Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjemet nagyon zavarja,...

A férjemet nagyon zavarja, hogy itthon vagyok a gyerekekkel. Hogyan tudnék ezen változtatni?

Figyelt kérdés
Már néhány hónapja észrevettem rajta, hogy valami bántja, de nem tudtam kideríteni, mi az. Hiába kérdeztem mindig kitért a válasz elől vagy azt mondta csak fáradt, nincs semmi baja. 4 napja nagy nehezen kibökte, zavarja, hogy amíg ő dolgozik, addig én itthon lógatom a lábamat (ezért a megjegyzésért később bocsánatot kért). Még 2 évig biztosan itthon leszek, lehet, hogy tovább is, ez attól függ, hogy felveszik-e majd a kicsit bölcsibe vagy sem. Nem tudom, hogyan változtassak vagy egyáltalán min változtassak, hogy ne zavarja ennyire. Ő sem tud rá megoldást. Volt még valakinél ilyen vagy hasonló probléma? Hogyan oldottátok meg?
2013. máj. 31. 16:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%

Vegyen ki pár nap szabit, lehet hogy csak nagyon fáradt.

Cserélhetek is, hisz már férfi is mehet gyed-re.

2013. máj. 31. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nincs gyerekem, de egy barátnőm, akinek van kettő, mesélte, hogy élete legfárasztóbb 3 éve volt az, amig otthon volt a gyerekekkel. Nyilván élvezte az anyaságot, és ő döntött úgy, hogy otthon marad velük, de mikor bölcsisek lettek, és visszament dolgozni, az volt neki a pihenés.
2013. máj. 31. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Cseréljetek pár napra, maradjon ő otthon a gyerekekkel, közben lássa el a háztartást is. Szerintem rá fog jönni, hogy amit te otthon csinálsz, a minden, csak nem láblógatás, és te még fizut sem kapsz érte.
2013. máj. 31. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
42%

BEszéljétek meg, hogy mit kellene neked jobban tenni, hogy ne érezze, csak ő fárad a családért. Tudom, hogy nagyon sok a dolog, de ő "be van fogva " - vagyis az ő helyzete ezért nehezebb. A kicsikkel lenni pedig minden fáradság ellenére nagyon nagy öröm. Tudnál otthonra valami 1-2 órás munkát vállalni? Beszéljétek meg, hogy lenne a legjobb.

Ha nyugodtak vagytok, egy jó mese is jöhet, a humor sokszor nagy segítség a feszültségek oldásában:


" - Hallod-e, asszony, jó dolgod van neked itthon, cseréljünk már egyszer: te menj a földre szántani, én meg a házban maradok!

- Jól van, uram, ha csak az a kívánságod, legyen úgy, ahogy mondod."


Marad a házban a régi rend/ Magyar népmese

[link]

2013. máj. 31. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
93%
Menjen ő gyed-re egy időre.
2013. máj. 31. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Jééézusom! Cseréljetek, hadd lógassa ő a lábát! Kis bemelegítésként hagyd őket otthon pár napra. Ezek szerint fogalma sincs, mekkora meló 2 gyerek!
2013. máj. 31. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, ha őt zavarja, akkor neki kellene megmondani, hogy mégis mit szeretne máshogy. Ha még 2 évig biztos otthon leszel, akkor gondolom elég kicsi lehet még a baba. Szerinte mégis mit kellene csinálnod? Dolgozni? A babával ő szeretne otthon lenni, vagy mégis mit akar? Amikor eldöntöttétek, hogy gyereket vállaltok nem tudta, hogy ez mivel jár? A személyes véleményem az, hogy nem neked kellene változtatni, hanem neki, méghozzá a hozzáállásán.
2013. máj. 31. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
42%
És mi van ha egyszerűen csak irigyli azt az időd amit te a gyerekkel vagy, én azért ez nem látom annyira szörnyű helyzetnek. Mióta vagy otthon, és hány évesek a gyerekek?
2013. máj. 31. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Azt már én is felajánlottam, hogy maradjon itthon GYED-en, de azt mondta, ő bedilizne, ha egész nap 2-3 kicsire kellene odafigyelnie.

A legnagyobb 3 éves, ősszel megy oviba, a középső 1 éves múlt, a harmadikkal most vagyok 32 hetes.

Igen, tudta, hogy mire számíthat, mert előre megbeszéltük, hogy mi hogyan lesz, de most mégis felmerült ez a probléma.

2013. máj. 31. 17:48
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Pedig itt nincs nagyon más megoldás. Menjen ő gyedre, ha nem tetszik neki, hogy otthon vagy. Ha meg ő "nem bírná", akkor pofa befog. Elég magasok az elvárásai veled szemben. Én egyébként támogatnám azt a felállást, hogy mindkét fél menjen egy időre gyedre, hogy csak átéljék min megy keresztül a másik.
2013. máj. 31. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!