Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Te mit tennél a férj helyében?

Te mit tennél a férj helyében?

Figyelt kérdés
A feleségnél bipoláris affektív zavart, súlyos depressziót állapítottak meg, ami valószínűleg hosszú évek óta tart már. A gyerek fogantatása óta stagnál a házasság, 5 éve egyáltalán nincs házas élet, az utóbbi években már közös programok sincsenek, egyre jobban eltávolodtak érzelmileg egymástól. 1 közös gyermek van. A feleség állítólag szereti a férjet, de képtelen kijönni ebből az állapotból. A feleség már számtalan terapeutánál járt az elmúlt 5 évben, de semmi sem változott, sőt az állapota folyamatosan romlik. A férj boldogtalan ebben a kapcsolatban, de kitart a házasság mellett a gyermek érdekében és főként a munkában próbál örömet találni. Van így ennek jövője, lesz e ebből normális házasság újra? A gyógyszeres kezelés segíthet? Mi a véleményed, mi a megoldás?

2013. júl. 9. 23:43
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:

Az okok feltárásán nem a genetikai kitettséget értem természetesen, hanem azokat a konkrét helyzeteket, amelyek a tüneteket közvetlenül kiváltják. Ezek szerintem feltárhatóak, csak hát - lássuk be - kíméletlen őszinteség, hatalmas lelkierő, céltudat és kötélidegek kellenek hozzá. Másképpen nem megy, vagy nem vezet eredményre.

Amit írtál, hogy holisztikusan kell gyógyulni, azt én egyébként tökéletesen el tudom fogadni. Bár az elektrosokkot mégsem. Ma, Magyarországon ne szálljon a kakukk a fészkére - ha ismered, amire gondolok...

2013. júl. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:

Bár nem tudom, a téma ezen vonulata mennyire érdekli a Kérdezőt, nekem a RES-sel (elektrosokk, röviditik ECT-nek is, ami elektrokonvulzív terápiát jelent) sincs semmi bajom. Egyfelől ugye a Száll a kakukk nem arról, hanem a prefrontális lobotomia nevű agyműtétről szólt, amit ma már a világon sehol sem alkalmaznak pszichiátriai céllal, másfelől a ES-sel is az volt a baj, ami sok mással is, hogy nem tudták használni, és túlzásba vitték, meg büntetésként alkalmazták éber betegeken.

Ma már műtéti narkózisban és relaxációban (így került az R az ES elé:)) végzik, egy kúrában soha nem többet 10 kezelésnél, és bizony láttam olyant, amikor a bejáró ambuláns beteg bekocogott a pszichiáteréhez, hogy már napok óta szorong meg rosszul érzi magát, nem-e lehetne-e néhány elektrosokkot, az a múltkor is hónapokra használt... ő spec jobban csípte, mint a gyógyszert, nem kellett odafigyelni naponta tablettákra, nem felejtette el bevenni...

Egyébként meg súlyos, szorongásos delíriummal járó depresszióban, amikor nincsenek hetek a gyógyszer hatásának kivárására életmentő beavatkozásnak számít. Ott is a mítosz ami rosszá teszi, láttam már ilyen kezelést, mivel a beteg rövid altatásban és relaxálva van, a kiváltott görcsroham valójában csak a szemhéjakon és a mimikai izmokon látszik, kb akkora beavatkozás, mint egy altatásos foghúzás. Utána 2 órára kórterembe kerül, hogy felébredjen teljesen, majd - ha ambuláns beteg - orvosi vizsgálatot követően balra el...

Nem akarok itt sokat témázni ezen, mert bár szóba jönne a Kérdező által említett betegségben is esetlegesen, de hát a beteg beleegyezéséhez kötött, és valószínű, hogy ebbe még annyira sem egyezne bele a felesége, mint a gyógyszerbe, de itt a hivatalos előirata, ha érdekel:

[link]

2013. júl. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:

Nézd, semmilyen garanciát nem vállaltak a beavatkozás sikeréért, és semmilyen felelősséget az esetleges következményekért, amiket feltüntettek; ezeket már leírtam. Úgyhogy én nem tudom...

Maradjunk szerintem annyiban, hogy integráltan van a legnagyobb esély a gyógyulásra, és az pedig egy külön áldás, hogy a kérdésben szereplő beteg nincs egyedül. Egyelőre.

2013. júl. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:

#33, amit linkeltem, az utolsó 2 oldal a szabvány betegtájékoztató és beleegyező nyilatkozat, azt KELL aláíratni.

Abban meg tökéletesen egyetértek, hogy Kérdező párjának jelentősen jobbá teszi az esélyeit, hogy még nem maradt egyedül, ezért is kellene érdemi lépéseket tennie a saját gyógyulása érdekében...

2013. júl. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim válasza:
Nincs mese, dobbantani kell. Ha ilyen hülye hogy nem akar meggyógyulni, akkor bizony a hónod alá kapod a gyereket, és lelépsz. Nehéz, de így a legjobb.
2013. júl. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!