Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hogy indultok nyaralni/hoss...

Ti hogy indultok nyaralni/hosszabb útra? Csak az én családom defektes?

Figyelt kérdés
Nálunk kész káosz elindulni valahova. Amikor iskolába jártam, nem volt olyan év hogy ne késtem volna el az évzáróról (pedig 2 utcára van tőlünk). Mindenki kapkod, ideges, elkésik, az utolsó pillanatban történik minden. Ma is elindultak egy 2 órás útra, délben volt megbeszélve az indulás, 2 után indultak. Én miért nem lettem ilyen? Bárhova megyek, 2 órával előtte elkezdek készülődni. Legalább fél órát várok utána az indulásra és mindig 5 perccel előbb ott vagyok.
2013. júl. 20. 15:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ez szerencsére nincs így, én ettől meg is őrülnék. :S
2013. júl. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem előrelátók és nem gondolkoznak logikus lépésekben.

Van ilyen, aki pedig nem ilyen, azt borzasztóan zavarja. Örülj neki, hogy te tartozol a késők közé.

2013. júl. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ez úgy volt, hogy nyaralás előtt ki lett hirdetve, hogy 7-kor indulás, aki nincs összepakolva, az nem hozza a cuccait. Pont. Mindenki kész volt.

De most, hogy a párommal mentünk kettesben már nekünk is sok időbe tellt elindulni, mert vittük a kutyát is és még nem utaztam kutyával, utolsó pillanatban jutott eszembe mit kéne még eltenni...stb. Utána párom még visszaszaladt elzárni a vizet, meg lecsapta a biztosítékot.

De így is max fél órát késtünk az indulással.


Szerintem azért van a kényszer, mert nincsenek semmihez kötve. Pl. ha busszal kellett volna menni az évzáróra, vagy repülővel utaznátok, nem késnének el, mert egyszerűen MUSZÁJ ott lenni időben.

2013. júl. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nekem egyedül csak a húgom ilyen, de kész rémálom. A nővérem előbb elkészül mint ő, rá nem kell várni egy percnél többet.

Egyszerűen ezt én sem tudom megérteni. Amikor megyünk egy hosszabb útra, akár 1 órát is utazni kell mert látogatóba megyünk mondjuk a nővéremékhez mert ő már külön él egy ideje, vagy ha csak kirándulni, vagy vásárolni akkor is húgomra vagy 20 percet kell várni. Mi is direkt eltervezzük hogy elindulunk mondjuk 10 órakor, és kezdjünk el 9 től készülődni, a húgom akkor még javában internetezik aztán indulás előtt 10 perccel amikor már lent várakozunk akkor áll neki öltözni, aztán akkor gyors smink, parfüm mintha valami bálba menne vagy én nem tudom. Barátnőm nem készül ennyit pedig ő is magára ken olyankor mindent.

Én sem tudom ezt megérteni. Mi ha nyaralni megyünk akkor előző nap este már bepakolunk az autóba hogy ne aznap reggel kelljen ezzel szöszölni hanem csak elég legyen a kaját bepakolni meg felöltözni az útra és ennyi. Persze akkor a húgom kivételesen eltud készülni időbe, pedig végig autóval megyünk, de ha rövid útra kell menni akkor ő szöszöl a legtöbb ideig.

Nem tudom ez miért van, ezt valószínű nem fogjuk soha megérteni.

2013. júl. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Jajj, tudom miről beszélsz. Nálunk is mindig ez volt. BÁRMENNYI idő volt készülődni, mindig az utolsó utáni pillanatban álltak neki. Én azért nem lettem ilyen, mert engem ez baromira idegesígett már akkoris.
2013. júl. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Míg gyerek voltam nálunk is ez volt, ma már én koordinálom a család minden dolgát, így atomórát lehetne hozzánk igazítani :)
2013. júl. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Ditta323 ***** válasza:
Én is tipikus késős vagyok. Mindegy, hogy milyen távra megyünk a cuccokat előtte lévő nap összerakom és mégis. Jah nem sminkelem magam, hogy azzal kéne még szórakoznom. A másik ami nálunk a családra jellemző valamit mindig elfelejtünk elrakni :D
2013. júl. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
15:11 jav.: te nem tartozol a késők közé
2013. júl. 20. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

mintha én írtam volna ki ezt a kérdést... :D az egész család kész káosz ebben az értelemben. például tavaly Szolnokon voltunk hivatalosak esküvőre (Bp-ről), du 1-re kellett volna ott lenni, hogy még ebédeljünk a családdal előtte, na most negyed2-kor indultunk el itthonról...hozzáteszem, én keltem fel legkésőbb, a szokásos hacukáimon (zuhany, hajszárítás, smink, összeszedni a cuccaimat, stb) kívül kutyát sétáltattam és a többi szokásos dolog egy-két napos kiruccanások előtt a lakásban, 11től kicicomázva rohangáltam, hogy kinek-mi kell még...

viszont ha már témánál vagyunk, te is hajlamos vagy roszabb napjaidon ordítozni a későkkel (akár családtag, akár valaki akivel találkozol) hogy miért nem képesek időben maradni, ha egész nap semmi dolguk nincs?

2013. júl. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)


Utolsó.. kiabálni azért nem szoktam velünk, néha talán teszek egy megjegyzést hogy hogy lehetnek ilyenek... de inkább örülök ha oda érnek végre. Persze dühös is vagyok.. Ha kiabálok velük, csak még idegesebbek. Egyébként csak a családomra jellemző ez. Ha barát, ismerős késik, megereszt egy telefont legalább, hogy bocs, ez és ez van, kések 10 percet.


Te kiabálsz velük? :D

2013. júl. 22. 09:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!