni. Nem tágít mellőle. Azon túllépek, hogy kinézetre nem tetszik, mert nem ez a lényeg, de nem értem miért kell busz, mert utazni sincs pénzünk (konkrétan most semmire sincs), és nagy tárgyat évente 3x szállítunk, arra mindig van fuvar. Illetve a jobb kormányostól is félek, mert amíg meg nem szokjuk, nem biztonságos. A párom így is a felezővonalhoz/rajta vezet, volt már ebből tükörtörése is. Nemsoká gyerekünk lesz, illetve az övét is szoktam hozni-vinni, és nem érti a félelmem.


Azt mondja ő dönt mert övé a kocsi, dehát mint család mindketten használjuk. Kinek kell engednie? Ha megveszi én azt biztos nem vezetem, de így ő is meg lesz lőve, hogy mindig neki kell vezetnie.


2013. júl. 6. 15:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát mivel az övé a kocsi, így lényegében az ő döntése.


Az én párom egyébként biztos, hogy kikérné és adna is a véleményemre, pedig nekem még jogsim sincs... Egy normális kapcsolatban szerintem így működik, nincs olyan, hogy enyém, tied. Persze, hivatalosan van, de amúgy....

2013. júl. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát mi lenne ha megmondanád neki hogy egy épelméjű nem vesz buszt a kertbe!
2013. júl. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Busz helyett jobb lenne egy 7 személyes. A jobbkormányost pedig utálni fogja, kidobott pénz, hiába sokkal olcsóbb, alkatrésznek hozzák.
2013. júl. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Pont ezt nem értem, mert már rég nincs enyém-tied a kapcsolatunkban, de most mégis. És az zavar, hogy nem érti meg, hogy őt is és magamat is féltem a közlekedésben, pl előzni sem lehet, nem látni úgy be balra.
2013. júl. 6. 15:37
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszi a hozzászólást. De pont az a lényeg, hogy a hét személyesbe sincs kit belerakni. Eddig terepjáró van, ez is épp elég nagy, kényelmes, ezt se használjuk ki.
2013. júl. 6. 15:39
 6/13 anonim ***** válasza:
90%

Vezetett már jobbkormányos autót?

Mert ha nem, akkor elöször próbálja ki városi forgalomban, meg kint kanyargós úton is. Akkor rá fog jönni, hogy országúton elözni nem tud, mert nem lát semmit, városban meg legalább annyira meg van löve, mert nem tudja a forgalmat áttekinteni.

A helyedben AHHOZ ragaszkodnék, hogy ELÖSZÖR vezessen ilyet, mielött döntene.


Másrészst meg mi az, hogy az ÖVÉ az autó? ILYEN házasságban nincs.

2013. júl. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

De minek akar kisbuszt???? Nem bírom megérteni.


Ha nem tágít sehogysem, akkor hagyd, majd amikor neki kell folyton vezetni és vinni téged, akkor majd leesik neki, hogy miről beszéltél..

2013. júl. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
a jobbkormányos tényleg baromság lenne itt Magyarországon. a kisbusz helyett ajánlanék egy tágas egyterűt, mondjuk egy Ford Galaxy-t, az már majdnem busz, de hivatalos személyautó kategória, és elfér benne akár 7 ember is.
2013. júl. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ennyit az autóhitelről:

Az autó ára X

Kamattal együtt amit visszafizetsz 2X

Mire visszafizeted az autó értéke 0,1X


Ha nincs pénzetek marad a BKV.

2013. júl. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Autót muszáj venni, munkába járás a páromnak csak azzal lehet. Illetve azért amennyit a régi eladása plusz hitelkifizetés után tudnák újra szánni, abból kijönne egy rendes 5 személyes, nagyobb autó is, csak most ebbe a típusba belehergelte magát.

De igyekszer érvelni majd.

2013. júl. 6. 16:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!