Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Került már valaki más kultúráj...

Került már valaki más kultúrájú családba? Hogy küzdötte le a különbségeket? Én most arabokkal élek, és nagyon nehéz, pedig segítőkészek, mi könnyíthet a dolgon?

Figyelt kérdés
2013. júl. 12. 12:10
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%

A fentebb linkelt könyveket én is olvastam, illetőleg ezt javaslom megnézni:

https://www.youtube.com/watch?v=l5k0Sub9kA0

Persze azért Egyiptomban nyilván nem annyira súlyos a helyet, mint Szaúd-Arábiában, de bárki bármit mond, az arabokkal nem árt vigyázni. Persze akik kivándoroltak nyugati országokba (sok van Németországban - főleg törökök - skandináv országokban stb) azok valamelyest integrálódtak már, viszont tény és való, hogy rengeteg bűncselekményt követnek el. Norvégiában a nők elleni erőszakot elkövetők több, mint fele arab származású. Ez számomra mindent elárul. És akkor ezt képzeld el egy arab országban, ahol még Te vagy megkövezve, ha megerőszakolnak, mondván Te vagy a hibás. Nem vagyok rasszista, semmi bajom az arabokkal, de tartok tőle. Sosem dolgoznék araboknak, sosem élnék együtt arabbal, legalábbis férfival.

2013. júl. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
78%
Én arabokhoz akkor se mennék, ha havi egy millát fizetnének, mert szerintem egyszerűen gusztustalanok és kész. Inkább mennék kukázni, minthogy egy olyan családban éljek, ahol semmibe vesznek a nemem miatt. Amúgy ha meg akarsz halni, akkor menj csak ki Egyiptomba.
2013. júl. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

Itt nem a pénzről van szó, hanem az életedről.

Komolyan kimennél egy idegen országba egy olyan család támogatásával, akik bármikor kirúghatnának, ha nem jól végzed a munkád, folyton kinéznek a nemed miatt és stb.? Esetleg úgy, ha lenne ott egy saját albérletem, ahova munka után haza tudok menni, de nem úgy, hogy egy család kénye-kedvére ki lennék szolgáltatva. Ez veszélyes. Én nem vállalnám, inkább akkor kukázok.

2013. aug. 1. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
Én is inkább kukáznék. Arab pereputty tanuljon meg magyarul és intézze egyedül a dolgait. Meg nem is igen tudsz angolul. Angolban is lehet baromira félreérthetőt mondani, aztán, ha olyat szólsz még OTTHON oda is vágnak! Menjenek is szépen haza!
2013. aug. 1. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
Miért is kell velük lakni? És mit is csinálsz pontosan?
2013. aug. 1. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:

Könnyen mondja az ember, hogy inkább kukázna, de azért amikor reális lehetőségként merül fel, akkor már egész más a helyzet.

Azért vállaltam el így, mert régóta nem volt munkám és nem volt már pénzem. Volt egy barátom, aki emiatt szakított velem (mert biztos nem akarok munkát találni, azért nem találok), így lakásom se volt. És ugye egy albérlet kivételéhez pénz kell, amim meg nem volt. Ezért örültem, hogy ide tudok költözni, lakbér, kaució nélkül. Igazság szerint más választásom nem volt.

2013. aug. 1. 08:50
 27/30 anonim ***** válasza:
Hát, nem vagy könnyű helyzetben, az már biztos. Ha itthon is számon kérnek, felügyelnek, rákérdeznek, és korlátoznak is esetleg a szabad mozgásban, akkor a saját hazájukban teljes egészében felügyelni fognak. Mi a biztosítékod arra, hogy haza tudsz majd jönni? Jelen esetben még megteheted, hogy kisétálsz az ajtón, de ha kint vagytok már Egyiptomban és apuka a kevés angol tudásával este bemegy a szobádba? Hova mész? Kihez tudsz fordulni? A konzulhoz? El se jutsz odáig! Pénzed, útleveled nálad lesz? Nagyon gondold meg!
2013. aug. 1. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

23-as vagyok.

Elnézést, ha túl könnyelműnek tűntem a kukázásos dologgal, de csak érzékeltetni szerettem volna, amit az utolsó hozzászóló mond. Hogy lehet, a saját országukban durvábban fognak veled bánni, lehet, hogy éjjel-nappal talpon kell lenned, a végén lehet, hogy szabadságot sem adnak, haza sem fognak engedni...akkor mi lesz? Lesz pénzed, de jó...de szabadság: nulla.

2013. aug. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Milyen a helyzet azóta?
2014. ápr. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:
Nem bírtam sokáig, amint lett elég pénzem, más állás után néztem és eljöttem. Azért így utólag nem bánom a dolgot, sokat segítettek nekem azzal, hogy két normális munka között volt hova mennem :)
2014. máj. 3. 16:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!