Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férjes nők, asszonyok! Nektek...

Férjes nők, asszonyok! Nektek megváltozott a "tekintélyetek", a családban miután teherbe estetek és gyermeket szültetek? Máshogy viszonyultak aztán hozzátok?

Figyelt kérdés
Pl. elfogadtak titeket és gyerek után kifogásokat találtak, vagy nem kedveltek és gyerek után jobban kedveltek a rokonaitok, párotok rokonai? Vagy hasonló változások?

2013. jún. 23. 14:06
 1/8 anonim ***** válasza:
56%
Nem.
2013. jún. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

Férjem rokonai negatívan állnak hozzám, mert nem engedem el a nagyszülőkkel sem hozzájuk látogatóban (olyan körülmények közé, mint pl. szó szerint ragadó PVC, stb., tehát ahol évente 2x takarítanak, tavasszal és ősszel, a macska járkál az étkezőn, mászik a tányérokon, nekik ez természetes, nekem nem, mert nem mosogatnak alaposan, beleisznak az üdítőbe, ahonnan töltenének a gyereknek, szóval a baktériumok melegágya, gusztustalan. Ezért anyósom sem szívlel, mert szerinte kibírhatnám a családi béke kedvéért, viszont a férjem is közölte párszor, hogy oda nem. Így ott utálnak.

Anyósom és anyám szerint is túl szigorúan nevelem a gyereket, ők nem szabályozzák, mondván: a nagyszülő dolga, hogy elrontsa a gyereket, az enyém pedig, hogy neveljem, ott lehet a konnektorba nyúlkálni, köpködni és pofozkodni. Következésképpen: nagyszülőkhöz csak velem vagy apával megy a lányunk, nem hagyjuk ott, nincs ott alvás, a felügyeletet meg tudjuk a barátnőmmel oldani.

Férjem szerint minta anya vagyok, igaz, túl aggódós :)

Ismerősök szerint is negatív irányba változtam, mindig jönnek a tesó-kérdéskörrel, (tipikus: ha nincs gyerek, mikor lesz? Ha van, mikor jön a következő?) és fel vannak háborodva, hogy csak egy van, nem tervezünk többet, 1 gyermeket mindig könnyebben fel tud nevelni az ember, nem tudhatjuk, hogy mit hoz az élet, és most hiába bírnánk, mi van, ha 2 év múlva valamelyikünk elveszíti az állást? Szóval szerintük én vagyok a nem teljesen normális...


Egyébként a férjem szülei és az enyémek is olyanok, hogy nem az unoka az első, tehát ha S.O.S-ben el kell mennem valahova, vagy beteg a lányunk és nem tudok azonnal eljönni a munkahelyemről, rájuk nem számíthatok, mert nekik a saját dolguk az első, rendbetenni a kertet, a telket, stb, pedig sok esetben csak max 1 óráról lenne szó, nem többről.

2013. jún. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%

Engem a férjem családja sosem fogadott el, ez a gyerekek születése után csak rosszabb lett.

Én nem akartam teljesen beolvadni közéjük, mert az ő életstílusuk és nevelési elveik teljesen mások, mint az enyém, és nekik nem volt elég az alkalmazkodás- ők csak úgy fogadtak volna el, ha MINDENT feladok, amit a családról és a gyerekekről gondolok, és egy az egyben átveszem az ő elképzeléseiket.


Az ellenszenv odáig fajult, hogy a második gyerek születésekor a sógornőm úgy hívta fel a férjemet gratulálni, hogy nekünk hogy volt pofánk az én anyámhoz vinni a nagyobbik gyereket, nem az anyóshoz, és ha majd elválunk, hozzá nem mehet lakni.


Máshogy viszonyulnak hozzám, az egyértelmű, utálnak.


A szüleim sosem kivételeztek velem, most is ugyanannyit várnak tőlem, mint a gyerekek előtt, de ez náluk kölcsönös alapon működik, ők is sokat segítenek nekünk.

2013. jún. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%
Engem jobban tolerál azóta anyósom. Mintha félne, hogy eltiltom az unokáitól, ha továbbra is undok velem. Pedig sosem tenném, remek nagymama, és maximálisan tiszteletben tartja, hogy mi vagyunk a szülők, éppen csak egymással nem vagyunk azonos hullámhosszon.
2013. jún. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
52%
Nem hordom az orrom sehol, de ha azt hallom vissza, hogy anyósom mindenkinek áradozik, mennyit foglalkozik a gyerekkel, én hordom apósomat heti 2x kezelésre, 150 km-re, saját pénzen, akkor azt hiszem, az a havi 1 óra ne legyen már ilyen nagy kérés.. Te engednéd olyan helyre a gyereket, ahol bolha van, ragad a kilincs, macska kaki szag van a házban, ahol bent cigiznek a gyerek körül? Gratulálok, ha igen, én nem..
2013. jún. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A gyerek születése nem old meg semmit, sőt ha addig gubancos volt a helytet, akkor azt még tovább bonyolítja.
2013. jún. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
na, hát vajon miért lett kitörölve a hozzászólásom??? és hogy lehet, hogy a kérdező hozzászólóként reagál és nem kérdezőként??? nem, nem engedném én sem, ade akkor alkalmanként, amikor nekem van rá szükségem, akkor sem engedném. erről beszélek...és kitörölheted a hozzászólásom, akkor is egy önző, számító némber vagy:))
2013. jún. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ha alapból nem kedvelnek a gyerek után szabadulnak el csak igazán az indulatok, pláne hogy a gyerek elátása remek alap arra hogy kritizáljon.
2013. jún. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!