Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mindig rend van nálatok? Ki...

Mindig rend van nálatok? Ki pakol el étkezések után: szülő vagy gyerek/gyerekek?

Figyelt kérdés

Ha váratlan vendég érkezik, előfordul, hogy nincs rend a konyhában? Nincs felporszívózva, nincs elmosogatva? Esetleg ott áll a szennyes ruha a fürdőben?

Nálunk sajnos előfordul, hogy étkezés után órákat vár a koszos edény, míg valaki elmosogatja.

Légyszi írjátok le, hogy miért van/miért nincs rend állandóan, van-e kisgyerek vagy háziállat ami esetleg rendetlenséget csinál.


2009. okt. 19. 21:39
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%

2 gyerekem van, a nagyobbik középsős, a kicsit most szoktattam be az oviba. Most már könnyebb, mert ameddig nem találok melót, addig össze tudok pakolni. Ez kb 10 percig tart, ameddig haza nem jönnek. Utána minden szana-szét, a kicsinek mániája, hogy a ruhákat kidobálja a szekrényből, és akkor gondolhatjátok, hogy a sok ruha, játék, plüss ... hát olyan a lakás, mint egy disznóól. Na ilyenkor amikor valaki dudál (lépcsőházi kaputelefonon), nem szoktam felvenni =)

a rokonoknak külön jelük van, azokat beengedem, mást nem nagyon.

2009. okt. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
83%

Megtanulták anyukájuktól, és van is elég idejük.

Mindenki rögtön a helyére rak mindent a családban, s ha nem azonnal rászólnak. Ha mégsem, akkor csúnyábban! Ha lecsöppen valami rögtön feltörlik, letörlik.

2009. okt. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
100%
Ne értsétek félre,de tök jó hallani,hogy nem csak nálam van mindig kupi.6 gyerek(3 saját,2nevelt,1 szomszéd,aki mindig itt van)+egy imádnivaló de nagyon-nagyon rendetlen férj.Lehet így rendet tartani.?Ég a pofám mindig ha jön valaki!!!!!
2009. okt. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:
Sokszor vacsora után jó érzéssel tölt el, a elmosogatok. Reggel elpakolok, ha van időm, felporszívózok. Még is sokszor van disznóól. Ha valaki belép a lakásba, a konyhát látja meg legelőször. Akárkihez felmentem váratlanul, mindig rend volt. :)
2009. okt. 19. 21:58
 15/32 A kérdező kommentje:
Most, hogy belegondolok, a 2 kutya alig csinál valami kupit..:)
2009. okt. 19. 21:59
 16/32 anonim ***** válasza:
100%
Na, nálunk soha nincs teljes rend. A lakásban valahol mindig kupi van. :S Egyszerűen nem érek a végére soha... Arra is volt már példa, hogy inkább "nem voltam otthon" egy ismerősnek, csak ne kelljen beengedni, mert leégett volna a pofám. (Na nem kosz van, csak rumli) Egyébként ki nem állhatom a váratlan vendégeket.
2009. okt. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
78%
Hát sztem azért egy "alap" rendnek lennie kéne. Nekem még nincs külön lakásom, nem fogom rátenni az életemet a takarításra de törekedni fogok rá h azért szégyenkezni ne kelljen. Sztem ahhoz h rend legyen a házba/lakásba az kell h mindenki odafigyeljen. Ne csak a háziasszony hanem a férj a gyerekek is, persze akkor úgyis kell őket nevelni h nem minden anyu dolga a ház körül. Ha ez megvan akkor biztos nincsen olyan kupi h ne jöhetne bármikor egy váratlan vendég.
2009. okt. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
82%

Ha megtartod a rendet akkor nem kell hozzá sok idő.

Nálunk 3 gyerek, 2 kutya, 2 macska. Minden reggel fél óra alatt végigszaladok a lakáson a porszívóval, mindenki elpakol maga után, tehát nincsenek elől dolgok. A szennyesruha a szennyestartóban, utána a mosógépben, a szárítóban. Ha onnan kiveszem megy azonnal a szekrénybe. Evés után minden azonnal a mosogatógépbe.


Szerintem, ha megszokod, hogy nem hagysz csak úgy szét dolgokat (a könyv vissza a polcra, az újság a tartóba, a pohár a mosogatóba, a szemét a kukába) akkor hetente egyszer végigtakarítod a lakást és bármikor jöhet bárki.

2009. okt. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és én is örülök, hogy nem csak nálunk van így (főleg a kaputelefonosnak :D), mert az ismerőseim körében mindig mindenhol tökéletes rend van, csak azt nem tudom, hogy hogy csinálják... :S
2009. okt. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%

A rendetlenség és a kínos rend között nagy különbség van.Ésszerű munkabeosztás és egy kis akarat segítségével,soha nincs a lakásban kupleráj.Ha valamit előveszek és már nincs rá szükségem,azonnal visszateszem a helyére.Ez nem időigényes.Ha viszont mindent otthagyok,ahol éppen kiesik a kezemből,akkor félnap is rámehet a rendrakásra.És a családtagjaim is megtanulták,hogy elrekodnak maguk után.Azért nem kapok szívrohamot,ha valahol ott marad egy könyv,vagy valami más tárgy.De ha napokig ott van,akkor a helyére tetetem.Amikor a gyerekek még picik voltak,akkor csak délben és este rakodtunk össze együtt.Ha valaki jött,akkor sem zavart,mert a gyerek játékait nem lehet és nem is szabad állandóan pakolni.

A lakásban senki nem megy be sáros cipővel.Papucsot felvenni egy perc csupán.Ha főzök,akkor közben elmosom az edényeket.Evés után pedig azonnal összeszedem és a mosogatóba teszem az edényeket,és elmosogatom.Ez sem több 5-10 percnél.És könnyebb is elmosogatni,mint ha rászáradt az ételmaradék.Ha valaki nem a többiekkel eszik,szintén elmosogat maga után,és letöröli az asztalt is.Előszobát,konyhát,fürdőszobát naponta felmosom.Porszívózni hetente egyszer szoktam,és port sem törlök naponta.Nincs patikatisztaság,de rendetlenség sem.

Így soha nem kell szégyenkeznem,ha jön valaki.

2009. okt. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!