Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy ne érezzem...

Mit tegyek, hogy ne érezzem úgy, hogy folyamatosan konkurálnom kell a férjem múltjával?

Figyelt kérdés
Annyit mesélt már a 2 év alatt a múltjáról, exekről, barátnőkről, hogy befészkelte magát a gondolat a fejembe, hogy nekem jobbnak kell lennem, mert különben nem felelek meg. De már bele fáradtam, nincs kedvem semmihez. Már szórakozni sem szeretek vele menni, mert mindig felbukkan valaki, ha más nem említve van, és én ettől úgy érzem, hogy az én számlámra megy, mert én nem vagyok olyan, mint ők. Beszéltünk már erről, szerinte ez csak az én téves felfogásom, hogy mindent magamra veszek. Régen életvidám, jó fej csaj voltam, most meg úgy érzem, hogy el vagyok nyomva, hogy nem lehetek önmagam, hogy nem vagyok elég jó. Nem érti meg azt sem, hogy miért érzem úgy, ha exekről, más nőkről beszél nekem, akkor összehasonlít velük. Szerinte nem teszi, és a kérdésemre, hogy miért mondja mindig az emlékeit, miért nem beszélgetünk másról, rólunk, azt válaszolta, hogy nekünk még nincs annyi közös jó élményünk, amiről lehetne. De így nem is lesz, mert már elment a kedvem az egésztől. Volt valaki így? Mit tehetnék? Mindig eldöntöm, hogy reggel ha felkelünk más lesz minden, de mindig ugyan oda lyukadunk ki.
2013. júl. 20. 10:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
Nagyon türelmes vagy, hogy 2 éve ezt hallgatod és tűrsz. Azért csinálja, mert megteheti, az elején hagytad, és partner voltál abban, hogy az exekkel méricskéljen össze, jobb lett volna talán az elején megmondani, hogy semmit nem úgy fogsz csinálni, mint ők, nem azért, mert jobb vagy rosszabb volnál, hanem azért, mert te nem ők vagy, ennyire egyszerű. Ha mindenben túlszárnyalod az exeket, akkor meg majd anyukájával fog hasonlítgatni?
2013. júl. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Normális ember nem beszélget állandóan az exeiről. Te is kezdj el neki beszélni a volt pasijaidról, vagy találj ki sztorikat, ha olyan hülye, hogy nem kapcsol. Meséld el neki, mind milyen jó fej volt, sokoldalú, igazi lepedőakrobata. Ha elmentek szórakozni, akkor is nyögjél be ilyeneket. nem voltam így, de én visszaküldeném az exeihez, ha nem változik. Én megróbálnám vele megértetni, hogy nem normális, ahogy viselkedik, és ha nem változtat ezen, akkor lapátra kerül.
2013. júl. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Azzal is kihúzta a gyufát, hogy pl. voltunk egy kávézóban, és egyszer csak oda szólt, hogy nézzem meg azt a csajt, nemrég beszélgettek, és azt mondta a lány, hogy ő lehúzza a pasikat pénzzel, és a párom szerint igaza is van, amíg fiatal és szép, miért ne tenné. Nem igazán értettem, hogy miért kell nekem egy két asztallal arrébb ülő ri**ncról beszélgetni a párommal. Belekortyoltam a kávémba, és nyugodt hangon mondtam neki, hogy "gondolom Te is inkább egy olyan mellett feszítenél." Mérgesen rám nézett, hogy miért kezdem már megint, és persze ezek után még jól is kellett volna éreznem a buliban, ahová mentünk. Vagy múltkor azzal állított haza, hogy az exe kocsmát nyitott, és milyen hülye, hogy felvett egy csomó kölcsönt, pedig ő nem erre tanította, hanem hogy mindig ésszel bánjon a pénzzel. Mondtam, hogy akkor menjünk el oda, ha ennyire érdekli. Erre mérgesen kiabálni kezdett, hogy már megint azt hiszem, hogy őt érdekli, és ha elmennénk, még ki tudja miket gondolnék bele a helyzetbe, ha meg nem megyünk akkor meg azt fogom hinni, hogy nem akar velem mutatkozni előtte. Erre mondtam, hogy talán ha nem traktálna az exe magánügyeivel, nem kerültünk volna ebbe a helyzetbe. Erre megsértődött, hogy velem nem lehet semmiről beszélni, mert mindent magamra veszek. Hiába mondtam, hogy érdekes, hogy én sosem hozom fel az exeimet, nem beszélgetek arról sem, hogy a volt pasijaimmal mi van. Egyszer kipróbáltam, hogy elkezdtem róluk beszélni, neki akkor is csak az jött le belőle: "látod, Te is beszélsz róluk, és engem nem zavar, én nem szólok rád, hogy nem érdekel!" Belefáradtam, viszont szeretem, jól meg is lennénk, ha nem lenne ez folyton körbe -körbe.
2013. júl. 20. 11:32
 4/12 anonim ***** válasza:
A párod a jelek szerint szeretne okosnak tűnni, azért mond ilyeneket nem?
2013. júl. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Már gondoltam erre is, hogy nem is úgy van, ahogy mutatja, mondja, csak menőnek akarja magát beállítani előttem. Abból gondolom, hogy egyszer megláttam az egyik exét, megmutatta, én meg csodálkozva mondtam neki, hogy "ez az a híres volt barátnő? hát nem így képzeltem el!" El is kezdtem nevetni, de nem a páromon, és nem a lányon, hanem magamon, hogy milyen buta vagyok, hogy egy ilyen csaj miatt éreztem én magam rosszul. De ő félre értette, és mérgesen azt mondta, hogy "Te most azt gondolod, hogy én olyan béna vagyok, hogy mind csak nyomoroncokkal jártam?"
2013. júl. 20. 11:44
 6/12 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy bennem van a hiba, mert az exem mellett is egy idő után ezt éreztem, és minél jobb akartam lenni, annál rosszabb volt a helyzet. Ő azzal rontotta el a dolgot, hogy azt mondta egyszer a barátnőm előtt, hogy neki előttem modell barátnője volt. A barátnőm meg az arcába röhögött, hogy "nem mondod? a párodnak is láttad volna milyen pasijai voltak előtted?!" Aztán a barátnőm látva a szomorú fejemet megbökött, hogy "Ne legyél hülye, ne hagyd magad!" Amikor meg szakítottunk azt kiabálta, hogy "mert te annyira jó vagy, annyira tökéletes vagy, mindenki kedvel, sosem hibázol, én meg csak egy vesztes vagyok melletted!" Pedig előtte sosem dicsért meg, inkább úgy éreztem, hogy le akar nyomni. Talán most is ez van. Rosszul választottam most is? Vagy én csinálok valamit rosszul?
2013. júl. 20. 11:53
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Most már rosszul csinálod, mert teljesen leépítette az önbizalmad a hülyeségeivel.

