Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most töltöm a 31. hetet,...

Most töltöm a 31. hetet, lehet még hosszabb útra elmennem nyaralni szülés előtt, nem repülőút csak autóval 7-8 órás utat bevállalni?

Figyelt kérdés
2008. máj. 7. 17:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát szerintem ne vállald be.Én 7 hónaposan végig ültem egy 2 órás utat, mert én nem hiányozhatok a konferenciáról. Visszafelé már szenvedtem rendesen, végül már feküdtem a hátsó ülésen annyira fájt a derekam. Tudod az a le akar szakadni stílusban. Meg aztán a rázkódás sem igazán jó. Ha esetleg elmész, írj, kérlek, hogyan viselted.Üdv!
2008. máj. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én is voltam a 28 héten egy 4-5órás úton. Odafele is nehezen bírtam de visszafele végképp. odafele még volt lehetőségem félúton mikor már nem bírtam ülni lefeküdtem én is a hátsó űlésre, az akkor jó volt. De vissza... húúúú azt ne tudd meg... Nekem nagyon nagyon zsibbadva fáj az űléstől a mellem alatt a jobb oldalt, körbe a bordámig. Nagyon nehéz volt!

Mindenesetre, te ismered magad. Mennyit bírsz ülni. De én sokallom a 7-8 órás utat. No meg a rázkódás nem ajánlatos, én is úgy tudom. Mert még ha autópálya van végig akkor csak az űléssel lehet gond, de ha rossz az út...

Mérlegelj! Sok szerencsét, ha nekivágsz! És ne szülj meg idő előtt!! ;)

2008. máj. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem más élményem van ezzel kapcsolatban. 34 hetesen voltam otthon, ez 5 órás autóutat jelent (5 óra oda és 5 vissza 4 nap eltéréssel). Semmi bajom nem volt se oda, se vissza...Egyedül a pisilés okozott gondott 3-szor megkellett állnunk emiatt, de szerintem ez a legkevesebb. Kicsit hátrahajtottuk az ülést, a derekamhoz betettem egy párnát és még kényelmetlen sem volt. A bébim is hol aludt, hol mocorgott, úgyanúgy mint egyébként.

Én nagyon élveztem!


Ha jól érzed magad, nem fulladsz és nem zsibbadsz, menj el nyugodtan! Ezt neked kell érezned.

Minden jót!

2008. máj. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is ennyi idős vagyok, nekem már nem kellemes az 1-2 órás út sem, bár eddig mindent bírtam, ha muszáj volt. Álljatok meg gyakran, mozogj, igyál, pisilj,stb., akkor könnyebb. De te érzed, hogy mit bírsz. Azért vigyázz magadra és a babucira!
2008. máj. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ezt mindenki másképp éli meg. Egészséges terhességnél semmi akadálya. Ha jól vagy és szeretsz utazni, menj!

Sokan nagyon elkényelmesednek a terhesség végére, és vannak akik valóban nem tudnak sokáig ülni.

Az első esetben nem tudom az illető mit csinálhat egyébként? Fekszik egész nap? Merthogy megmozgatni magad, sétálni, pisilni útközben is lehet...

A második esetben talán egy kis praktika segít, de ha sehogy sem jó, akkot jobb otthon maradni.

Aki pedig jól érzi magát, annak az út sem lehet terhes.

Te tudod...

2008. máj. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ha nincs semmi panaszod, miért ne vállalnád be??? Csak többször meg kell állni útközben, mert a keringésednek nem jó, ha folyton lóg a lábad. Persze, előfordulhat, hogy itt-ott fájni fog, és a lábad is megduzzad az ülés miatt, de szerintem ez nem ok arra, hog egy jót nyaralj még a szülés előtt!!! Szurkolok Nektek! egy 27 hetes kismama
2008. máj. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
33 hetes vagyok és hetente 1-2 alkalommal kell utaznom 2 órát oda,majd 1-2 óra múlva viszza 2 órás út.Engem nem visel meg picit sem.Néha lehúzom a cipőt és felteszem a lábam.Az ülést is néha hátrébb tekerem.Váltogatom a pozíciókat,így kényelmes.Nem görnyedsz meg .Csak pisilni kell megállnunk minimum egyszer.:)A kérdés az,hogy mikor akartok menni?Mivel most vagy 31 hetes.Júniusban már jóval előrébb fogsz járni.Én is gondolkodtam Horvátországon,tőlünk 5 óra az út.Nem merem bevállalni.Főleg mivel fürdés nélkül ki sem bírnám,a víz meg túl hideg nekünk ilyenkor sajnos.Arra gondoltam ha gáz van,beülünk a kocsiba és itthon vagyunk mire kell,de mi van ha dugóba keveredünk?Itthon szeretnék szülni.:)Az utazás kényelmetlensége megoldható szerintem,csak a sikeres hazatérés a kérdéses ha probléma van.
2008. máj. 7. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!