Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor utaztatok el először...

Mikor utaztatok el először hosszabb időre (nyaralni) babátokkal? Volt valami gond? Megbántátok?

Figyelt kérdés
2012. febr. 6. 20:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mikor nyár lett, akkor 9 hónapos volt a lányom, akkor mentünk nyaralni. Nem volt semmi gond, sőt mivel nagyszülők messze laknak, ezért már pár hónapos korától fogva volt, hogy pár napot náluk töltöttünk. S akkor sem volt semmi gond.

A nyaralás is szuperül sikerült, nem bántam meg. 1 hétre mentünk.

Sógornőmnek nyár eleji babája van, ők már nyár végén mentek nyaralni a 2 hónapos babájukkal és a nagyobb gyerekükkel (főleg a nagyobb miatt mentek). Ott sem volt gond, bár magukkal vitték a fél házat a baba miatt, de a kicsi mindenhol jól érezte magát.

Én ilyen hamar nem mertem volna menni (eleve őszi baba, tehát télbe nem mentem volna "nyaralni"), mert nekem sírós, szenvedős volt az elején a kislányom, úgyhogy nagyon hamar nem vittem volna hosszabb útra, idegen helyre.

De hát babája válogatja.

2012. febr. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
10hós volt a lányom mikor Angliába utaztunk 1hétre. A repülözés nem jött be neki,de ott már nem volt semmi gond. Ugyanúgy aludt,eveett stb. mint itthon.
2012. febr. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szia, először a fiam 9 hós volt, amikor Horvátországba mentünk autóval. Most nyáron a lányom 3 és fél hós volt (a fiam ekkor lett 2 éves), amikor mentünk szintén Horvátországba, szintén autóval. A 9 hóssal már semmi gond nem volt, imádta a tengert, evett, aludt szépen. A 3 és fél hónapos kor meg még ezért volt nagyon jó, mert csak szopizott és egyébként is ugyanezt csináltuk volna, csak épp nem a tengerparton. Egyáltalán nem volt nehéz, nehezebb, mint itthon és a levegőváltozás a babának is jót tett. Szóval szuper volt, nem bántuk meg.
2012. febr. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
3 hónapos volt a lányom, amikor 10 napot a Balatonnál töltöttünk, mi is vittük a fél házat. Aztán 13 hónaposan Horvátországban voltunk, akkor is felpakoltunk rendesen, utazóágy stb. Ja, a Balatonra nem vittünk utazóágyat, mert azt mondták lesz. De nem volt. Amúgy nem volt gond, mert mellettem aludt. Tápszeres volt szóval etettem autópálya pihenőnél, hajón, kikötőben, Tihanyi apátság előtt, szóval mindenféle helyen. Tisztába tenni tökéletes az autó kalaptartóján (mármint a csomagtartót felnyitva). Horvátországban bébikajákat evett, ha úgy gondoltam ,hogy nem lesz lehetőség megmelegíteni, akkor gyümölcsöset vittem. Csak az elvásidőre kellett mindig figyelni, mert megzavarta a helyváltoztatás és csak az autóban, vagy a babakocsiban aludt el napközben. De este semmi gond nem volt, aludt az utazóágyban.
2012. febr. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az én fiam 9 hós, de már voltunk 2x Angliában 1-1 hónapra, Horvátországban 1 hétre és több helyen is Magyarországon egy egy hétre vagy pár éjszakára. Nagyon élveztük, ő is, mi is.
2012. febr. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Jó, hogy ilyen pozitív élményeket írtatok! Az enyém 9-10 hónapos lesz nyárra, és Horvátországba szeretnénk menni. Szerintem akkor neki is vágunk! :) 3,5 hónapossal egyébként hogy bírtátok az utat? Hordozóban vittétek? Gyakran megálltatok? Mi le szeretnénk ugrani vidékre a rokonokhoz, de még nem mertünk eddig bevállalni hosszabb utat (télen egyébként is necces elindulni).
2012. febr. 6. 21:36
 7/11 anonim ***** válasza:

én 6 hósan vittem Tunéziába a lányom...imádta!!!

azt hittem a repülőn gond lesz de végigaludta a stuardesek nagy elképedésére :) azt mondták nem igen láttak még csecsemőt egy hang nélkül repülni....

de én is sok cuccal mentem...nem bíztam semmit a szállásra ...forralót és ágyneműt is vittem... nem bántam meg semmit!

készítsd fel ha mentek autóval sokat...fárasszátok ki és úgy induljatok hogy aludjon a kocsiban...és szoktasd ahoz hogy bárhol tudjon enni és aludni...vagyis hogy zajban vagy idegen helyen és akkor jól fogja viselni az akadályokat Jó utat!

2012. febr. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Hordozóba utazott eleinte, de azt nem találtam annyira biztonságosnak, úgyhogy vettünk rendes ülést ami jó kisbabának is. Egyébként vannak nagyon jó hordozók, de a miénk nem tűnt annyira stabilnak. Horvátországba éjszaka indultunk el, reggelre értünk oda, akkor végig aludta. Egyébként általában végig alszik a kocsiba napközben is. Ha van olyan zene amit szeret azt mindenképpen vigyétek magatokkal, hogy tudjatok neki énekelni ha nyugtalan. És nálunk meleg víz is mindig volt tápszernek, azt menet közben is lehet neki adni. Volt hogy hátramásztam és megetettem, attól megnyugodott.
2012. febr. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
3 hetes babóval voltunk a Balatonon, észre se vette, hogy valami változott. :-)
2012. febr. 7. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia, mi hordozóban vittük a 3 és fél hóst, és sokszor megálltunk szopizni. Aztán ha sírt menet közben, énekeltem neki, attól mindig megnyugodott. Sokan ajánlották, hogy menjünk éjszaka, de én nem tartom túl biztonságosnak. Akár milyen jól vezetek/vezetünk, éjjel sokkal nagyobb a veszély.
2012. febr. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!