Nem lehet veled semmiről beszélgetni? Dehogynem, minden másról, akár agysebészetről is, csak az exekről nem.

Lehet, kipróbálnám azt is, hogy úgy teszek, mintha meg sem hallanám, amikor ilyeneket beszél, ha meg felpaprikázza magát azon, hogy nem figyelek oda, még inkább úgy tennék, mintha ott sem lenne.

A férjem a megismerkedésünk után sokat mesélt, hogy az exével itt voltak, ott voltak, mutogatott fényképeket, és ki kellett várnom, míg talált olyat, amin nem volt az exe vagy ők ketten. Nagyon lehangolt ezzel mindig, és meg is mondtam, hogy ha lezárta, akkor zárja le, engem nem érdekel, mit csináltak együtt, és nagyon bánt, hogy ezt kell hallgatnom meg nézegetnem, mert olyan érzésem van tőle, mintha visszasírná azokat az időket, holott most és itt velem van. Bocsánatot kért és soha többé nem tette.

2013. júl. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Beszélj te is arról, milyen emlékeid vannak az exeiddel, hátha kapcsol. Azért 2 év alatt lehetnének közös élményeitek, de így nehéz lesz.
2013. júl. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Azt elfelejtettem, hogy te ilyen előzmények után hozzámentél?

2013. júl. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is így ment ez elejében, hogy mesélgette,hogy ezt hogy szerette, meg ezzel meddig mit hogy csinált. Aztán én is elmondtam neki hogy nekem ki az életem szerelme, és a téma lezárult. Azóta nem beszél az exeiről.
2013. júl. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!