Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Menyem szerint kötelességem...

Menyem szerint kötelességem lenne a nyáron besegíteni nekik a gyerekek felügyeletével a nyári szünet miatt. Igaza van?

Figyelt kérdés

Van egy 3 és egy 5 éves unokám. Eddig a menyem otthon volt velük, január óta dolgozik. lényegében azóta utalgatnak rá, hogy nyáron majd ugye nálam lesznek a gyerekek. Én megmondtam hogy nagyon szeretem őket, de két ekkora gyerek hetekre nekem nagyon megerőltető lenne.


Most meg én vagyok a gonosz, aki miatt bébiszittert kell fizetni.


Miért csinálja ezt?


2013. júl. 11. 15:00
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/76 anonim ***** válasza:
33%
Elég gáz, hogy ilyen nagymamájuk van a kicsiknek. Én megértem a menyedet. Lehet hogy a többi válaszoló másként gondolja majd.
2013. júl. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/76 anonim ***** válasza:
82%

Nem kötelességed. Ha meg tudod oldani, akkor kedves tőled, de nem elvárható, főleg nem hetekre. Ha dolgozol és szabadságot kell kivenned, vagy az egészségi állapotod nem engedi, akkor aztán pláne nem.

Amúgy ha ovisok, akkor a nyári zárás csak nem olyan hosszú, 1-2 hetet ha be tudsz vállalni az jó, de a többit próbálják meg megoldani.

2013. júl. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/76 anonim ***** válasza:
34%

Más nagymama örülhetne, ha az unokák nála lehetnének nyáron.

Szerintem szégyellhetnéd madad

2013. júl. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/76 anonim ***** válasza:
78%
Ha nem is hetekre, de 2-3 napra elhozhatnád a kicsiket. Persze ha nincs valami komoly betegség a nagymamánál.. Remélem az én anyósom, anyukám soha nem fogja visszautasítani a gyerekfelügyeletet, ha szépen megkérem őket... és még csak nem a is a lábukat lógatják, hanem mindketten dolgoznak.
2013. júl. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/76 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem igaza van. Ok, nem egész nyárra, de egy pár hétre igazán vigyázhatnál az unokáidra. Nem csak azért, hogy segíts, hanem hogy az unokáiddal lehess. Egy 3 és egy 5 éves gyerek azért már eléggé nagy, nem hiszem, hogy nagyon megerőltető lenne.


Nekem a szüleim fiatalok még, dolgoznak, és nagy szívfájdalmuk, hogy nem tudnak eleget az unokáikkal lenni. Az anyósom is alig várja, hogy vele legyenek. Szerencsés és boldog vagyok, hogy a gyerekeimnek ilyen nagyszülő jutott. Imádják is őket :)

2013. júl. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/76 anonim ***** válasza:
71%

1: Az én anyukám bevállalta őket, mert nyugdíjas volt és ráért, nem kellett szabadságot kivenni, kollégákkal egyeztetni, viszont még elég aktív volt ahhoz, hogy ellásson két ilyen picit. Az enyémek között 1,5 év van.

Viszont két ekkora korú gyerek iszonyatosan megterhelő egy idősebb szervezetnek, én még csak 40 vagyok, már nagyobbak a gyerekek, de amikor ismerősökkel vagy baráti társasággal vannak kisebbek, akkor még engem is fárasztanak hosszabb távon. Egy 50+ éves embertől pedig már nem lehet elvárni, hogy hetekig lefoglaljon két kis energiabombát.

2013. júl. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/76 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem jogos is meg nem is. Végülis az Ön unokái szóval egy kicsit lehetne rájuk vigyázni,de másrészt meg megerőltető. Nekem a gyerekekre amikor kb ennyi idősek voltak váltva jöttek le a mamák. Levittem őket házhoz és ott vigyázott a gyerkőcökre. Volt köztük akkor 85 éves 80 éves 60 és 61 éves is. Azóta is él még az összes mama és dédmama. Volt,hogy a gyerekek unokatesóira és az én gyerekeimre is együtt vigyázott az akkor 80 (most majdnem 90) éves dédmama.


Szerintem napokra be lehet vállalni. Elvinni fagyizni,kimenni a parkba,labdázni,tv stb.. Nem nehéz egy 3 és egy 5 éves gyereket annyira lekötni :)


További jó egészséget és sok boldogságot az unokákhoz!

2013. júl. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/76 A kérdező kommentje:
Én is óvónő vagyok, a legtöbb ovi bezár legalább 4 hétre.
2013. júl. 11. 15:11
 9/76 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem ha nyugdíjas vagyok, akkor elvárható, hogy segíts neki...
2013. júl. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/76 A kérdező kommentje:
50 éves vagyok amúgy, nem értem ez miért fontos.
2013. júl. 11. 15:13
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!