Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá apukámat?

Hogyan vegyem rá apukámat?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy galaxy s3-at de nem engedi meg...most mondhatjátok azt hogy minek nekem ilyen meg hogy gyűjtsek rá én pénzt....elárulom hogy megvan rá a pénzem ;)) szerintetek hogy vegyem rá arra hogy megengedje ? Mindent próbáltam házimunka stb. de még akkor sem engedi meg mikor tudja hogy nem kéne bele adnia egy fillért sem....

2013. júl. 16. 21:02
 1/8 anonim válasza:
hány éves vagy?
2013. júl. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%

Esetleg anyikádat nem tudod megkérdezni?

ha elmúltál 14 akkor meg miért nem veszed meg?

Apudnak szerintem meg az a baja hogy fél attól hogy te megveszed tök drágán és ellopják, elhagyod stb...

2013. júl. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%
olyan 12-13 évesnek mondanálak, és apukád is nagyon jól tudja, hogy egy galaxy s3 kaliberű telefon, bizony nem gyerek kezébe való, bizony nem ennyi pénzért,és nem is tudnál vele szerintem mit csinálni neten és facebookon és néhány dolgon kivűl.ez egy komplex okostelefon és nem meglepő hogy a szülő úgy gondolja, egy gyereknek aki lényegében semmi hasznát nem veszi, nem engedi meg a megvételét, sok egyéb morális dolog miatt,tehát apukád nem rosszindulatú, és ez nem a pénzről szól,kell e adnia bele bármit is, vagy nem.
2013. júl. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
53%

Egyet értek az előttem szólóval.

Elég lenne egy olcsóbb okostelefon is, a célra az is megfelelne.

2013. júl. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
15 vagyok...apukám 58 éves semmit sem tud róluk...és nem ujjonan veszem egyik barátomtól...és tudom használni mert informatikaára is telefonról szoktam prezentációt csinálni... ;))
2013. júl. 16. 21:13
 6/8 gömbicica ***** válasza:
77%

Ne haragudj, hogy most nagyon beleronditok a témába, de ez a modern minden "fegyvert" bevető világ egy akkora sz.r, hogy csak na.

Itt az oldalon is fiatalok panaszkodnak panaszkodnak kinlódnak társas kapcsolatok miatt betegségek miatt minden miatt.

Nincs a mai fiatalnak gyerekkora. Nem azt mondom hogy 15 évesen még babázzon egy lány, vagy fakockát tologasson egy fiu a földön, de borzasztó hamar akar mindenki felnőtt lenni, anyagiasak vagytok már tizen éves korotokban, minden kell, mindegy milyen áron, csak mert a Marisnak, Jancsinak már van, hülyére bolonditjátok a szülőket ökörségekért.

Nem hinném, hogy egy galaxy s3 egy kötelező a tananyagok elsajátitásához.

Örülök, hogy nem most vagyok tizenéves. Én még voltam gyerek. És nagyon sajnálom a mai tizenéves generációt.

Lsd. Japánban a milliónyi fiatalt, akik bezárják magukra a szoba ajtaját, és csak az ajtó elé rakott ételért mennek ki.

Hidd el, van élet a galaxyn tul is.

Ne haragudj, hogy leteremtettelek. bocsi. :-)

2013. júl. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Igazából így hogy használtan veszed,lényegében nem kell szerződést aláirni szóval gyakorlatilag semmi köze hozzá hogy te mire költöd a pénzed. érvelj pontosan,ha tanuláshoz is kell és tényleg kihasználod, és nem tucatszámra kell hogy "jaj galaxy de jó úú istenf...a", akkor nem értem mi kifogása lenne ellene.én is ha jól emlékszek 14 éves koromba vettem az első symbian rendszerű telefonom, ma 22 évesen pedig a Nokiának dolgozok szóval aki tényleg nem hülye és érdekli a téma az nyugodtan belemehet.bár én tuti nem s3at vennék a helyedben de gondolom tudod akkor mit akarsz,mit tud , milyen és hogyan használhatod ki megfelelően.

az a baj ezzel a "megengedi" dologgal hogy ugye köze nincs hozzá jogilag. de ha megveszed akkor azt mondja, hogy tudomisén,mivel még a gyámja alá tartozol,erre való tekintettel a nevelési szemléletébe nem fér bele hogy valakinek 15 évesen ilyen telefonja legyen, szóval fifikás dolog ez.bár okostelefonom nekem is 18 éves koromba lett,infó szakos is voltam de valahogy nem volt szükség rá, de te érzed,ha nagyon jó vétel (ami maximum 70-80~ezret jelent amúgy) és hibátlan, akkor oké.(lenne,ha megengednék,de mint fentebb írtam ez egy macerás helyzet)

alapjába véve én is ellene vagyok a fiatalkorban technikával történö elhalmozásnak,de ha valaki ezzel kapcsolatban tanul és érdekli akkor lényegében kis túlzással leengedhetetlen ahhoz hogy késöbb kamatoztatni tudja a tudását..rohamosan fejlődő világunkbannnöh,pláne a telefóniában és a számitástechnikában

2013. júl. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
a telefon teljesen hibátlan megnéztem minden rendben van vele amúgy 35.000 ért odaadja a haverom :D
2013. júl. 16. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!