Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy ne érezzem...

Mit tegyek, hogy ne érezzem úgy, hogy folyamatosan konkurálnom kell a férjem múltjával?

Figyelt kérdés
Annyit mesélt már a 2 év alatt a múltjáról, exekről, barátnőkről, hogy befészkelte magát a gondolat a fejembe, hogy nekem jobbnak kell lennem, mert különben nem felelek meg. De már bele fáradtam, nincs kedvem semmihez. Már szórakozni sem szeretek vele menni, mert mindig felbukkan valaki, ha más nem említve van, és én ettől úgy érzem, hogy az én számlámra megy, mert én nem vagyok olyan, mint ők. Beszéltünk már erről, szerinte ez csak az én téves felfogásom, hogy mindent magamra veszek. Régen életvidám, jó fej csaj voltam, most meg úgy érzem, hogy el vagyok nyomva, hogy nem lehetek önmagam, hogy nem vagyok elég jó. Nem érti meg azt sem, hogy miért érzem úgy, ha exekről, más nőkről beszél nekem, akkor összehasonlít velük. Szerinte nem teszi, és a kérdésemre, hogy miért mondja mindig az emlékeit, miért nem beszélgetünk másról, rólunk, azt válaszolta, hogy nekünk még nincs annyi közös jó élményünk, amiről lehetne. De így nem is lesz, mert már elment a kedvem az egésztől. Volt valaki így? Mit tehetnék? Mindig eldöntöm, hogy reggel ha felkelünk más lesz minden, de mindig ugyan oda lyukadunk ki.
2013. júl. 20. 10:50
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
0%

Jól van kérdező, de te meg milyen alapon nézed le az exét? Bántott ő téged? Nem.

Kicsit nagyképű vagy (igen, jól írtam).

2013. júl. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Én nem nézek le senkit, sosem voltam nagyképű. Viszont az a lány úgy lett nekem előadva, mintha valami koronázott szépségkirálynő lenne, és mikor megláttam, még annak ellenére is, hogy kishitű vagyok, és kevés az önbizalmam látom, hogy jobban nézek ki, mint ő. Én meg hónapokig abban éltem, hogy valószínűleg én egy csúfság vagyok mellette.

Persze lehet most papolni arról, hogy nem a külső a fontos, lehet, hogy a lelke gyönyörű... bla bla bla... de kíváncsi lennék, hogy ki az a nő, akit kielégít olyan bók a párjától, hogy "hát drágám, te iszonyatosan csúnya vagy, de gyönyörű a lelked". Ugyan már! Olyan nő nincs aki ilyentől boldog, sőt, azt is megkockáztatom, hogy minden nőnek fáj, ha a szerelme szebbnek tartja az exét, mint őt magát. Bár az én párom sosem mondta, hogy az a nő szebb lenne, nem emiatt írom ezt, csak amiatt miért érdekelt engem, hogy hogy néz ki.

2013. júl. 20. 21:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!