Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem bírom kimutatni az...

Miért nem bírom kimutatni az érzéseimet?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem megy. Jobban monda a szeretet nem megy. Nem bírom kimondani, kimutatni.
2013. júl. 11. 00:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

nekem az egyik exem mondta ezt, amikor 17 éves voltam, ö meg 18...

Jövő hónapban lesz az esküvője(most 24), természetesen nem velem... Meg kell találni azt az embert, akit szeretni tudsz, aki mellett ki tudod mutatni és mondani is...

2013. júl. 11. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
de én a szüleimnek sem tudom
2013. júl. 11. 01:21
 3/12 anonim ***** válasza:
Talán azért, mert kiskorodban a családodban sem volt ez a szokás. Próbálgasd lassan, apránként és majd belejôsz. A nôk ezt nagyon igénylik.
2013. júl. 11. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 gömbicica ***** válasza:

félsz a "kitárulkozástól" ????

félsz, ha kiadod az érzésedet, valami rossz "viszontválasz" érkezik?

a negativ érzések kiszaladnak Belőled? pl. harag?

Kor/nem?

üdv. :-)

2013. júl. 11. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én sem tudom és azért, mert gyerekkoromban nekem sem mutatták ki. Nem tanultam meg, hogyan kéne kimutatni.
2013. júl. 11. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én is ugyanígy vagyok, nővéremnek képtelen vagyok kimondani.
2013. júl. 11. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A szüleimnek, rokonoknak, gyakorlatilag senkinek nem mondom ki. Azt tapasztalom a szűkebb környezetemben, hogy minél többet mondja, minél jobban cifrázza valaki a dolgot, annál kevésbé érezteti, annál kevésbé igaz a nyáladzás.


Ettől függetlenül a páromnak kimondom. Nem viszem túlzásba, de naponta mondjuk. Van, akivel megy, van, akivel nem. Ennyi. Nem feltétlen baj ez szerintem.

2013. júl. 11. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Sajnos én is így vagyok ezzel,és nagyon zavar.Mit lehet tenni ellene?
2013. júl. 11. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem ez tanulható. Csak erőltetni kell egy kicsit. Nem kell beszélni az érzésekről, de kimutatni lehet apró gesztusokkal (pl tépsz egy szál virágot a barátnődnek út közben, vagy a boltból hozol neki egy meglepi csokit), amiket előre eltervezhetsz, soha nem tudja meg senki, hogy nem volt spontán. Aztán már fognak jönni maguktól is.

A beszéd nehezebb ügy. Azt írásban kell gyakorolni. Pl sms tőmondatban. Később írhatsz egy hosszabb emailt. és egy idő után a beszéd is jönni fog magától.

Vagy pl, ha ajándékozás van, vehetsz (csinálhatsz) mellé képeslapot, amin valami szép idézet van. Nem tőled származik ugyan, de azért kifejező. :)

2013. júl. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Talán azért mert nem szereted!!!!!!
2013. júl. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!