Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem ár apukámat,...

Hogyan vegyem ár apukámat, hogy ne legyen ennyire rend és tisztaságmániás?

Figyelt kérdés

egyszerűen lehetetlen mellette megélni

tökéletesen ugyanolyanok vagyunk szellemlieg és fizikailag is

de van egy füzet az azstalon 2 könyv egy pohár viz és két toll

azmár iszonyat nayg disznoool,

álandoan ezel jön h csak ennyit kér tőlem, de így nemlehet élni!! nemtudok midenn precben a rendel foglalkozni

hétvégenként 4 orát takarit csk a konyhában, midnen nap porszivozik felmos port törölget

nem normális.. néha már sírok,

olyan hiper jo dolguk van velem a szüleimnek ..semmi baj nincsen vvelem de ebbe is belekötnek.

16/L


2011. márc. 26. 20:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
36%

Ha édesapád valóban ennyire sokat foglalkozik a dologgal, akkor lebeszélni erről sehogy sem tudod, mivel ez egy kényszerbetegség. Ő sem azért ilyen, mert ilyen akar lenni, hanem mert szorong. Talán kérdezd meg tőle először, miért ennyire fontos számára a rend, utána próbálj beszélni vele erről.


U.i.: Forgattad már arany kis kezeid között a Magyar Helyesírás Szabályai c. könyvecskét?

2011. márc. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
27%
Örülj neki, hogy rendet tart, mert mikor felmegy valaki hozzátok, akkor legalább nem kell szégyenkezned, hogy csupa kosz meg kupi minden! Az én apám egy trehány alak, és nekem kell utána pakolni...nem tudom, hogy melyik a jobb.
2011. márc. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Na nekem meg anyám tök ugyanilyen.

Próbáltunk mi öcsémmel már mindenhogyan tiltakozni, annyi maradt, hogy megszoktuk, hogy ez van.

20 éves koromra, egész fejletten és hatékonyan - mindamellett gyorsan :D - tudok rendet rakni. Gyűlölöm, utálom, RÜHELLEM, hogy minden rohadt hét minden rohadt napján ezt kell csinálni, de ez van. Én általában átjárkálok barátomhoz. Ő mondjuk a másik véglet, szóval őt emiatt nehéz elviselni, de ha ez vigasztal, nem vagy egyedül, és úgysem lesz jobb... :(

Amíg mások tartanak el, nem sokat tehetsz.

20L

2011. márc. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
74%
Jaj srácok, de rossz ezt olvasni.Én is rendmániás vagyok kb 20 éves koromtól.Anyukám volt mindig ilyen és nagyon utáltam ezt a tulajdonságát, mikor elvesztettem mintha átszállt volna rám.Most 27 vagyok, 2 kisfiam van (4 éves és 5 6 hónaposak) és ugyanez van.Nem bírom elviselni ha egy pohár van az asztalon, ha a férjem letesz valami máris derékszögbe állítom stb...megőrülök tőle ha nincs körülöttem tökéletes rend, a férjem megőrül a tökéletességre törekvésemtől (bár ő teljesen a másik véglet) és hiába tudom a fejemben h ez így nem jó képtelen vagyok változtatni mert nem bírok elviselni:S
2011. márc. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Szerintem ártani ezzel nem árt neked, mert ha kilépsz a nagybetűs ÉLET-be, és lesz egy párod, csak a javadra fog válni, hogy megtanultál tisztán, és rendesen élni. Nekem apósom volt ilyen, sokszor zavarta a páromat, de megtanulta a tisztaságot, és nekem nagyon nagy segítség, hogy elpakol maga után, és segít a takarításban. Nincs nálunk se mindig az a patyolattiszta lakás, nincs katonás rend, de bármikor jön egy váratlan vendég, nem kell szégyenkeznünk, és a két éves kisfiunk is eljutott már arra a szintre, hogy magától(!) elpakolja a játékait, nem kell kérni, soha nem is kértük tőle. Egyszerűen ezt látta otthon. Ha kiönt valamit, elmegy a felmosóért, és ügyetlenül bár, de feltörli, ha az asztalt összekeni, kéri a papírtörlőt. És kihangsúlyozom SOHA nem kértük és nem tanítottuk erre, magától jött rá.
2011. márc. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Aki azt írta, hogy milyen jó, örüljön neki, az nem volt még ilyen helyzetben. Anyám is ilyen. ÉS az őrületbe kerget, hogy mindig ezen megy a cirkusz, hogy 2 toll van az asztalon, pakoljak el, stb. Mikor ezer más bajom van, meg sokkal fontosabb dolgaim, amivel foglalkoznom kell, ő csak pörög ezeken az apró dolgokon. Nem lehet így élni, hogy mindig mindent pakol az ember állandóan.

Szerintem nem tudod apukádat sehogy rávenni, ő mér ilyen, ilyen is marad, el kell viselni.

2011. márc. 26. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Egy bizonyos fok után már ez komoly phszihés betegségnek számit,amivel valóban egy egészséges embert az őrületbe lehet kergetni.Igen,ez egy kényszer betegség,amit anno kezelni kellett volna.
2011. márc. 26. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Örültem volna valami válasznak is a kérdésre, mert nálunk is hasonló a helyzet. Szerencsére eleget lázadoztam meg makacskodtam így nem olyan súlyos, meg is csinálják helyettem, na de akkor is néha beteges.
2011. márc. 27. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Aki nem turi, vagy koltozzon el, vagy lazadozzon amint az utolso irta. Gratulalok utolso. :)

Tenyleg beteges ez a rendmania.

2011. márc. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Tudom h beteges es ertitek 2 konyv van asztalon mar nemehetek sehova amilyen oriasi nagy rendetlenseg van es h csak enyit ker tolem adig nem halja meg a kereseimet emig nem teljesitem de az a baj h ha en vmit kerek az nem nagy dolog es neha neha 1et de neki a nap 24 orajaban csak ker. Nagyon nehez betartani tinikent.mindent megteszek jol tanulok nem cigizek nem iszok ot segitek ahol bajvan de mindenert belemkot
2011. márc. 27. 10:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!