Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A nők akkor is ragaszkodnának...

A nők akkor is ragaszkodnának a közös kasszához, ha sokkal többet keresnének, mint a férfi?

Figyelt kérdés
2013. júl. 14. 14:35
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

"Ha sok ilyen férfi van, mint az én drága exem"


Plusz egyről tudok, az én volt férjem. Az ő férfiúi büszkeségét is sértette, hogy többet keresek és még lakásom is van, ráadásul a felelőtlensége miatt (arra is képtelen volt, hogy a számlákat úgy befizesse, hogy a kezébe nyomtam a pénzt és a csekkeket is, mert ő 4-kor végzett én meg 7-kor) a kezemben tartottam a pénzügyeket. És igen, szerinte ez ok a megcsalásra.

2013. júl. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Fogalmam sincs, nálunk senki nem ragaszkodott a közös kasszához, egyszerűen nekünk ez a természetes. A mi számunkra a külön kassza egy házasságban természetellenes (bocsánat azoktól, akik külön kasszán vannak, tudok olyan házasságokat is, amik külön kasszával működnek jól).

A kapcsolatunk elején én álltam valamivel jobban, akkor is közös kassza volt, most a férjem áll jobban, most is közös kassza van.

Csak érdekességképpen, nem tudom máshol és másnál hogy van ez, de: az én környezetemben inkább a férfiak ragaszkodnak a közös kasszához, meg hogy ne legyen házassági szerződés, a nők inkább szeretik magukat bebiztosítani anyagilag.

2013. júl. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 yuda ***** válasza:
76%

Ha egy család működőképes és az értékek a helyükön vannak, akkor mindegy ki keres jobban, közös a kassza.

Ilyen rafináltságokon akkor és azok törik a fejüket, akik szét akarnak menni és már nincs meg köztük a bizalom. Megpróbálják egymást kijátszani, az már régen rossz.

2013. júl. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

én többet keresek olyan 30 ezerrel,és közös kasszán vagyunk az esküvő óta

előtte pár hónapot éltünk együtt,addig úgy működött,hogy mindketten fizettük a rezsi és a kaja,tisztítószer egyéb dolgok felét.nekem akkor még voltak hiteleim,azokat fizettem a maradék pénzemből,a férjem meg tette el,ami maradt.esküvő után az ő számláját megszüntettük,és egy közöset nyitottunk két kártyával.mindenki annyit költ róla,amennyit akar.bár inkább én költök,mert a férjem nem vásárol,nem fizet csekket.csak magának vásárol kaját,amit napközben eszik,én vacsorára főzök.egyikőnket sem zavarja,hogy az én fizetésem több,bár ez a 30 nem olyan sok,de azért csak több

2013. júl. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
86%
Többet keresek mint a férjem és közös kassza van, anyám is többet keresett mint apám és közös kasszájuk van. Azt sem értem miért beszélsz feltételes módban. Másrészt a nők többsége dolgozik munkahelyen is és otthon is, nem értem ezt a nagy nőellenességet itt a gyakori kérdéseken.
2013. júl. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

nálunk a párom (férfi) keres többet mint én, mégsem ragaszkodtam soha a közös kasszához.

ha fordítva lenne, akkor sem tenném.

nem szívesen költöm más pénzét, és ugyanígy én sem érezném magam felhőtlenül ha más rendelkezne az enyém felett.

2013. júl. 14. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
36%

Nálunk amikor összeköltöztünk,akkor párom keresett kétszer annyit mint én,akkor még diák voltam.Most én keresek kb háromszor annyit mint ő,most is közös kassza van,egy számla,két kártya.

Így a normális.

2013. júl. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Igen!

Elég régóta vagyunk együtt, volt, hogy én kerestem többet, volt, hogy ő. Volt, hogy én voltam munkanélkül, volt, hogy ő.

Most a férjem kapott egy új mellékállást, automatikusan a közös számlánkra utaltatja a fizetését.

2013. júl. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!