Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Adnád a gyermekednek az első...

Adnád a gyermekednek az első szerelmed vagy a legjobb barátnőd/legnagyobb "ellenséged" nevét?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy kislány korom óta imádom a Balázs és a Veronika neveket. Páromnak is nagyon tetszik mindkettő, megy is a vezetéknévhez.

A baj viszont az, hogy az első szerelmem (16 éves koromban) Balázs volt. Nem jártunk sosem, de Balázs tudott róla, hogy szeretem, nagyon jóban is voltunk. De nem róla nevezném a fiam Balázsnak.. Nem lenn fura, te adnád ebben a helyzetben?

A Veronikával az a baj, hogy a legjobb barátnőmet és azt a nőt is, akit gyűlölök, így hívják. A barátnő annyira nem zavar, mert a keresztanya is ő lenne, meg a Veronikának sok becézése van (mi nem becéznénk, barátnőm Veron, az a nőszemély Vera). De az "ellenségem" (sajnos csak ilyen gyerekes kifejezés jut eszembe) azért más dolog...


De szerelmes vagyok mindkét névbe. Felmerült még az Emese, de azért az mégsem Veronika... Balázs helyett nem is tudok mást.


Nos?



2013. júl. 12. 19:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha nem volt köztetek semmi és nem is miatta akkor talán, a másikat biztos, hogy nem, nem tudnék elkövetkeztetni a névtől.
2013. júl. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
62%
Mondd ki hangosan mindkét nevet. Ha azonnal a fiú, illetve az "ellenséged" arca jelenik meg előtted, akkor inkább válassz mást.
2013. júl. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ez,így nem gond.Ha nem miattuk akarod a babát elnevezni,akkor add nyugodtan neki azt,amit csak szeretnél.Ez ne legyen befolyásoló tényező.Nekem Istvánnak hívták a volt pasim,akit ma már nagyon nagyon bánok,de ha lesz fiam,akkor így fogom elnevezni,de a papám után,aki nemrég halt meg és imádtam őt.
2013. júl. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Gyémántlány ***** válasza:

Ha valami rossz emlék jut eszedbe a nevekről, szerintem jó is, hogy azt adod neki, hiszen így a név többé nem azt az emléket jelenti majd neked, hanem a számodra egyik legfontosabb ember jut majd eszedbe róla.

Én természetesen adnám a gyerekemnek a te helyedben valamelyik nevet!

2013. júl. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

olyan nevet választanék ami tetszik szeretem és a párom is ugyan így van vele

fontos szempont lenne:

hogy illjen a vezetéknévhez is

hogy becézhető legyen

milyen jelentése van

hogy mikor születik az is fontos ugyanis ha egy napon lenne a születésnap és a névnap akkor nem azt a nevet kapná

és hogy a gyermekemhez illik e szereti e ő is azt a nevet ez már látszik egész pici korban is utána még meg lehet változtatni:)


de és itt van a de vannak olyan nevek az életemben amik visszatérőek és valahogy mindig rossz dolgokhoz kapcsolódnak és nem egy két ilyen után vontam le ezt a következtetést


exek "ellenségek" neve nálam kizárva mert legyen akármilyen szép név nem tudnék elvonatkoztatni tőle

2013. júl. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

és ez még lemaradt vannak olyan nevek amikhez erős érzelmi kötődésem van (és pozitív) akkor egy két negatív tapasztalás miatt sem válnék meg ettől a névtől

a mamáim nevét vagy az édesapám nevét bármikor szívesen tovább adnám a családban

2013. júl. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!