Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Került már valaki más kultúráj...

Került már valaki más kultúrájú családba? Hogy küzdötte le a különbségeket? Én most arabokkal élek, és nagyon nehéz, pedig segítőkészek, mi könnyíthet a dolgon?

Figyelt kérdés
2013. júl. 12. 12:10
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
13%
Az arabokkal nincs semmi baj! Ez téveszme, nekem is sok arab ismerősöm van és néha többet érnek mint a magyarok. Legyél te is elfogadóbb és segytőkészebb. Most ne egyélelőttük, hisz tudod ramadan van,
2013. júl. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Több mint egy hónapja velük élek, nem eszméim vannak, hanem tapasztalatom. Tapasztalatból írom, hogy nehéz. Nő vagyok.
2013. júl. 12. 12:27
 3/30 anonim ***** válasza:
58%
Mi okoz gondot? Milyen arabok (iraki, iráni, marokkói)??
2013. júl. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
Nekem, de nem arabok a volt férjem családja. Inkább érdeklődéssel fordultam feléjük, alkalmazkodtam, de azért volt könnyű, mert tudtam, hogy csak átmeneti 2 hónapról van szó.
2013. júl. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
91%
Ilyen értelemben vett családba nem. Olyanba igen, ahol iszonyat sok lóvé volt, s nem a földön jártak a szülők. Mi átlag családi életet élünk, annyi a fizu is stb. 21 voltam. A lány nem volt nagyképű, nem volt eleresztve. Viszont én nem szerettem a kiöltözős ebédeket, a filmekből ismert poharas szinte megrendezett beszélgetéseket. Én tipikusan lazára vettem a figurát, nem próbáltam meg beilleszkedni, pontosabban azonosulni az ő elképzelt világukkal. És idővel ők lettek lazábbak, hétköznapiabbak, közvetlenek. Megkedveltek, én is őket, miután levetkőzték ezt a fellengzős kivagyok mivagyok stílust. Persze csak előttem. :D Tartott a kapcsolat a lánnyal 6 évig. Vele nem beszélek évek óta, de a szüleivel jó a viszony azóta is.
2013. júl. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

Egyiptomiak. Az a nehéz, hogy gyakorlatilag gyerekként kezelnek: ha el akarok menni, hova megyek, kivel megyek, mikor jövök. Mindig mosolyognak, nekem is azt kell. Tegnap kiborultam, elsírtam magam, ők nem tudtak mit kezdeni a helyzettel. Az apuka láthatóan butának tart, holott csak annyi a probléma, hogy alig töri az angolt, így a felét se érti annak, amit mondok. Mondjuk most már nem is erőltetem. Meg persze nyilván ez abból is fakad, hogy nő vagyok, ráadásul huszonéves. Plusz a kajától már teljesen odavan a gyomrom, minden iszonyú zsíros. Bár ez legyen a legnagyobb problémám :)

Én másfél évet fogok velük tölteni, de nem tudom, hogyan. Leginkább azzal van baj, hogy nem nagyon akarják, hogy egyáltalán kimenjek a lakásból. Így olyan érzésem van, mintha egyszerűen nem lenne életem...

2013. júl. 12. 12:38
 7/30 anonim ***** válasza:
100%
de miért élsz velük? Kik ők?
2013. júl. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon vagytok vagy Egyiptomban? Mert ha az utóbbi, akkor megértem, hogy most féltenek...
2013. júl. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

Alkalmazottjuk vagyok, a háztartás körüli dolgokat segítem, meg ahova kell a magyar nyelv. Egyelőre Magyarországon vagyunk, de majd talán megyek velük Egyiptomba.

Na például ez is fura, mondtam hogy még nem tudom, megyek-e, mert hát elég veszélyesnek tűnik ott a helyzet. Erre azt a választ kaptam, hogy nem is veszélyes, merthogy itt is láttak olyat, hogy a felháborodott devizahitelesek betörték egy bank üvegablakát. Hát szerintem ez nem egészen az a kategória, amikor a katonaság a saját honfitársait lövi éles lőszerrel, de ezt sem értik. Az ilyen és hasonló dolgok teszik nehézzé az egészet.

2013. júl. 12. 13:12
 10/30 anonim ***** válasza:
100%
nekem rengeteg arab ismerősöm van, Németországban élek. Van akiket barátomnak hittem, de már kezdünk eltávolodni, mert rettenetesen arrogánsak. Nagyon segítő készek, de nekik mindig igazuk kell h legyen(férfiak). Számomra nagyon hangosak és gátlástalanok is, nekem ég a pofámról a bőr mikor az Aldiban le akarják alkudni az árakat pl, vagy a vonaton hangosan arabul csevegnek...jóban voltunk, de nem egyszer olyan megalázó stílusban oktattak ki, h már nem keresem nőként a társaságukat. Ez biztos nem igaz mindegyikre, de az én ismerőseimből ez jött le. És tuti h nem mennék ki egyiptomba akármit mondanak, sőt nem is dolgoznék nekik mint rabszolga..
2013. júl. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!