Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a családban névnapja vagy...

Ha a családban névnapja vagy szülinapja van valakinek, mekkora bulit szoktatok tartani és meddig tart? Kiket hívtok meg?

Figyelt kérdés
2013. júl. 19. 16:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nevnapot nem tartunk. Szukletesnapra a teljes csalad, ez 12 fo.
2013. júl. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
semekkora bulit nem tartunk és csak a szűk család jön össze, 6-an (pontosabban 7-en)
2013. júl. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
névnapkor szűk család, szülinapkor mi négyen plusz két nagyszülő. kb 1 óráig tart, tortázunk, ajándékozunk, beszélgetünk.
2013. júl. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Családdal tartjuk


Anyu, apu, tesóm, mi a parommal, nagyszüleim, keresztanyám neki a 2 lánya a párjaikkal. (Persze mindig van aki nem ér rá, régebben még a dédim, és kereszapám is részt vettek, de időközben elhunytak, de akkor még nem mindannyiunknak volt kooly kapcsolata)

Az 12 fő, általában 9, 10 fő jön össze.


Van hogy ebédre jönnek/megyünk, akkor 2 től olyan 7 ig tart, de van hogy estebédre, akkor 5-6 körül jönnek/megyünk...ilyenkor kifulladásig (éjfél... 10 óra.. Kb)

2013. júl. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Csak beszélgetni szoktatok vagy bulizni is?
2013. júl. 19. 16:32
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem szoktunk bulit tartani, csak megköszöntjük egymást.
2013. júl. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nálunk nincs buli, csak beszélgetés.

Szülinapra, névnapra jönnek a nagyszülők és nagynénik, nagybácsik, de általában nem egyszerre, kinek mikor jó. Ez több napos eltérést jelenthet.

Ilyenkor beszélgetünk, van nasi, italok, süti...

Nagyobb parti akkor van, amikor valami kerek szülinap vagy nagy ünnep van, ilyenkor mindenki egyszerre jön, és ebédet/vacsorát is adunk. De ez csak ritkán van.

2013. júl. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szülinapot tartunk, torta, ajándék. A családdal az 7 fő. Engem külön köszönt apukám és a családja, a névnapomon is, olyankor 6an vagyunk. De pl a dédimnek pont a 7végén lesz a nèvnapja. Akkor vagyunk vagy 50enen. Több tálca süti, iszonyat mennyiségű kaja, pia, torta, stb. Rengetegen vagyunk.
2013. júl. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A szüleimnek egy hónapban van a névnapjuk-szülinapjuk. Mármint úgy, hogy apumnak július mindkettő, anyumnak meg szeptember. Ilyenkor szoktak nagy banzájt csinálni. Általában mindkét időpontban jó idő van, így lehet a kertben sütögetni, főzni, medencézni, stb. Ilyenkor a család és a barátok is ottvannak, ez nagyjából 60 fő. Hajnalig tartanak az ilyenek általában, de minimum 1-2-ig. Általánosabb inkább az, hogy 4-5-ig. Az én névnapomat nem tartjuk, csak egy tortát szoktam kapni, a szülinapomkor pedig vagy eljön nagymamám (már csak ő él a nagyszülők közül), vagy nem, általában nem, mert nem szeret vonatozni, de nem is bánom, mert nem jó vele a kapcsolatom. Ilyenkor is kapok tortát, meg a rokonok utalnak pénzt a számlámra. Én a barátaimmal és a párommal szoktam elmenni szórakozni ilyenkor, a családi összejöveteleket nem szeretem, általában a szüleim bulijain sem vagyok itthon, menekülök.
2013. júl. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nincs táncos buli...


Iszogatunk, beszélgetünk, időnként társasozuk...


Általában nyáron ünnepelünk, akkor kerti parti, sütögetéssel, bográcsozással..

2013. júl. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!