Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az normális ha attól rettegek...

Az normális ha attól rettegek mi lesz ha a szüleim nélkül kellesz, hogy éljek és nem tudom fenntartani azt az "anyagi jólétet" ami itthon van?

Figyelt kérdés

Elrettentő nekem az,hogy itt mennyi ember írja azt,hogy nincs pénz erre meg arra,meg hogy minimálbérből élnek és ,hogy sose fog változni az anyagi helyzetük.

Félek,én is erre a sorsra jutok. Hiába gyötrődtem az érettségi miatt,kihoztam magamból amennyit csak tudok,de így is csak valami langyos büfészakra kerülök be,ha szerencsém van. Azzal meg valószínüleg nem tudok majd jó állást találni.


2013. júl. 14. 10:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

- Miért pazarlod az idődet, energiádat olyasmire, ami még az életed folyamán valószínű, eléggé messze van.

- Inkább foglalkozz azzal, hogy napról-napra egyre jobban és jobban tudjál teljesíteni. Tanulj, képezd magad, ha kell elméleti tudásban (=tanulj), ha kell a gyakorlatban (=munkahely). Csak ez vezet el oda, hogy a jövőben jobb helyet, jobb életet tudj magadnak felépíteni.

- Ne a problémán rágódj, hanem a megoldáson!

- Másrészt, mint látod, mások is megoldják a saját gondjukat, majd te is megoldod, ha éppen szükséges lesz!


De minél többet teszel a rossz elkerülése érdekében ma, annál könnyebben fogsz élni holnap!

2013. júl. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Itt nagyon sok kérdésben már versenyt rendeznek ki él kevesebből. Ha egy pár mindenkét tagja dolgozik akkor nem fognak éhezni mint sok itteni kérdésben. Nem sajnálkozni kell hanem tenni ellene.
2013. júl. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
83%

Az elsőnek azért igaza van.

Én sem voltam egy jótanuló, kettes érettségivel, csak OKJ-ra tudtam menni, leraktam az autószerelés vizsgát, és elmentem autószerelőnek egy jó céghez. Havi 100 ezer körül keresek csak, de van esélyem a továbblépésre, mert a főnököm látja rajtam hogy nagyot akarok elérni, és mivel jóba is vagyok vele így már volt szó róla hogy a másik műhelyét ami alkatrész üzlet is lesz egybe azt rám meg a másik kollégámra fogja bízni. Nekünk ugye a vezetése lesz a dolgunk. Persze ez nem 100% sajnos, de elég esélyes, és ez nyilván több fizetéssel jár, meg több felelősséggel is ugyan, de belegondolva ez jó üzlet lesz, és teljesen hivatalos. Lassan 25 éves leszek és nagy dolog már most egy majdnem saját műhely vezetése. Persze nagy álmom az hogy saját műhelyem legyen, saját alkalmazottaim, meg minden, de ez még a távoli jövő zenéje, mert ugye a magánéletembe is vannak célok. Párommal összeköltözés, gyerekvállalás, meg ami ugye szokott lenni. De egy 35 éves koromra már szeretnék egy saját céget, nem túl nagyot, nem akarok dús gazdag lenni, csak keressek annyit hogy legyen elég pénzem mindenre amire kell.

2013. júl. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
nem muszáj elköltözni otthonról ameddig nem tudod magad normálisan eltartani. 2 fizetésből azért már valahogy megél a család.
2013. júl. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mért nem tanulj valami szakmát
2019. febr. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!