Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ez baj? Változtatn...

Szerintetek ez baj? Változtatni kellene az ízlésemen?

Figyelt kérdés

Beszélgettünk valamelyik nap a legjobb barátnőmmel a pasikról és pont jött velünk szembe egy kopasz pasi, mondom ez jó, nem? mondta, hogy nem mert úgy néz ki mint aki a sittről jött és mondta, hogy azt vette észre, hogy nekem ezek a börtön stílusú pasik jönnek be és rájöttem, hogy igaza van. Tényleg mindig a borotvált kopasz vagy az olyan katonás hajúakat nézem meg, tablókon is mindig azok tetszenek meg, filmekben, élőben és más képeken is. Valamiért vonzanak. Én nem tartom megbocsáthatatlannak ha valaki ült börtönben. A lopás undorító dolog szerintem, ha nincs rá oka, viszont van olyan amikor érthető. De ez ritka. Ha nekem kiderülne a pasimról (ami nincs), hogy volt börtönben mert mondjuk megvert valakit vagy csalt, bankot rabolt vagy nem tudom, akkor nem szakítanék vele. Mondjuk ha szándékos emberölés miatt ülne akkor elhagynám (vannak esetek itt is amiket megértek de amúgy nem). Szóval bejönnek ezek. Ha a pasim egyszer is kezet próbálna rám emelni, vagy ha gyerekem lesz és rá az biztos, hogy akkor ütne utoljára. Nem hagynám magam egy pillanatig sem, nem olyan vagyok. Szerintetek ez baj? Tudom, hogy fog még változni, de lehet, hogy nem.

16/L


2013. ápr. 24. 15:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Dehogy baj,szerinted mi lenne akkor ha mindenkinek ugyanaz lenne az ízlése?

Neked ez tetszik,a barátnődnek az,nekem meg a hoszabb hajúak,ez ilyen.

2013. ápr. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Attól még, hogy a pasi kopasz, katonás hajú, izmos nem feltétlenül a börtönből jött. Ez hülyeség. :D
2013. ápr. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
79%

Azzal semmi baj nincs hogy a kopasz pasik tetszenek,egyidőben én is odaáig voltam értük.


Inkább azzal van baj,hogy nem zavarna az hogy börtönben volt,akkor se ha ölt.

2013. ápr. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
100%
Én úgy gondolom, hogyha egy férfi kezet emel rád vagy másra az máskor is megfogja tenni.És az ,hogy meg bocsájtanék a barátomnak ha ki derülne ,hogy lopott,csalt stb.. csak attól függne, hogy ismerem-e eléggé és tudom ,hogy megváltozott és megbánta.Az ízléseddel meg szerintem nincs semmi gond.Én a 25-30-as pasikra bukok és nem hiszem ,hogy gond lenne.Mindenkinek meg van a maga ideálja. :)
2013. ápr. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
42%

Majd kinövöd.


16 vagy, ha 10 év múlva majd visszanézel erre a szövegedre, kacagni fogsz.(Reméljük... ha nem, akkor vélhetőleg megkaptad a magadét egy ócska kis sittes képoében, aki megkeserítette a fiatalságod. Ne így legyen.)


Egyébiránt pár havonta az én pasim is leborotválja a haját, pedig nála jámborabb lelket elképzelni is nehéz. Szóval a hajviselet magában semmit nem jelent.

2013. ápr. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Itt annyira nem is a külsőn van a hangsúly, hanem azon, hogy nem zavarna ha börtönben járt. Tetszenek valamiért a kicsit erőszakosabb pasik is de nem mondom senkinek :D
2013. ápr. 24. 16:29
 7/12 anonim ***** válasza:
90%
Rossz fiúk vonzanak? Azt hiszem csak addig fognak vonzani, amíg nem kapsz egy két fülest.Én kimondottan riasztónak érzem, ha valaki agresszív már kinézetre is. Te tudod, ízlésen nem lehet vitatkozni. nekem hiába mondják, hogy szőke herceg, amikor a barnákat kedvelem.
2013. ápr. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
35%

“Majd kinövöd. “ – Mit fog kinőni ? Azt, hogy nem skatulyázza be az embereket ? Az a gond, hogy egyesek megjárják életükben párszor és utána már esélyt sem adnak valakinek csak azért, mert rendelkezik adott tulajdonsággal, amivel rendelkezett egy másik személyt, akiben csalódtak.


Én is megjártam már olyan férfival, aki másnak adta ki magát, mint ami valójában volt, és a létező összes rosszban jártas volt, mint ahogyan utólag kiderült, viszont ebből azt tanultam, hogy nyitott szemmel kell járni és még néhány egyéb dolgot is a fejembe véstem, de a beskatulyázás felesleges szerintem.


