Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Került már valaki más kultúráj...

Került már valaki más kultúrájú családba? Hogy küzdötte le a különbségeket? Én most arabokkal élek, és nagyon nehéz, pedig segítőkészek, mi könnyíthet a dolgon?

Figyelt kérdés
2013. júl. 12. 12:10
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%
A helyedben így nem mennék Egyiptomba semmiképp. Itt ha nem bírod, akkor kisétálsz az ajtajukon.
2013. júl. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem mennék a helyedben. Ha már itt, a saját hazádban korlátozni akarnak mi lesz hazai terepen?


Ezt is érdemes elolvasni:

[link]


Ne tedd ki magad veszélynek egy munka miatt!

2013. júl. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
71%
Hát akkor ez sima munka. Nem kell szeretni, meg egyet érteni velük. Nézd a jó oldalát inkább. Sok mindent megtudhatsz az ő kultúrájukról. Velük laksz?
2013. júl. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:

Ha csak annyi lenne, hogy idejövök, dolgozom aztán elmegyek, nem lenne gond. De velük élek és az életükbe is eléggé belefolyok (ami meglepő annak fényében, hogy elvileg náluk a magánélet egy olyan dolog, ami tényleg nem tartozik másra). Ez teszi nehézzé.

Egyébként valóban érdekes, csak ettől még nehéz elviselni.

2013. júl. 12. 13:48
 15/30 anonim ***** válasza:
52%

Oké, megpróbálom összefoglalni amik eddig voltak:

egy egyiptomi családnál dolgozol Mo-on, akiknek a ház körül segítesz, és ha jól értettem magyar ügyekben is segédkezel.

Velük élsz, a munkaköröd nevét nem tudtam kitalálni, max mindenes házicseléd gondolom, esetleg busásan meg is fizetnek téged érte.

Sírsz, hogy nem bírod őket, mert lenéznek, és borzalmas a kaja. Utána felveted, hogy lehet, hogy mész velük Egyiptomba, de az arab kulturájuk miatt eléggé gyerekként kezelnek. Hiába a saját hazádban vagy.

Nos... én nem értem miért sírsz. Ha magas fizetésed van náluk, és a pénz miatt maradnál, akkor szorítsd össze a fogadat, és bírd ki.

Más esetben fogd magad, és húzd el a kondezcsíkot!

Még másabb esetben ( ha vmit kitalálsz, h miért nem akarsz elmenni, de jajteszegény) akkor aki hülye, az az is marad ;)


Én fognám a bőröndömet, megköszönném az eddigi munkájukat, és otthagynám őket, mert a saját kultúrámat soha nem fogom feladni, FŐLEG NEM A SAJÁT HAZÁMBAN!

2013. júl. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:

ugy kell hozzaallnod hogy kedveolnek ezert aggodnak miattad naluk ez igy szokas.

Semmi nincs mogotte csak joindulat.

ha egyiptomba mesz ot is vigyazni fognak rad en ennek orulnek.

persze az o erkolcsi felfogasuk szerint egy nore vigyazni kell mint egy gyerekre.

ha meg akarod szokni akkor olvass sok olyan konyvet ami a muszlim csaladokrol szol pl a hercegno lanya

2013. júl. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:

Hát ez az összefoglaló nem egészen sikerült :)

Nem sírok, van egy adott helyzet, amire keresem a megoldást. Na most a helyzet leírása nélkül nem várhatom, hogy bárki is segíteni tudjon.

Kicsit több jóindulattal kellene viszonyulni az emberekhez...


Egyébként nyilván benne van a dologban a pénz. De mondjuk amit nem tudsz, hogy előtte hosszú hónapokig nem találtam munkát, momentán elég negatív a büdzsém, ha innen elmennék, kb. a híd alá mehetnék.


Természetesen összeszorítom a fogam és ki fogom bírni, mert nincs választásom. De attól még megpróbálhatom egy kicsit megkönnyíteni a dolgom, nem?

2013. júl. 12. 17:45
 18/30 A kérdező kommentje:
A megoldás tényleg valahol ott lesz, hogy felfogom, hogy nem bántásból csinálják. Milyen ilyen témájú könyvek, írások vannak?
2013. júl. 12. 17:48
 19/30 anonim ***** válasza:

Azár Náfíszí: A Lolitát olvastuk Teheránban

Carolyn Baugh: Kairói kertváros

[link]

ha a blogot olvasgatod jobban megerted honnan ered a nokkel valo viselkedes

2013. júl. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. júl. 12. 18:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!