Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azok, akik megváltoztatták...

Azok, akik megváltoztatták vagy meg akarják változtatni a nevüket!?

Figyelt kérdés
Nem gondoljátok, hogy szemétség és tiszteletlenség a szüleitekkel szemben?? Én nem tudnám elképzelni, hogy ne azt a nevet használjam, amit a szüleim adtak nekem és azt sem tudom elképzelni, hogy házasság után pl. xy né legyek és ne használjam tovább a saját nevemet.
2013. júl. 10. 22:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%
Nem gondolom. Ha valakit elkeresztelnek a szülei Eszmeralda Cseresznyének, 18 évig szerintem szidná is a szüleit miatta... Minden ember egyinéség, ha nem érzi magáénak a nevét, minek szenvedjen vele egész életében?
2013. júl. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Jójó, de nem ilyen cigánynevekre gondoltam... :D
2013. júl. 10. 22:21
 3/14 anonim ***** válasza:
Akkor a válaszom második fele vonatkozik a kérdésedre. Egy ember érezheti rosszul magát egy Tamás névvel is...
2013. júl. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Persze, érezheti rosszul magát. Én is sokáig nem szerettem a nevemet, de eszembe se jutott volna lecserélni... Most meg majdnemhogy természetes a dolog. Nekem fura és ha anya lennék, biztosan rosszul esne, ha a gyerekem meg akarná változtatni a nevét...
2013. júl. 10. 22:47
 5/14 anonim ***** válasza:

Hiába rendes név, attól még nem mi választjuk, és van, hogy ez valakinek nem tetszik. Szüleim mesélték, hogy a Miklóson is gondolkodtak. Nincs baj ezzel a névvel, de nem tetszene, ha így hívnának, és szerintem meg is változtattam volna. Szerencsére a másik név mellett döntöttek, amit szeretek.

Szerintem nem tiszteletlenség.

2013. júl. 10. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Végül is... ma már semmi se az, sokak szerint.
2013. júl. 10. 23:42
 7/14 anonim ***** válasza:

Én a vezeték nevemet akarom majd megváltoztatni családi okokból.

Nekem nem esne rosszul ha a gyerekem nevet akarna változtatni az ő élete azt csinál vele amit akar.

Inkább ez mint hogy élete végéig szenvedjen és ne fogadja el magát mert a szülei szomorúak lennének.

ezzel minden szülőnek számolnia kell,mert mi emberek nem vagyunk egyformák vannak saját elveink,izlésünk és jól szeretnénk magunkat érezni a bőrünkben.

Persze nehéz megszokni majd az új nevünket de semmi sem lehetetlen ha megértő barátaink és családunk van.

2013. júl. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én most, hogy férjhez mentem xyné z marika lettem, és anyumat nem zavarta, hogy felvettem a férjem nevét is.
2013. júl. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

én is felvettem a férjem nevét is, de megmaradt az enyém is. Apukám és anyukám sem szólt volna, ha xy-né lettem volna, az ő idejükben a megszokott is ez volt. De nekem úgy nem tetszett.

Viszont a barátnőm is vezeték-és keresztnevet is módosított, a vezetéknevet megértettem, mert nem volt jóban az apukájával, a keresztnevét gondolom nem szerette.

2013. júl. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Hogyha valaki egyszerűen nem szereti a nevét, akkor mért kellene azzal leélni egy életet, mikor van lehetőség megváltoztatni? A vezetéknevem meg fogom változtatni, nincs jó kapcsolatom az apámmal, a keresztnevemet utálom. xyné én sem lennék, a gimnáziumban volt egy valamilyen Sándorné nevű tanárom, és mindenki Sanyi néninek hívta. Azóta se tudom az igazi keresztnevét ... :D
2013. júl. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!