Egy büntetlen előéletű pasi is okozhat meglepetést, valamint egy „ sittes „ személy is megváltozhat. Nyilván az ilyen előítéletek távol tartanak a bajtól, de ugyanakkor elveszik azt a lehetőséget is, hogy talán megismerjünk valakit, aki teljesen más, mint ahogyan azt első benyomásra gondolnánk. A lényeg az csak annyi, hogy figyelmes legyen az ember, ne legyen hiszékeny és átverhető sem, valamint figyeljen a részletekre, mert azokban mutatkoznak meg sokszor a kulcsfontosságú dolgok.


Viszont az is tény, hogy ezzel nem feltétlenül 16 évesen kell kísérletezni, mert ilyenkor pont az említett hiszékenység és átverhetőség még igen nagy arányban megvan, főleg a lányokban ( sokban még idősebb korban is ).

De a jövőre nézve nem árt, ha gátak építése helyett megtartod a nyitottságodat, legyen az bárkire nézve is, mert végső soron attól, hogy az embernek megtetszik és megfigyel egy oroszlánt még nem kell feltétlenül bemenjen a ketrecébe is.

2013. ápr. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Mit fog kinőni? Azt a naivitást, hogy mellette majd megváltozik a másik. Hogy ha valaki másokkal agresszív, az majd pont vele lesz kezesbárány.

Meg azt, hogy borzasztó romantikusnak és izgalmasnak találja a rosszfiúkat. Filmeken én is. Csak amikor a saját életemről van szó, akkor többet ér, hogy nyugodtan mehetek haza, nyugodtan beszélhetek a társammal, nyugodtan őszinte lehetek, nyugodtan önmagam lehetek, mert nem egy erőszakos barom.


Persze, tudom, ma kötelező annyira liberálisnak lenni, hogy ha egy verekedő, kötekedő, exdrogos bankrabló elmorzsol pár könnyet, akkor már a térdünkre ültetve ringatjuk. Én a magam részéről csak annyira vagyok liberális, hogy nem bántom, menjen útjára, de nem kívánok ennél közelebb kerülni hozzá. Sajnálom. Előítélet? Igen. De aki azt állítja, benne nincs ilyemsi, az hazudik.

2013. ápr. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
35%

" Azt a naivitást, hogy mellette majd megváltozik a másik. " - Ez valóban naivitás volna, csakhogy konkrétan nem volt szó erről. A kérdés annyiban érintette ezt, hogy a kérdező esélyesnek tekintené adott esetben, hogy az illető személy megváltozott az élete folyamán.


" ha valaki másokkal agresszív, az majd pont vele lesz kezesbárány. " - Ez megint olyasmi, ami alaptalanul lett kikövetkeztetve. Attól, mert valaki esélyt lát egy férfiben, aki azelőtt egyféleképpen viselkedett, az még nem jelenti azt, hogy az a valaki előre borítékolja azt is, hogy az adott személy garantáltan megváltozott.


" Meg azt, hogy borzasztó romantikusnak és izgalmasnak találja a rosszfiúkat. " - Nem, ezt sem írta sehol, hanem azt írta, hogy adott külsejű férfiak kiváltképp bejönnek neki, ezenkívül nem húz védőpáncélt csak azért, mert valaki nem épp a mama kedvence típus.


" Csak amikor a saját életemről van szó, akkor többet ér, hogy nyugodtan mehetek haza, nyugodtan beszélhetek a társammal, nyugodtan őszinte lehetek, nyugodtan önmagam lehetek, mert nem egy erőszakos barom. " - De attól, hogy valaki nem egy " erőszakos barom " még nem következik az, hogy egy másvalaki, aki különbözik tőle, az feltétlenül egy " erőszakos barom " lenne. Vannak keményebb, nyersek stílusú férfiak, akik viszont soha nem emelnék kezet a párjukra, illetve aki nézi az efféle csatornákat az láthat számos olyan esetet, amikor azt mutatják be, amint a mintapolgár kinézetű apuka épp leszúrja a feleségét, mert elpattant egy szál a fejében. Tehát kinézet és némi felszínes benyomás alapján úgysem lehet garantáltan kielemezni senkit sem, inkább az a naivitás, amikor valaki azt hiszi, hogy X személybe garantáltan megbízhat vagy épp nem bízhat meg. Folyamatos odafigyelés és elfogulatlanság szükséges ahhoz, hogy valakit minél jobban tudjunk megismerni és feltérképezni.


" . Előítélet? Igen. De aki azt állítja, benne nincs ilyemsi, az hazudik. " - Nem is az előítéletekkel van a gond, hanem a rugalmatlansággal, elfogultsággal és merevséggel.

2013. ápr. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!